Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakon o orožju gre na sejo Vlade
Res je! Ena pozitivnih stvari te vlade. Če bi bila koalicja "sredinska" oz. leva bi bilo precej drugače. Sam sem z novim ZORO-tom zadovoljen (če bo sprejet) in menim, da smo jo še dobro odnesli, nekje celo na boljše. Zahvaljujem se vsem, ki ste k temu pripomogli!
Odgovori
Danes se je zacela razprava v parlamentu, ob cca 15.30 dalje.

Tule je magnetogram v nastajanju:

https://www.dz-rs.si/wps/portal/Home/sej...0C002A1D89
Odgovori
Meni je razprava zakon, ker lahko sedaj nekdo, ki se spozna na orožje dojame, da je popolnoma enak nivo neznanja, glede stvari o katerih se razpravlja, tudi pri vseh ostalih pravicah o katerih odločajo. Pri tej temi se dvema poslancema sds-a neki sanja, pri drugih temah pa morda dvema z druge poslanske skupine. To je to, ostali bluzijo in “dvigujejo roke”.

Štampiljke na dušilcih naj bi zagotavljale varnost uporabnikov :))
Ja, ker so vsi tovarniško narejeni centrirani v nulo, sploh v kombinaciji s QR nastavki ni nobenih reklamacij :)))

In kot da noben strelec (sploh lovci) ne vstavijo naboj napačnega kalibra v puško.
Zakaj ne bi pol tud dušilcev teoretično zamenjali med seboj, tudi če tej imajo vsak svojo serijsko in oznako za katere kalibre približno so narejeni ?

Kvečjemu bi lahko uredili zadevo v stilu “Form 1” v ZDA, ampak bolj poenostavljeno in odobritev za imetnike orožne listine zgolj kot formalnost brez možnosti zavrnitve.
Daš vlogo, dobiš odobreno, kupiš/narediš izdelek, vrežeš gor odobreno serijsko in neseš vpisat v orožno listino. Volk sit in koza cela.
Za varnost odgovarjata uporabik in proizvajalec kot pri vsakem drugem izdelku.
Odgovori
V praksi pri loncih niso problem lonci sami ampak navoji na ceveh pušk , ti so na veliki večini orožjih ena proti pribiližno centrirani glede obod cevi ne luknjo in niso namenjeni uporabi došilca, Pri razbijalu plamena ali kaki zavori  excentričnost ne povzroča velikih težav , pri loncu ki pa je dolg 10-20cm preko ustja pa so napake že tako velike da lahko korgla zadane prekate lonca. 

Tako da kavč komandosom, ki so bodo to obešal na svoje polavtomate , čisto samo zato ker so to vidl v filmih in videoigricah priporočam ,da uporabijo lonc ki ima luknjo vsaj za 9mm ali .45 pa čim krajši oz čim manj učinkovit lonc , za pozerje efektivnost itak ni pomebna bo pa manj uničenih loncov. (kitaci že vedo zakaj imajo na ali expres loncih luknje 12.7mm )

Sveda se poslancem večinoma ne sanja kaj sprejemajo ,ne samo pri tem zakanu ampak tudi pri vseh ostalih , a se temu res ni potrebno čudt , tule na forumu se vsake toliko oglasi kak z res bedastimi vprašanji odgovore katerih bi moral na pamet vedt. Saj naj bi vendarle opravil tečaj in izpit na to temo in podobno kot za voznike avtomobila pričakuješ da poznajo osnove CPP bi bilo za pričakovat od imetnikov orožja da poznajo osnove ZORO , medtem ko poslanca zanima izključno kdaj in koliko bo plača in kako z čim manj dela čim dlje viset pri koritu.
Odgovori
Pri malo cenejših švasanih znajo bit problem lonci sami. Ko bodo prišle tovarniške različice se bo o tem več govorilo, sedaj verjento marsikomu ni jasno zakaj bi nekdo švasu skup komore za dušilc.
Odgovori
"Ali mi lahko nekdo razloži zakaj bodo teleskopske palice legalizirane, če vemo da jih uporabljajo neonacisti oz. rumeni jopiči!?"

