Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reload 8×57. Zaklep se ne zapre
Mogoče je kdo že naletel na enak problem. 
Nabavil sem matrico 8×57 IS in skalibriral cca 150 tulcev. Matrico sem nastavil tako, da je med shelholder in matrico šel še list papirja. Potem pa sem napolnil nekaj nabojev za začetni preizkus. Pa se je zaklep pri puški le stežka dal zapreti, ali pa sploh ne. Skalibriral sem še nekaj tulcev in matrico potisnil vse do shelholderja, pa je bilo isto. Naboje sem preizkusil v drugi puški, pa se tudi pri njej zaklep ni dal zapreti. Obe sta bili narejeni v Puškarni Kranj, pa s tovarniškim strelivom do takrat nikoli ni bilo problemov. Preizkusil sem še v Zastavi, kjer pa so se vsi naboji normalno zaprli. Očitno imajo kranjske tesno (pretesno?) ležišče.

In sedaj kaj narediti? Skrajšati matrico ali povrtati ležišče v puškah? Ali nič od tega in dobiti drugo matrico?
Odgovori
Ali si tulce skrajšal na pravo mero?
Odgovori
Kakšno matrico pa imaš?
FL ali samo neck size?
Pri meni je bilo enako ko sem pomešal tulce iz ene v drugo ležišče.
Odgovori
mislim da ti niso jasne osnove reloadinga?
Odgovori
Matrica je FL, RCBS. Tulce sem skrajšal na 56,8 mm.
Odgovori
matrico vijači dokler bo šlo.
Odgovori
Privil sem jo do kraja, pa je bilo enako (v puško sem vstavljal prazne tulce).
Odgovori
potem verjetno velja isto zate: https://www.strelec.si/forum/thread-24088.html
Odgovori
Pobrusil bi matrico, vprašanje pa je za koliko.
Odgovori
ker ti niso jasne osnove reloadinga potem pobrusi veliko.
Odgovori
Fantje, noben se ni rodil pameten. Kolega ima tezave, ki izvirajo iz neznanja, zato mu raje pomagajmo kot pa nekazeri pametujete.
Ker tipkam na tel.s predebelimi prsti ne bom dolgovezil... ni stos v pretesnem leziscu a.pak v headspace. Poglej si na internwtu kaj to pomeni. Idealno bi bilo da pomeris headspace na tulcih ustreljenih v tvojem leziscu.
Druga opcija pa je dvigni shellholder do konca in provoj matricp da se ga dotakne, potem pa dodaj se en obrat in spet probaj. Ce ne gre dodaj se pol. Pa probaj...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
(29-10-2019, 20:14)Marks Napisal: ker ti niso jasne osnove reloadinga potem pobrusi veliko.
Delaš se pametnega, povedal pa nisi še ničesar, tako da takih nasvetov ne rabim.
Odgovori
Naredi tako kot ti je Kristian svetoval. 
Matrico privij do shellholderja in nato privijaj po 1/4 obrata, da preša dejansko preskoči. 
Zadeva deluje preverjeno.

Lp Danijel
Odgovori
(29-10-2019, 21:21)Danijel_ Napisal: Naredi tako kot ti je Kristian svetoval. 
Matrico privij do shellholderja in nato privijaj po 1/4 obrata, da preša dejansko preskoči. 
Zadeva deluje preverjeno.

Lp Danijel

Saj tako vendar piše v navodilih, ki jih dobiš zraven Lee matric za puškovne kalibre:  
- ročko preše navzdol do konca, da pride shellholder v zgornji položaj
- FL matrico privij, da se dotakne shellholderja, ki bi se premaknil dol, če ne bi držal ročke
- shellholder spusti dol v spodnji položaj
- matrico privij še za 1/4 ali 1/3 obrata

Samo prebrat je treba - oz. ko vse drugo odpove, uporabi metodo RTFM   Angel
https://leeprecision.com/cgi-data/instruct/RM3508.pdf točka 2: Full Length Sizer
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
Assumption is the mother of all fuckups ali po domace ... ne velja to za vsako matrico, samo za Lee.
Redding ali Whidden FL je treba nastavit po visini in pomerit headspace, drugace prevec ali premalo potisne rame nazaj.

Odgovori
Sem šel pogledat še navodila za RCBS FL matrico (OP ima RCBS m.) : postopek nastavljanja je enak kot za Lee, edino dodatnega spuščanja navzdolj je manj. Ko odmakneš držalo tulca navzdol, spustiš še za 1/8 do 1/4 obrata.  Imam RCBS matrico 7x57, verjetno to velja tudi za 8x57, čeprav praviš da "assumption is mother of...."
Kako točno sem nastavil svojo 7x57 m., se ne spomnim točno. Zelo verjetno po RTFM metodi, ker mi gredo vsi FL resizani tulci lepo v ležišče.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
Imam FL matrice od RCBS, Lee in Hornady pa je pri vseh postopek enak. Matrico je treba priviti do dvignjenega shellholderja, nato je treba shellholder spustiti in matrico priviti 1/3, 1/4, 1/8,..... obrata, RTFM. Pravilno je nastavljeno ko s prešo shellholder pritisneš ob matrico in koleno preše preskoči moment in "zablokira".
Odgovori
Ne vem, kaj bi napisal. Tistih 1/4, 1/3, polovica ali pa še kaj več..ko holder dotakne matrico, se pot tulca konča. Mogoče pa se motim?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
357, se ne ker sistem ni obsolutno tog in se tiste 1/4 ali vec obrata porabi za odpravljanje zracnosti in elasticnih podajanj sistema...

Odgovori
Tisto četrtinko sem zmeraj razumel in v praksi doživel kot "rezervo", ko se ti matrica slučajno malce odvije in tega ne opaziš. Če bi bil holder ali pa matrica iz gume, bi razumel, da se lahko tulec potisne dlje...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)