Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup monolitnih krogel v ZDA
#21
Na terminalu letališča ali v poštnem terminalu delajo taki in drugačni cariniki oz zaposleni privatniki, ki lahko diskrecijsko presojajo marsikaj , če se njemu zdi da je to ITAR imaš problem. Tudi pri nas je tako ( v ZDA je še precej več državnih služb delegirano privatnikom kot pri nas, pa že pri nas večina dela za carino opravi pošta)

Iz ZDA domnevam da ti pošilja fizična oseba , trgovec se ne bi upal , tudi sam uporabljam par takih vez saj tako lahko dobiš kose ,ki ti jih trgovec niakor ne bo poslal. A še vedno se vsake toliko zalomi , in za eno od zaplenjenih zadev smo poizkušali ,da bi amer to tam odkupil iz postopka(obstaja ta opcija) ter da bi potem to tam lokalno prodal, in rezultat je bil samo izgubljenih 100$ pa še en dopis federalesov ,da naj se nehamo zajebavat or else , a da lahko na dražbi ATF to kupimo čaz kako leto .

ITAR je hecna zadeva v ZDA sem poslal na stotine ITAR kosov a dokler gredo v ZDA ni problema problem jih je dobit nazaj , naprimer pri eni reklamaciji kjer je počil del sprožilca se tega iz ZDA ni dalo dobit in je bilo najcenje poslat tja novega ne pa popravjat obstoječega.
Prav tako kolega , ki razvija sprožilce in je avtor sprožilca Geissele 700 Super le tega ne more legalno dobit iz ZDA saj ima ta sprožilec( v vojaški verziji Mk13 zdaj mil spec številko in je pod ITAR.
Privat lahko šušmariš po pošti ,ne reskiraš toliko a današnje dni ne bi preizkušal ameriškega represivnega aparata na letališčih ker res ni joke.
Odgovori
#22
Naročiš, plačaš (še DDV in 9% carine) ter dobiš na dom :)
http://www.reloadinginternational.com/pa..._customers
Odgovori
#23
(04-11-2019, 21:58)CriticalDuty Napisal:
(04-11-2019, 21:42)Mato Napisal: Tole je en velik kaos prebrat...

Mr.T in Kristian sta ti povedala oz. vam kako je.  Lahko gre lahko ne. Pri meni je pač šlo lahko pa da tudi ne bi in bi pač popušil kugle - worst case bi verjetno bila kaka vprašanja in zamujen avion in popušenih xy dolarjev za ceno 30€?


Folk nekak nima perspektive na to, da so tam čisto drugačne razmere in to ni "sve može" ali pa "vladavina prava" ampak je dosti bolj na nivoju "lokalni šerif odločil in ti kod tujec se pač jebi". Lahk maš 10000000x prav in boš dokazal tudi svoj prav ampak nekaj 1000 USD in nekaj ur/dni/tednov kasneje.


Zdej a je za 100 kugel to vredno al ne pa vsak sam odloči. Jaz sem pač kugle kupil (niti ne vem zakaj - ble so pocen pa lih prilika je bla pa kao se mi je zdel da jih bom rabil -> nafilal jih še nisem) in pol so pač ble tam in sem resno razmišljal da bi vse skup fuknil v PM ker se pač ne splača zamudit avion da boš enmu pacientu k niti anglešk ne zna dobr razlagal da kaj in kako medtem ko se kolegi veselo vozijo domov. Pač una škrtuška mi ni dala mira in sem dal v kovček pa kar bo pa bo in tokrat je pač blo...morda pa xy krat od 100 ne bi blo.. ne vem in vem da tudi več ne bom ugotavljal ker enostavno ni matematike.
MATO.... Razumem vse to... Moj nasvet uporabniku, kateri je zastavil vprašanje je bil : Kupi in pošlji v SLO... Če ne bo šlo skozi ostaneš brez krogel... Boljše, kot pa da se s tem upadaš na letališču... Potem se pa je začelo pisat, da se "rifle sling" šteje, kot del orožja,... Podobno, kot nekatere trgovino v SLO, katere ne prodajo nabojnikov brez OL...  Cool
 
Lahko navedeš te trgovine...nabojniki ne brez OL... Smile
Odgovori
#24
(04-11-2019, 22:52)mr.T Napisal: Na terminalu letališča ali v poštnem terminalu delajo taki in drugačni cariniki oz zaposleni privatniki, ki lahko diskrecijsko presojajo marsikaj , če se njemu zdi da je to ITAR imaš problem. Tudi pri nas je tako ( v ZDA je še precej več državnih služb delegirano privatnikom kot pri nas, pa že pri nas večina dela za carino opravi pošta)

Iz ZDA domnevam da ti pošilja fizična oseba , trgovec se ne bi upal , tudi sam uporabljam par takih vez saj tako lahko dobiš kose ,ki ti jih trgovec niakor ne bo poslal. A še vedno se vsake toliko zalomi , in za eno od zaplenjenih zadev smo poizkušali ,da bi amer to tam odkupil iz postopka(obstaja ta opcija) ter da bi potem to tam lokalno prodal, in rezultat je bil samo izgubljenih 100$ pa še en dopis federalesov ,da naj se nehamo zajebavat or else , a da lahko na dražbi ATF to kupimo čaz kako leto .

