Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprememba 30 strelnega nabojnika v 10 strelnega
#1
V duhu zakonskih sprememb morda komu pride prav ta hack:

https://m.youtube.com/watch?v=NHe7hD4gyp8

https://m.youtube.com/watch?v=s-XIRWdXadM
Odgovori
#2
Na vodi čutim, da naš organ ne bo zadovoljen ne s prvim, ne z drugim načinom. Živi bili pa videli ..
Odgovori
#3
(24-10-2019, 16:33)bob78 Napisal: V duhu zakonskih sprememb morda komu pride prav ta hack:

https://m.youtube.com/watch?v=NHe7hD4gyp8

https://m.youtube.com/watch?v=s-XIRWdXadM
Haloo..zbudi se  Wall
Odgovori
#4
@ivann@ - Organu daš enajst nabojev, pa naj jih stlači not, če lahko. Ergo 10 strelni nabojnik.

@Ivan22lr - sem buden in se skušam adaptirat na situacijo, na katero nimam vpliva. V čem je tu problem? Ali bi ti tudi že kar puško v koruzo metal?
Odgovori
#5
Ne vem kdo tule meče puško v koruzo...
Mene bolj zanima kako predelati 10-strelnega v 30-strelnega. :D
administrator / Strelec.si
Odgovori
#6
   

Tako. Sicer je potem 20 ne 30 strelni, a vendar.   Dance
Odgovori
#7
@admin video si zavrti v drugo smer - et voilà!
Odgovori
#8
(24-10-2019, 22:29)ivann@ Napisal: Na vodi čutim, da naš organ ne bo zadovoljen ne s prvim, ne z drugim načinom. Živi bili pa videli ..


Zakaj ne? Če ne gre not 11 nabojev je vse OK. V nekaterih državah imajo samo plastičen vstavek v nabojniku, ki omejuje več kot dovoljeno število nabojev. Ko gredo na tekmo v Evropo, dajo tega hudiča ven in imajo 15 strelni nabojnik.

Podobno imaš sedaj tudi že pri nas. Za lovsko orožje imaš omejitev koliko nabojv sme sprejeti, šibrenice pa vsi vemo, da se uporabljajo tudi v športu, za obrambo ... Zato dobiš novo puško dobavljeno z mag limiterjem. Gre za kos plastike v nabojniku, ki preprečuje vstavitev večjega števila nabojev od predpisanega. Za šport pač vzameš ven.
Odgovori
#9
(25-10-2019, 08:55)Bobo Napisal: ... Za šport pač vzameš ven.
Ali pa ga daš noter ( mag limiter, da ne bodo misli zašle na kakšno drugo področje Smile ) in iz repetirke narediš enostrelko.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#10
Itak mam naročene 3 kose 10 strelnega nabojnika .... še čakam ... če jih ima kdo na zalogi .. kupim

samo ne vem, kako naj preprečim, da gre not več kot 11 strelni nabojnik
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#11
Jaz bom pa mojega nesel referentki pokazat na UE , pa naj se sama odloči če ustreza zakonodaji. Cool
Odgovori
#12
(24-10-2019, 22:46)bob78 Napisal: @ivann@ - Organu daš enajst nabojev, pa naj jih stlači not, če lahko. Ergo 10 strelni nabojnik.

@Ivan22lr - sem buden in se skušam adaptirat na situacijo, na katero nimam vpliva. V čem je tu problem? Ali bi ti tudi že kar puško v koruzo metal?

Nič nisi buden, ne ti ne ostali ki tukaj mlatite prazno slamo...Počaka se na zakon da se ga sprejme objavi in stopi v veljavo 
pol bomo se prilagodili kakor bo potreba...do takrat pa kar praznite prostor tuki, pa še vsak odgovor citirajte po možnosti Dance
Odgovori
#13
Sj se ne sme puške metat v koruzo ...
sam povem Dumb

itak je treba počakat, ampak debata je lahko tudi konstruktivna in poraja nove ideje  Razz

Mene bolj skrbi, kako naj preklopno kopito fiksiram .. a ima kdo kakšno idejo ? Gre za CZ Scorpion EVO S1
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#14
Morda tu dobiš kakšno idejo:

https://czfirearms.us/index.php?topic=87835.0
Odgovori
#15
Najlepša hvala .. sem tudi sam nekaj takega mislil ...

