Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] [ipsc.si] Rezultati 7.tekme M-Arms pokalnega prvenstva SZPS 2019 / Pištola – Revolver
Bi pohvalu organizatorja za trud pri pripravi tekme, ter poseben pokal ki mi je bil podeljen, čeprav ne vem kako sem si ga [tokrat] zaslužu Clap Ampak mi je na uho prišlo tudi, da je bil nekdo na predtekmovanje zavrnjen [sobota pač nujne obveznosti] po drugi strani pa so nekateri bili sprejeti pa niso sodniki ali organizator...to ni u redu, daleč od tega.

Žal je moje mnenje tako, da so tekmo skazili nekateri sodniki z neprimirnim, samovoljnim obnašanjem...sem sodi brifing 
v Angleškem jeziku in tudi na moje prigovarjanje nisem bil deležen Slovenskega na Slo. Pokalnem prvenstvu, kar je najmanj zaskrbljujoče.

Ter seveda klasika, tri minutni brifing na dolgi vaji, ali minutno odštevanje časa z neprimirnim kričanjem...na kratki vaji pa 5 minutni brifing, kar pohvalim Clap  
ampak tole kaže na sodniško neusklajenost oziroma nepoznavanje pravil, mislim da bo moral predsednik sodniške organizacije realizirat kako dodatno usposabljanje, saj nekaterim poganjajo perutničke... ne vidim smisla končat tekmo na tako brzino, kot je bila tale na račun treh minut, da se pol iščeš po stage, navsezadnje uporabljamo nevarne predmete in stage ti mora bit pred nastopom vendar  jasen... Pray

Priponke Male slike

(14-10-2019, 23:00)jabolko Napisal: Ter seveda klasika, tri minutni brifing na dolgi vaji, ali minutno odštevanje časa z neprimirnim kričanjem...na kratki vaji pa 5 minutni brifing, kar pohvalim Clap  
ampak tole kaže na sodniško neusklajenost oziroma nepoznavanje pravil, mislim da bo moral predsednik sodniške organizacije realizirat kako dodatno usposabljanje, saj nekaterim poganjajo perutničke... ne vidim smisla končat tekmo na tako brzino, kot je bila tale na račun treh minut, da se pol iščeš po stage, navsezadnje uporabljamo nevarne predmete in stage ti mora bit pred nastopom vendar  jasen... Pray

Ne vem sicer kdo je kričal nate (sram ga bodi!) ampak na progi 7 (kjer te je zmotil prekratek čas za walkthrough) so vsi tekmovalci imeli 3 minute za pripravo. Slučajno sem bil jaz sodnik na tej progi in točno vem zakaj te je to zmotilo:
1. Celo minuto si izgubil s filozofiranjem pri zadnji skupini tarč.
2. Kljub enostavni taktiki na progi (samo ena pravilna je bila z malo variacijo na začetku in vsi - tudi začetniki so odstrelili tako; razen tebe!) si nekaj izmišljal in seveda izbral popolnoma napačno pot
3. Zastoj (za katerega ni kriv sodnik in "samo" 3 minute za pripravo)
4. Miss (za tega tudi ni kriv sodnik ampak strelec)

Če vse našteto seštejem mi je jasno zakaj te je zmotilo kar te je zmotilo, si je pa treba naliti čistega vina. Se pa strinjam s tvojo izjavo o perutničkah... :)
(15-10-2019, 08:25)Bobo Napisal:
(14-10-2019, 23:00)jabolko Napisal: Ter seveda klasika, tri minutni brifing na dolgi vaji, ali minutno odštevanje časa z neprimirnim kričanjem...na kratki vaji pa 5 minutni brifing, kar pohvalim Clap  

Ne vem sicer kdo je kričal nate (sram ga bodi!) ampak na progi 7 (kjer te je zmotil prekratek čas za walkthrough) so vsi tekmovalci imeli 3 minute za pripravo. Slučajno sem bil jaz sodnik na tej progi in točno vem zakaj te je to zmotilo:
1. Celo minuto si izgubil s filozofiranjem pri zadnji skupini tarč.
2. Kljub enostavni taktiki na progi (samo ena pravilna je bila z malo variacijo na začetku in vsi - tudi začetniki so odstrelili tako; razen tebe!) si nekaj izmišljal in seveda izbral popolnoma napačno pot
3. Zastoj (za katerega ni kriv sodnik in "samo" 3 minute za pripravo)
4. Miss (za tega tudi ni kriv sodnik ampak strelec)

Če vse našteto seštejem mi je jasno zakaj te je zmotilo kar te je zmotilo, si je pa treba naliti čistega vina. Se pa strinjam s tvojo izjavo o perutničkah... :)

Ni kričal name [beri] samo se mi ne zdi neumestno odštevat čas na brifingu in vpiti  Happy  še 2,30 minute itd... in če te zanima bil je Karažija.

