Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nosite zaščitna očala
#41
za branje imam ''starovidna'' očala 2+, sicer pa na daljavo dobro vdim. dilema je bila za pištolo. Brez očal so bili megleni merki z očali pa tarča  Rolleyes . Rezultat pa je bil definitivno boljši ''Z'' očali. 
Kaj pa ko gledaš skozi scope ? Na eni zrački imam 4-12x42 SFP in ko pogledam skozi, krog postane malo elipsast, ravno toliko, da se opazi, raztegnjen po diagonali 135 - 315 stopinj. ( zgoraj levo - dol desno )
Kot sem tule že ''bogato oznanil'' pričakujem v decembru CZ 457 + 4-24x50 FFP. Ali za ta problem obstajajo kakšna posebna očala ali kako rešujete ''tastari'' ta problem ?
Kakšna bifokalna verjetno odpadejo, ker se moraš potem še dodatno zvijat, da pogled nese ravno na križ ?
Odgovori
#42
To kar opisuješ je astigmatizem in za to ni pov dost rešitev.
Odgovori
#43
sori, tole ne razumem : ''in za to ni pov dost rešitev'' ?

...aja najbrž ''prov dost''  Rolleyes
Odgovori
#44
meni je optik trejd rekel da daljnoglede se vedno gleda s korekcijskimi očali. morda pa probaj brez, če ti bo bolj ugajalo...
Odgovori
#45
(01-11-2019, 16:50)JureD Napisal: sori, tole ne razumem : ''in za to ni pov dost rešitev'' ?

...aja najbrž ''prov dost''  Rolleyes
Rabiš očala z cilindrom ne samo diportijo,ki pa ne nujno da pomagajo pri streljanju z daljnogledom saj pogleda v optiko sploh leže ni čisto v liniji tako da gledaš malce na rob očal kjer pa ni nujno da so pravilno oblikovane leče za astigamtizem koregirat.


https://www.optikas.com/kaj-je-astigmatizem.html
Odgovori
#46
(01-11-2019, 15:51)JureD Napisal: za branje imam ''starovidna'' očala 2+, sicer pa na daljavo dobro vdim. dilema je bila za pištolo. Brez očal so bili megleni merki z očali pa tarča  Rolleyes . Rezultat pa je bil definitivno boljši ''Z'' očali. 
Kaj pa ko gledaš skozi scope ? Na eni zrački imam 4-12x42 SFP in ko pogledam skozi, krog postane malo elipsast, ravno toliko, da se opazi, raztegnjen po diagonali 135 - 315 stopinj. ( zgoraj levo - dol desno )
Kot sem tule že ''bogato oznanil'' pričakujem v decembru CZ 457 + 4-24x50 FFP. Ali za ta problem obstajajo kakšna posebna očala ali kako rešujete ''tastari'' ta problem ?
Kakšna bifokalna verjetno odpadejo, ker se moraš potem še dodatno zvijat, da pogled nese ravno na križ ?

Jaz imam dioptrijo +1,5 in nosim očala, ampak nikoli na streljskem daljnogledu ker tega res ne potrebujem saj si lahko diopter prilagajam.
Kot je napisal že marks..probaj brez.
LP
Odgovori
#47
.. a astigmatizem ''imam jaz'' ali je to princip ko gledaš skozi lečo na drugo, relativno poševno lečo ?

Zlatogol, na temu scopu, ki ga imam doma, +/- 2, ga odšraufam, ( brez očal ) da skoraj ven pade, pa mi še en malčk fali
Odgovori
#48
(01-11-2019, 18:44)JureD Napisal: .. a astigmatizem ''imam jaz'' ali je to princip ko gledaš skozi lečo na drugo, relativno poševno lečo ?

Zlatogol, na temu scopu, ki ga imam doma, +/- 2, ga odšraufam, ( brez očal ) da skoraj ven pade, pa mi še en malčk fali

Hmmm..res smola..pol pa boš moral nekako drugače ukrepat
Škoda, upam, da boš rešil

LP
Odgovori
#49
(01-11-2019, 18:44)JureD Napisal: .. a astigmatizem ''imam jaz'' ali je to princip ko gledaš skozi lečo na drugo, relativno poševno lečo ?

Zlatogol, na temu scopu, ki ga imam doma, +/- 2, ga odšraufam, ( brez očal ) da skoraj ven pade, pa mi še en malčk fali
Za tanovga tudi piše +/-2
Odgovori
#50
HEVREKA !

https://www.youtube.com/watch?v=nY3ZRDK7Efg&t=167s

Lečo bom dal narest k kakšnemu okulistu, namestil pa jo bom z ''odrezanim'' eyeshadom :)


Priponke Male slike
   
Odgovori
#51
(01-11-2019, 14:56)jabolko Napisal:
(01-11-2019, 11:43)MarkB Napisal: ... Letos poleti je bilo res vroce. V Dobrovniku nas je bilo vec v japonkah ali kaksnih drugih poletnih prostonoznih zadevah. Moras pa pazit, ker ti lahko spodrsne, tudi ko stojis na miru ;)
 
Ne more ti spodrsnit če stojiš pri miru...ta je naložena Pray

;) 50 min savne... še ko stojiš ti spodrsne. Naenkrat se spelješ pod pult... in narediš prestop.

Berem dalje o špeglih...
Odgovori
#52
...dvigam post... ker mi je ''MarkB'' zapacal  temo s tisto ''SAVNO'' ?!   Eek , 
ker mislim, da bo marsikomu prav prišlo :

HEVREKA !

https://www.youtube.com/watch?v=nY3ZRDK7Efg&t=167s

Lečo bom dal narest k kakšnemu okulistu, namestil pa jo bom z ''odrezanim'' eyeshadom :)


Priponke Male slike
   
Odgovori
#53
Trenutno edina očala z certifikatom neprebojnosti so WileyX. Ponavljam, s certifikatom.

Zadeva odlična, lahko se noči s koreksijskim lečam, torej obstaja vstavek itd. Imamo vse na zalogi.
TRGOVINA LOVEC GROSUPLJE

T: 01 7862 063 G: 041 760 654 G: 041 662 642 E: info@lovec-arms.com
W: lovec-arms.com F: facebook
Odgovori
#54
https://www.luckygunner.com/labs/eye-pro...es-review/
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)