Jokam....

Poslano z mojega CLT-L09 z uporabo Tapatalk
Odgovori
Zanimivo koliko strelcev dobro pozna prepovedan sad - dušilce!

Poslano z mojega CLT-L09 z uporabo Tapatalk
Odgovori
(09-07-2021, 22:28)boggy Napisal: "Ali mi lahko nekdo razloži zakaj bodo teleskopske palice legalizirane, če vemo da jih uporabljajo neonacisti oz. rumeni jopiči!?"

Jokam....

Poslano z mojega CLT-L09 z uporabo Tapatalk

Tudi jaz, ma ne od smeha...
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
(14-06-2021, 18:05)Kristian Napisal: Nihce ne trdi da ne smes/mores kupiti orožja ce se ne udelezujes tekem. Orozje je enako dostopno, vpišeš ga na dovoljenje za posest. Tudi trenutni B7 ki bo i.el 10 strelni nabojnik.
Ce se aktivno udeležujejo tekem, pa lahko dobijo OL za sport, kupujejo strelivo ali ga polnijo ter uporabljajo magacin s kapaciteto vec kot 10 nabojev.
Ne recem da je tako prav ampak tako trenutno je. V celi zgodbi nategovanj nihce ni zelel odpirati se tega problema.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

(09-07-2021, 22:39)boggy Napisal: Zanimivo koliko strelcev dobro pozna  prepovedan sad - dušilce!

Poslano z mojega CLT-L09 z uporabo Tapatalk
Mene zanima zakaj naj bi jih natikal na rore, če dokazano zmanjšujejo natančnost. Sicer zagovarjam da je treba vso tarčo ponucat, če jo že plačaš, pa vseeno.
Black rifles matter..
Odgovori
Citat:Mene zanima zakaj naj bi jih natikal na rore, če dokazano zmanjšujejo natančnost. Sicer zagovarjam da je treba vso tarčo ponucat, če jo že plačaš, pa vseeno.

Dušilci bi bili verjetno zelo zaželjeni pri treningih na lastni parceli, saj kot vemo pok najbolj moti najbližje sosede,...

Kar se pa tiče natančnosti strela pri uporabi dušilca po mojem mnenju res vpliva, ampak le pri streljanju na daljše razdalje, tako kot veter, nmv, vrtenje zemlje,...

Poslano z mojega CLT-L09 z uporabo Tapatalk
Odgovori
Dušilec na natančnost strela vpliva podobno kot kompenzator. Zaradi dodatne teže na koncu cevi se spremeni polnitev, ki dosega najboljo natančnost. Po domače, polnitev, ki je bila najbolj točna pred namestitvijo dušilca ne bo dosegala enake natančnosti kot po njej. Zato pa polnitev prilagodiš počasnejšemu nihanju cevi...
Ali uporabljaš kompenzator, tuner ali pa dušilec je fizika za njim še vedno ista.
Odgovori
Po mojiih izkušnjah pri pokanju na lastni parceli ni problem v jakosti ampak vse drugo.
Odgovori
(09-07-2021, 23:35)MadMan Napisal:
(09-07-2021, 22:28)boggy Napisal: "Ali mi lahko nekdo razloži zakaj bodo teleskopske palice legalizirane, če vemo da jih uporabljajo neonacisti oz. rumeni jopiči!?"

Jokam....

Poslano z mojega CLT-L09 z uporabo Tapatalk

Tudi jaz, ma ne od smeha...

Ok, sedaj se mi pa smiliš in sočustvujem s tabo.

Sprasujem te, ker ima Plemeniti za pasom pištolo, bi bilo iz tega razloga potrebno kratkocevno orožje prepovedati?

Ali prepovedati celo bejzbol palice, kratke verige, vijačne ključe s številko 80+ iz Merkurja, itd...?

Ali če obrnemo sliko, če damo vsem športnim strelcem avtomatsko orožje, pričakuješ pokole?