Glede taktike prav dobro vem, kje je bila pot krajša, ampak so moje tekmovalne ambicije zdavnaj dosežene, posledično pridem na tekmo neobremenjen z rezultatom in pač izberem kar se mi v tistih treh minutah pokaže sprejemljivo... Zakaj tri minute če je priporočilo kolikor vem 4... vsak sodnik bi pa moral vedet da se na dolgi vaji čas podaljša ne skrajša, in tukaj pisat vsi so imeli tri minute je brezpredmetno saj dobro veš kdaj je bila tekma končana tu se pa pogovarjava o minutah...Te kot sodnika cenim saj res odlično poznaš pravila, pol pa vtis pokvariš z temi minutami...

Za vzor naj vama bo Samo ki je imel 5 minutni brifing na stage z 12 streli in smo ga morali celo pognati, da je začel z vajo Rolleyes . Dokler sem sodu sem počel isto in mislim da je to pravilno,  zastoja ni bilo samo presenečeno sem ostal brez nabojev, saj ob lepljenju tarč kjer ne držim križem rok kot marsikateri ni niti časa v miru preštet naboje, mis je pa moj se strinjam, ampak kot sem omenil, vino z moje strani zdavnaj nalito...obratno bo to potrebno še storiti.  Dumb
(15-10-2019, 10:33)jabolko Napisal: Zakaj tri minute če je priporočilo kolikor vem 4... 

Me lahko prosim usmeriš na dokument, kjer je to priporočilo zapisano, ker z vsem svojim znanjem in načitanostjo tega ne najdem.

Koliko se bo dajalo časa na progi se vedno dogovori pred tekmo. Če kdo samovoljno podaljša čas naj ga, jaz ga sigurno ne bom. Kar pa naredim vedno je, da spodim tekmovalce dol s proge in pustim prvemu možnost, da še enkrat sam proba brez ostalih motečih dejavnikov. Tako, da ko na koncu sešteješ je itak bil skupni čas za walkthrough 4 minute. :)

In po tvojem, če je Samo dal 5 minut na kratki progi (12 strelov) bi na dolgi progi (32 strelov) moralo biti 14 minut?
(14-10-2019, 23:00)jabolko Napisal: ...poseben pokal ...
Prvič slišim.. Pray
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Za najbolj nenavadnega tekmovalca. :) :) :)
(15-10-2019, 11:50)Bobo Napisal:
(15-10-2019, 10:33)jabolko Napisal: Zakaj tri minute če je priporočilo kolikor vem 4... 

Me lahko prosim usmeriš na dokument, kjer je to priporočilo zapisano, ker z vsem svojim znanjem in načitanostjo tega ne najdem.

Koliko se bo dajalo časa na progi se vedno dogovori pred tekmo. Če kdo samovoljno podaljša čas naj ga, jaz ga sigurno ne bom. Kar pa naredim vedno je, da spodim tekmovalce dol s proge in pustim prvemu možnost, da še enkrat sam proba brez ostalih motečih dejavnikov. Tako, da ko na koncu sešteješ je itak bil skupni čas za walkthrough 4 minute. :)

In po tvojem, če je Samo dal 5 minut na kratki progi (12 strelov) bi na dolgi progi (32 strelov) moralo biti 14 minut?

Ne dovolj bi bilo pet, ampak ti kar po svoje delaj, važno da obvelja tvoja in si zmagovalec 1:0 zate na škodo ali slabo voljo tekmovalcev. Clap

Ni pravila, bilo je omenjeno Klavdiju, ko je pridobival tisto črtasto majico, čeprav ga še nisem videl v njej... tako mi je razložu. Kar nanj se obrni lahko da si ga preslišal ali ga tud ni bilo, ko si jo sam polagal... saj veš da ipsc pravila so merljiva edino z elastiko  Bow

Pred tekmo se nismo nikoli dogovarjali o času brifinga, pa sem odsodu devet sezon, vse tekme ne le dve na leto in za razliko od tebe, ki čas skrajšaš, sem ga sam zmeri podalšal, ker tista minuta dve ne pomeni nič, itak se je tekma končala prej kot je priporočilo in sedaj sem celo izvedel, da so bili rezultati prej kot v uri uradni in so strelci pošiljali sporočila iz tujine, ter bili zavrnjeni in šele po dokazovanju njihovega prav, rezultati oziroma vnosi le teh popravljeni.

Skratka trmogljavljenje okoli neuporabe tablic, ki jih naš ipsc edini od dinamike še ne uporablja, ter posledično napačni stalni vnosi časov, samovolja nekaterih sodnikov, njihovo hitenje in neprimirno obnašanje, to disciplino ne delajo več kraljevo. Pray

(15-10-2019, 12:17)357 Napisal:
(14-10-2019, 23:00)jabolko Napisal: ...poseben pokal ...
Prvič slišim.. Pray

Za tvoja leta bi bil bolj primeren odgovor ...ne slišim več Dumb
(15-10-2019, 17:04)jabolko Napisal: Pred tekmo se nismo nikoli dogovarjali o času brifinga, pa sem odsodu devet sezon...

