Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 2 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Extreme benchrest Arizona
(19-10-2019, 18:39)RTIarms Napisal:
(19-10-2019, 01:05)mr.T Napisal: Seveda drugo vprašanje je koliko zmagovita puška ustreza serijskim kosom. Za tekma mariskdo pripravi nafirzirano specialko ,ki ima z original skuaj le izgled pa par osnovnih delov.

Tudi sam imam krepelo ,ki ga je sestavil zelo renomiran ruski tjuner a kot rečeno razen par sestavnih delov je vse kar je pomebno zamenjano cev,regulator,sprožilec ... .

Je kar standardna, način fiksiranja shrouda smo spremenili, ampak bomo tudi to spremembo vpeljali na serijsko puško. Ena puška je imela izdelan tulec pod ramenskim delom kopita za lažje prileganje na vrečo.

Verjetno imate v mislih nafrizirano M2S, ki je po veleprodajnem ceniku malo več kot 3x dražja od naše prodajne-end user cene.

Lahko rečem, da je bil naš kos med najcenejšimi (opazil sem samo eno cenejšo - Benjamin Marauder) - zagotovo pa daleč najcenejši med uspešnimi.

(18-10-2019, 23:23)horacij Napisal:
(17-10-2019, 19:07)RTIarms Napisal: Z razliko z ostalimi, mi reviewerjev ne plačujemo. Temu primeren je tudi rezultat videov.
Malo reklame in informacij ne škodi., Je mogoče puško preizkusit?

Se strinjam, za vse bo še čas... Iz kje pa ste?
Iz osrednje Slovenije in če bo priložnost se priporočam za preizkus., sem prebral, da je vaš tekmovalec zmagal na 50 jardov z vašim novim modelom Prophet, kateri pa je še v fazi razvoja., glede na sliko iz tekmovanja se bistveno ne razlikuje od Prista 2, lahko poveste kaj vec o novem modelu in kdaj bo na voljo?
Odgovori
Res vsaka vam čast!!glede reklame pa..puška se bo sama reklamirala..to je najbolša reklama.uporabniki sami jo bodo ponesli u višave.
Odgovori
Mi lahko kakšen od vas pojasni kako vozite pusko cez mejo? Glede na to da potrebujes priglasitveni list, sklepam da kos ni vpisan v OL zato tudi ne more biti v EU prepustnici?
Kako je s tem ce je imas znotraj eu in kako, ko jo odpeljes v tretje drzave?
Odgovori
Še članek na temo
https://hardairmagazine.com/news/rti-arms-at-extreme-benchrest-2019/

http://www.extremebenchrest.com/2019-extreme-benchrest-results/

Res ne vem zakaj imajo tako smotane objave rezultatov , edine slovenske uvrstive so na 50y BR vse druge discipline so končale z nastopom v kvalifikacijah.

BR50Y
Kamenšak 40 mesto  574krogov od 750    posamične tarče pa 199, 184 ,191

Momirski 52 mesto   557krogov od 750    tarče pa 185 ,186 ,186

Nastopalo je 102 tekmovalcev

Zmagovalec pa Španec Francisco Eizayaga ,ki strelja RTI
Odgovori
(20-10-2019, 08:41)horacij Napisal: Iz osrednje Slovenije in če bo priložnost se priporočam za preizkus., sem prebral, da je vaš tekmovalec zmagal na 50 jardov z vašim novim modelom Prophet, kateri pa je še v fazi razvoja., glede na sliko iz tekmovanja se bistveno ne razlikuje od Prista 2, lahko poveste kaj vec o novem modelu in kdaj bo na voljo?

Vas bomo imeli v mislih. Razlika je v načinu napenjanja. Prophet se napenja s stransko ročico (side lever). Priest pa je straight pull. Za enkrat ciljamo na januar, če bo vse po planu.

(21-10-2019, 07:20)zan89 Napisal: Mi lahko kakšen od vas pojasni kako vozite pusko cez mejo? Glede na to da potrebujes priglasitveni list, sklepam da kos ni vpisan v OL zato tudi ne more biti v EU prepustnici?

Mi smo jo samo s priglasitvijo. V Zagrebu smo izpolnili papirologijo - ne bi rabili niti tega, ker je policist potem ni želel niti pogledati, ker gre za zračno. Lahko bi samo check-in-ali oversized prtljago. Tako smo storili za nazaj.
Odgovori
(21-10-2019, 07:20)zan89 Napisal: Mi lahko kakšen od vas pojasni kako vozite pusko cez mejo? Glede na to da potrebujes priglasitveni list, sklepam da kos ni vpisan v OL zato tudi ne more biti v EU prepustnici?