Poslano z mojega CLT-L09 z uporabo Tapatalk
Odgovori
(10-07-2021, 16:29)boggy Napisal:
(09-07-2021, 23:35)MadMan Napisal:
(09-07-2021, 22:28)boggy Napisal: "Ali mi lahko nekdo razloži zakaj bodo teleskopske palice legalizirane, če vemo da jih uporabljajo neonacisti oz. rumeni jopiči!?"

Jokam....

Poslano z mojega CLT-L09 z uporabo Tapatalk

Tudi jaz, ma ne od smeha...

Ok, sedaj se mi pa smiliš in sočustvujem s tabo.

Sprasujem te, ker ima Plemeniti za pasom pištolo, bi bilo iz tega razloga potrebno kratkocevno orožje prepovedati?

Ali prepovedati celo bejzbol palice, kratke verige, vijačne ključe s številko 80+ iz Merkurja, itd...?

Ali če obrnemo sliko, če damo vsem športnim strelcem avtomatsko orožje, pričakuješ pokole?

Poslano z mojega CLT-L09 z uporabo Tapatalk

Sočustvuj raje s kom ki ga poznaš, smilijo se ti pa lahko kužki v zavetišču, pa kakega posvoji. Sodbe in napade pa usmeri kam drugam.

Mene očitno nisi razumel, ker se strinjam s tabo in ja, tako razmišljanje (kot gospe iz Levice) pripelje do tega, da ti ga bo odrezala, ker posiljevalci z njim posiljujejo. Zihr je zihr.
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
Kdaj se sedaj pričakuje, da bo zakon sprejet?
Moons out, goons out!
Odgovori
Pozdravljeni,

Ker nisem na tekocem kaj se spreminja, prepoveduje in dovoljuje z novim zakonom me zanima, če je že kje napisan ta nov zakon oziroma kaj bodo sprejeli.
Hvala za pomoc
Odgovori
(11-07-2021, 01:56)deadbeef Napisal: Kdaj se sedaj pričakuje, da bo zakon sprejet?

V petek so potrdili koalicijske amandmaje, ki so jih vlozili SDS,NSI in SMC.
Zavrnili so amandmaje Levice in LMS.

Zal pa niso izglasovali, da bi zakon ze v petek sprejeli brez tretje obravnave, ker za to ni bilo dovolj glasov.
Opozicija je pac glasovala (iz inata) proti, zato bo potrebna se tretja obravnava.
Kdaj pa bo, pa je odvisno od vlade, ki mora pripraviti predlog, nato pa mora predsednik Drzavnega zbora to uvrstiti na sejo….

(11-07-2021, 01:56)deadbeef Napisal: Kdaj se sedaj pričakuje, da bo zakon sprejet?

V petek so potrdili koalicijske amandmaje, ki so jih vlozili SDS,NSI in SMC.
Zavrnili so amandmaje Levice in LMS.

Zal pa niso izglasovali, da bi zakon ze v petek sprejeli brez tretje obravnave, ker za to ni bilo dovolj glasov.
Opozicija je pac glasovala (iz inata) proti, zato bo potrebna se tretja obravnava.
Kdaj pa bo, pa je odvisno od vlade, ki mora pripraviti predlog, nato pa mora predsednik Drzavnega zbora to uvrstiti na sejo….

(11-07-2021, 02:56)borzon Napisal: Pozdravljeni,

Ker nisem na tekocem kaj se spreminja, prepoveduje in dovoljuje z novim zakonom me zanima, če je že kje napisan ta nov zakon oziroma kaj bodo sprejeli.
Hvala za pomoc

Tule imas vse zbrano:

https://www.dz-rs.si/wps/portal/Home/sej...24%20Redna
Odgovori
(11-07-2021, 01:56)deadbeef Napisal: Kdaj se sedaj pričakuje, da bo zakon sprejet?

https://www.dz-rs.si/wps/portal/Home/zak...KORJHB0C45
Odgovori
https://imss.dz-rs.si/IMiS/ImisAdmin.nsf...fc184220a8
Odgovori
https://imss.dz-rs.si/IMiS/ImisAdmin.nsf...fd065d7aac
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)