če je vijak skozi, ali to pomeni, da je imbus orodje, s katerim ga ni enostavno preklopiti ...

saj nas je kar nekaj, ki si lastimo tako orožje ...
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#16
(25-10-2019, 11:53).jabolko Napisal: Nič nisi buden, ne ti ne ostali ki tukaj mlatite prazno slamo...Počaka se na zakon da se ga sprejme objavi in stopi v veljavo pol bomo se prilagodili kakor bo potreba...do takrat pa kar praznite prostor tuki, pa še vsak odgovor citirajte po možnosti Dance

se pravi namesto da bi zakon probali prilagoditi nam, se bomo mi prilagajali zakonu? (če se bo to sploh dalo).
men to ni vsec in je slisati malce neumno.

no. bomo videli kako se bo to izslo z nabojniki. V predlogu zakona lepo pise kako in kaj in v tem primeru predelava nabojnika nic ne spremeni.

...... Tako se bo npr. posamezniku, ki bo skupaj s kratkocevnim orožjem kategorije B hranil nabojnik, ki sprejme več kot 20 nabojev, odvzelo tisto orožje kategorije B, v katerega se takšen nabojnik lahko vstavi, kar je tudi zahteva direktive......
Odgovori
#17
Zanimivost: 10-strelni nabojnik od čehinje (CZ 858) se da napolnit z 11 naboji.
Edini problem je, da puška potem ne dela  Rolleyes

Bo treba tudi v 10 strelni nabojnik vgraditi omejilec....
Odgovori
#18
Čehinja CZ858 ,ki jih imate je predelan vojaški surplus VZ58(pri nas prodajani za kakih 300Eur) ne novo izdelan CZ858 (ti so koštali čez tisočaka)tako ,da so ideje in problemi magazinov nepomembni saj za te kose ni pardona.
Odgovori
#19
(25-10-2019, 17:34)nejc_rx Napisal:
(25-10-2019, 11:53).jabolko Napisal: Nič nisi buden, ne ti ne ostali ki tukaj mlatite prazno slamo...Počaka se na zakon da se ga sprejme objavi in stopi v veljavo pol bomo se prilagodili kakor bo potreba...do takrat pa kar praznite prostor tuki, pa še vsak odgovor citirajte po možnosti Dance

se pravi namesto da bi zakon probali prilagoditi nam, se bomo mi prilagajali zakonu? (če se bo to sploh dalo).
men to ni vsec in je slisati malce neumno.

no. bomo videli kako se bo to izslo z nabojniki. V predlogu zakona lepo pise kako in kaj in v tem primeru predelava nabojnika nic ne spremeni.

...... Tako se bo npr. posamezniku, ki bo skupaj s kratkocevnim orožjem kategorije B hranil nabojnik, ki sprejme več kot 20 nabojev, odvzelo tisto orožje kategorije B, v katerega se takšen nabojnik lahko vstavi, kar je tudi zahteva direktive......
 
Nejc bodi resen prosim...apsolutno nisi edini ki mu to ni po volji, ampak ja točno tako MI se bomo prilagodili zakonu 100%, če misliš obratno misliš narobe, sicer pa poskusi z prilagajanjem, začni z ponedeljkom in nam poročaj kako in kaj, pa pohiti prosim Dance

Glede več kot 10 ali 20 nabojev to je svetska bedarija 1A in si ne zasluži komentarja... Pray
Odgovori
#20
Jaz ne razumem ljudi, ki non stop smetijo z neko svobodo in demokracijo pol pa pride novi zakon in jasno pokaže da ni nobene demokracije.
In ne malo za tem se spet pojavijo tisti ki govorijo o čudoviti demokraciji itd.

Torej, če smo mi demokracija kako se lahko pol zakon predlaga in zakon sprejema brez volje ljudstva ali tistih, ki jih to zajema?

Torej predlog za novi davek-Predlog sprejet.
Predlog za nove trošarine-Predlog sprejet.
Predlog kriminalizacije legalnega orožja-predlog sprejet... itd itd

Torej glede na vaše komentarje, mi tu nimamo nobene besede in je ta nova neoliberalna neumnost že svetinja saj je "zakon" bog ne daj da kdo ne uboga ali upošteva novi "zakon".
Eni so kot cuceki celi veseli, da bodo lahko ubogali nove omejitve juhu kako ste vi fajn, res kot tiste tožibabe v šoli, p... na katere se ne morš zanest.

KJE SO NAŠE PRAVICE?
Kje so upoštevani predlogi ali kontra argumenti strelcev?
Ali se samo sprejema tisto kar oni ali komisarji iz Bruslja narekujejo.

Pa daj no ljudje na bruhanje mi že gre od vsega skupaj!
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)