Ko smo šli v Nemčijo na Evropsko tekmovanje FT sem zahteval vpis puške v EU prepustnico, čeprav ni priglašena (pod 20J in pod 200m/s). Po nekaj pregovarjanja sem jo dobil. V Nemčiji je namreč meja 7,5J in ker je moja puška presegala to mejo se mi je zdelo edino primerno, da imam EU prepustnico. Priglasitveni list zagotovo ne velja.
Odgovori
Ko smo organiziral EP in SP na Pragerskem in sem urejal papirje za vnos cca 300Mk pušk in 200 zračk je bilo z tem kar dilema saj pri nas zadeve niso urejene na papirju bi se morali z tem na carini pofočkat ,potem bi bili pa še problemi kdo ima zračko sploh na OL pa na prepustnicah ,a v praksi mejna policija z tem ni imela dilem tako ,da so folk pustil pri miru ,problem so imeli v teoriji z tistimi ,ki so prispeli z letali v Avstrijo in potem naprej v Slovenijo , orožje so poštempljali v Avstriji a potem je bila dilema kaj nareidt pri nas saj ni mejnih policij tako, da ni možno poštemplat papirjev , ko sem glede tega sprašval na PP Maribor in MNZ ni nhiče znal ugotovit kako se bi temu streglo , zato sem jim tudi pri zoro predlagal da dvignejo jakost na zračkah ,ki je potrebna prijavo saj se bi tako izognili problemov z športnim orožjem ter da v zoro uredijo prenos orožja v tujino saj ni več mejnih policijskih enot na notranji šengen meji , štempljat vnosa pa tudi ne more prometni policist a kot vidim to tudi zdaj ni urejeno .če spustijo Hrvate v šengen bo to sploh absurd saj obsta ostali samo mejna policijsa postaja Brnik in Koper.
Odgovori
Mimogrede kaj se je zgodilo z br 25 pri nas, bo kakšna tekma?
Odgovori
Hvala za odgovore. Sepravi pri zrački 65J jo je najbolje poskusit vpisat v EU prepustnico in se rešiš marsikaterega problema.
Odgovori
(21-10-2019, 20:03)horacij Napisal: Mimogrede kaj se je zgodilo z br 25 pri nas, bo kakšna tekma?
Nekajkrat smo ga organizirali zraven BR50 a smo bili v glavnem 3-4 tekmovalci .Ker pa se zaradi nove tarife (cca300Eur) na Dolenjki praktično ne da izvest manjših tekem je tudi BR25 brez tekm , večina nas poka tarče doma . Če bi imelo več folka interes bi še šlo saj za zračke torej  BR25 ni potrebno strelišče a  nekako nimam prevelikega upanja podobno kot pri zračkarskem FT kjer je orožij in entuziastov bilo še precej več kot za BR a je zadeva čist zamrla.

Slovenska scena zračkarjev je predvsem ''raubšic'' scena (poglej ponudbo orožja 99.8% sami raubšic kosi preciznih kosov praktično ni) .
Odgovori
Menda, da je bilo pred kratkim sprejeto, da je BR50 tudi za zračno.
Odgovori
Ja zvezi WRABF/ERABSF so potrdili novo open klaso 50M (tako so zdaj 3 klase zračke in 3 MK) ,tekme kolikor bo tega se že začenjajo a SP in EP 2021 Plzen še ne bo imel te klase ampak šele Milano 2023 ,omejitev bo na kaliber .22 in prepovedana raba slugov , kosi ki jih folk razvija so zdaj okoli 70-75 J saj več ni praktično ker večja hitrost izstrelka povečuje zanos v vetru .
Odgovori
(21-10-2019, 22:15)mr.T Napisal:
(21-10-2019, 20:03)horacij Napisal: Mimogrede kaj se je zgodilo z br 25 pri nas, bo kakšna tekma?
Nekajkrat smo ga organizirali zraven BR50 a smo bili v glavnem 3-4 tekmovalci .Ker pa se zaradi nove tarife (cca300Eur) na Dolenjki praktično ne da izvest manjših tekem je tudi BR25 brez tekm , večina nas poka tarče doma . Če bi imelo več folka interes bi še šlo saj za zračke torej  BR25 ni potrebno strelišče a  nekako nimam prevelikega upanja podobno kot pri zračkarskem FT kjer je orožij in entuziastov bilo še precej več kot za BR a je zadeva čist zamrla.