Stvari se spreminjajo...
(16-10-2019, 09:03)Bobo Napisal:
(15-10-2019, 17:04)jabolko Napisal: Pred tekmo se nismo nikoli dogovarjali o času brifinga, pa sem odsodu devet sezon...

Stvari se spreminjajo...

Ja se, tako da se strelja tekmo z pištolo v rezultatih si pa uradno z revolverjem in tega sodnik ki sodi ne vidi
oziroma zataji da je on sodu...ena od cvetk Slo ipsc ja pa jih je ogromno Rolleyes

Hvala za tako in podobno spreminjanje, na škodo tekmovalcev ali verodostojnost organizacije...
raje se upraši kdo je odgovoren da je temu tako Pray
@ jabolko
Kaj se sekiraš, saj ti je vedno zagotovljen pokal za ( vaškega ) posebneža, ker nimaš konkurentov....( mene ni na teh tekmah ). Dumb
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
(16-10-2019, 11:44)jabolko Napisal: Hvala za tako in podobno spreminjanje, na škodo tekmovalcev ali verodostojnost organizacije...
raje se upraši kdo je odgovoren da je temu tako Pray

Tine ti si predsednik kluba in imaš moč vprašati sebe in druge. Sezona gre proti koncu zato boš imel kmalu priložnost.

Lahko pa tudi prevzameš kako funkcijo in spremeniš zadeve na bolje. Sem prepričan, da jih boš s svojimi izkušnjami lahko precej izboljšal.
Nima volje. Bo še iz trenutne funkcije istopil, ker nima .... da bi rešil težave, ki tarejo SZPS.

Poslano z mojega MIX 2 z uporabo Tapatalk

(15-10-2019, 11:50)Bobo Napisal:

Poglej poglej, no pa si le pokazal pravi obraz, mi tekmovalci smo zate moteči dejavnik, ki jih spodiš dol z proge  Pray

To nakazuje najmanj, da ne znaš mislit z svojo glavo in pravilno ocenit situacijo...namreč če moraš tekmovalce, ki si jih ocenil za moteči dejavnik, spodit z proge [beseda prosim ti je očitno tuja, halo podi se kure] potem je jasno, da stage niso razumeli in so očitno imeli premalo časa na razpolago za seznanjanje, kar tri minute nedvomno tudi je in to ti hočem dopovedat pa vidim da ne gre, kajti očitno ne znaš uporabit kmečke pameti...zalostno je da pri tem početju v Slo ipsc ju sploh nisi osamljen Think

(16-10-2019, 13:36)šimek Napisal: Nima volje. Bo še iz trenutne funkcije istopil, ker nima .... da bi rešil težave, ki tarejo SZPS.

Poslano z mojega MIX 2 z uporabo Tapatalk

Ti pa Shhh ...  Dumb
(17-10-2019, 00:19)jabolko Napisal:  
Poglej poglej, no pa si le pokazal pravi obraz, mi tekmovalci smo zate moteči dejavnik, ki jih spodiš dol z proge  Pray

To nakazuje najmanj, da ne znaš mislit z svojo glavo in pravilno ocenit situacijo...namreč če moraš tekmovalce, ki si jih ocenil za moteči dejavnik, spodit z proge [beseda prosim ti je očitno tuja, halo podi se kure] potem je jasno, da stage niso razumeli in so očitno imeli premalo časa na razpolago za seznanjanje, kar tri minute nedvomno tudi je in to ti hočem dopovedat pa vidim da ne gre, kajti očitno ne znaš uporabit kmečke pameti...zalostno je da pri tem početju v Slo ipsc ju sploh nisi osamljen Think

Ti pa si butl. Če si drugi, tretji, 10 po vrsti imaš vedno čas, da greš še enkrat čez progo, ko se ocenjuje tekmovalca pred tabo. Če si prvi pa običajno te možnosti nimaš, ker sodnik "zaprosi" tekmovalce naj zapustijo progo in prvi gre običajno takoj na štartno pozicijo. Da bi bilo čim bolj pravično tudi do prvega, mu jaz dam možnost da še enkrat proba.
In da brez motečih dejavnikov, ker če se tekmovalec, ki mora streljati spravlja še zadnjič probat in se mu neka jabka valjajo pred zadnjo skupino tarč je za tekmovalca to moteči dejavnik. 

Sam dobro veš, da na tekmah vedno težim, da če nisi naslednji nimaš kaj početi na progi znotraj območja gibanja. To pa zato, da čim manj oviraš tekmovalca, ki se pripravlja da bo streljal. Isto tako naredim ko si ti na vrsti,ne dovolim ostalim, da te motijo. Če te kdo moti = moteči dejavnik. :)
No vidiš počasi bova prišla do štirih minut...nek napredek je zaznat  Bow

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)