Slovenska scena zračkarjev je predvsem ''raubšic'' scena (poglej ponudbo orožja 99.8% sami raubšic kosi preciznih kosov praktično ni) .
Škoda, spomladi si nameravam kupit puško za br, pa me zanimajo mnenja katera bi bila primerna za 25 in 50 m, je to mogoče steyr br challange, priest 2, ataman...?
Odgovori
Za BR 25  se uporablja 16 in 27J puške , a večina uporabja 16J ,za BR50 bo zgleda 75J oz mogoče 80J ,če jsb naredi še kak težj pellet.
Za to sta potrebni dve različni puški  v BR 25 so najbolj konkurenčne trenutno Thomas Air ,Ataman tuned by Diver , Air Arms FTP900 , Steyer LG110  a so med njimi kar razlike  , ti naši tjunani Atamani imajo na chrono odstopanje hitrosti 1-3fps praktično na robu zmoglivosti kronografa , Steyr pa pogosto tudi  20fps v prekteklosti so bili Steyr vrjetno najpopularnejši a vsako prvenstvo rezultati napredujejo in pogosto padejo novi rekordi tako da je za serijske puške vedno težji poligon . Zadnjo tekmo je bil velik porast uporabe pušk Thomas Air , specifika katerih je da lahko brez tjunanja preklopijo med 16J in 27J z zamenjavo šobe a vzpon Thomas Air je delno zradi tega ker je bil SP v Afriki tako ,da je manjkalo dosti evropskih ekip ker je drago potovanje , v Evropi pa je dodelan Ataman no.1

50M sceno v ZDA trenutno dominira Daystate Redwolf HP z elektronskim proženjem in elektronskim tjuningom ,pred tem pa so bil no.1 Fx a ker je vsaj za Evropo to nova disciplina se bo v letih oprema še precej razvila.
Trenutne puške so še precej robate v primerjavi z tistimi za 25m imajo še daleč predno dosežejo fineso Br25 kosov. Temu primerni so tudi rezultati na 50m ,ki so precej patetični ,rekordne tarče imajo več kot 10 krogov do polne. Vsekakor bo zanimivo . Pri nas seveda RTI ponuja value for money a kot rečeno puške bo treba dodelat , Marjan svojo že počasi dodeluje

https://www.youtube.com/watch?time_conti...fJp206pgGM
Odgovori
(22-10-2019, 19:23)mr.T Napisal: Za BR 25  se uporablja 16 in 27J puške , a večina uporabja 16J ,za BR50 bo zgleda 75J oz mogoče 80J ,če jsb naredi še kak težj pellet.
Za to sta potrebni dve različni puški  v BR 25 so najbolj konkurenčne trenutno Thomas Air ,Ataman tuned by Diver , Air Arms FTP900 , Steyer LG110  a so med njimi kar razlike  , ti naši tjunani Atamani imajo na chrono odstopanje hitrosti 1-3fps praktično na robu zmoglivosti kronografa , Steyr pa pogosto tudi  20fps v prekteklosti so bili Steyr vrjetno najpopularnejši a vsako prvenstvo rezultati napredujejo in pogosto padejo novi rekordi tako da je za serijske puške vedno težji poligon . Zadnjo tekmo je bil velik porast uporabe pušk Thomas Air , specifika katerih je da lahko brez tjunanja preklopijo med 16J in 27J z zamenjavo šobe a vzpon Thomas Air je delno zradi tega ker je bil SP v Afriki tako ,da je manjkalo dosti evropskih ekip ker je drago potovanje , v Evropi pa je dodelan Ataman no.1

50M sceno v ZDA trenutno dominira Daystate Redwolf HP z elektronskim proženjem in elektronskim tjuningom ,pred tem pa so bil no.1 Fx a ker je vsaj za Evropo to nova disciplina se bo v letih oprema še precej razvila.
Trenutne puške so še precej robate v primerjavi z tistimi za 25m imajo še daleč predno dosežejo fineso Br25 kosov. Temu primerni so tudi rezultati na 50m ,ki so precej patetični ,rekordne tarče imajo več kot 10 krogov do polne. Vsekakor bo zanimivo . Pri nas seveda RTI ponuja value for money a kot rečeno puške bo treba dodelat , Marjan svojo že počasi dodeluje

https://www.youtube.com/watch?time_conti...fJp206pgGM
Hvala lepa za dolg in poucen odgovor in zanimiv link., koliko pa cenovno pride ataman ustrezno tjunan?,
Lp
Odgovori
Cene Ataman M2S Benchrest se vrti nekaj čez 2000 eur. Natunirana pa blizu 4000 eur.
Odgovori
Ja natjunan Ataman pri trgovcih lahko stane tudi 5000Eur a direkt mislim da je cca 2800Eur ,kar no tolk dražje ko kaka od serijskih pušk z to razliko da je tu vsak kos kompetitiven na najvišjem nivoju ,pri serijskih je pa treba imet nekaj sreče. Sam sem ga vzel brez koiita in tega naredil sam tako da je bil pod 2000Eur.

https://www.armiratti.it/prodotto/ataman...-carbonio/

[Image: 17917225_1427013010698166_56953754049073...e=5E2D145A]
Odgovori
Če dodaš samo davek na vašo ceno, si že blizu moje trditve o ceni.
Odgovori
Odgovori
https://airgun101.com/index.php/componen...Itemid=405
Zanimivo
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)