ITAR je hecna zadeva v ZDA sem poslal na stotine ITAR kosov a dokler gredo v ZDA ni problema problem jih je dobit nazaj , naprimer pri eni reklamaciji kjer je počil del sprožilca se tega iz ZDA ni dalo dobit in je bilo najcenje poslat tja novega ne pa popravjat obstoječega.
Prav tako kolega , ki razvija sprožilce in je avtor sprožilca Geissele 700 Super le tega ne more legalno dobit iz ZDA saj ima ta sprožilec( v vojaški  verziji Mk13 zdaj mil spec številko in je pod ITAR.
Privat lahko šušmariš po pošti ,ne reskiraš toliko a današnje dni ne bi preizkušal ameriškega represivnega aparata na letališčih ker res ni joke.
Se strinjam z napisanim.... Ampak ne morem sprejeti trditve, da če naročiš rifle sling iz ZDA dobiš federal offence in da spada v kategorijo stvari za katere potrebuješ export dovoljenje... O temu govorim že cel dan... Že na začetku pa sem povedal, da je najbolj varno, da si pošlje krogle po pošti... No hard feelings.  Dance
Odgovori
#25
JABOLKO..... Ker nimam dokazov, ti ne morem konkretno povedati... Ne bom pa obtoževal nekoga če to ne morem potrditi z dokazi.... Bilo je pa v LJ... Zakaj ni niso hoteli prodati nabojnike, pa ne vem.... Osebne zamere, nepoznavanje zakonodaje.... Ne vem, niti me ne zanima.... Imaš na zib-militaria dosti cenejše kot v Slo.  Drool
Odgovori
#26
(04-11-2019, 23:33)CriticalDuty Napisal: JABOLKO..... Ker nimam dokazov, ti ne morem konkretno povedati... Ne bom pa obtoževal nekoga če to ne morem potrditi z dokazi.... Bilo je pa v LJ... Zakaj ni niso hoteli prodati nabojnike, pa ne vem.... Osebne zamere, nepoznavanje zakonodaje.... Ne vem, niti me ne zanima.... Imaš na zib-militaria dosti cenejše kot v Slo.  Drool

Ok...škoda, če bi vedel bi jih spluval Pray
Odgovori
#27
govoriš že cel dan ampak zaradi svojega hrupa v glavi očitno ne slišiš kaj ti drugi povedo. Preberi počasi kar ti je Mato napisal, ker je najlepše povzel situacijo. Ni problem v sami gurtni, ampak v tolmačenju kaj ta gurtna je s strani dotičnega carinika. In ko sem zadevo hotel dobiti iz zaplenjenega skladišča po obvozu, je prišel odgovor skupaj s tako simpatičnim pisanjem, da me nič ne mika naslednjič ko bom na letališči vstopni kontroli gledat čez ramo a me zunaj čaka taksi ali pa marica...
So primeri, ko so si ljudje poslali cel AR upper po pošti, pa cevi, pa še kaj in je šlo čez brez težav. So pa tudi primeri, sploh zadnje čase, ko na rešetu obvisijo čisto banalne stvari. In ne, res ne rabiš export licence, ampak če te nek blesav carinik ožigosa da kršiš itar, lahko-ni-pa-nujno da dobiš prijazen zaznamek ob imenu, za naslednjič, ko boš priletel v ZDA. Zelo verjetno boš v postopku dokazal da ni šlo za kršitev in da je to pomota, ampak teh recimo teden do dva, ko boš v postopku bo zagotovo neprecenljivih...
Odgovori
#28
(04-11-2019, 14:07)bobomajstr Napisal: Pozdravljeni,

Zanima me če je kdo od tukaj prisotnih kupoval monolitne krogle v ZDA. Sprasujem ker imam v planu v decembru obiskat Las Vegas in me zanima kako je z prevozom krogel v EU. A je dovoljeno, ni dovoljeno kaksni so pogoji... Sploh lahko tovoris krogle v kovcku z letalom? 
Hvala l.p
 Kaj točno imaš v mislih (kaliber,znamka,material,namen) ??
 Če boš zaupal nam svoje cilje ,ti jih lahko pomagamo uresničit  Mrgreen .
Glede USA pa kot so modro povedali ostali. Papers 

LpT
Odgovori
#29
@OP:
Za katere krogle pa gre, da se jih ne da dobiti v EU, npr. pri Grauwolf-u?  Ta trgovec ti tudi naroči, kar sicer nima redno na zalogi. Lahko potem traja 2 - 3 mesece,  ampak pride.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#30
(05-11-2019, 00:39)Kristian Napisal: govoriš že cel dan ampak zaradi svojega hrupa v glavi očitno ne slišiš kaj ti drugi povedo. Preberi počasi kar ti je Mato napisal, ker je najlepše povzel situacijo. Ni problem v sami gurtni, ampak v tolmačenju kaj ta gurtna je s strani dotičnega carinika. In ko sem zadevo hotel dobiti iz zaplenjenega skladišča po obvozu, je prišel odgovor skupaj s tako simpatičnim pisanjem, da me nič ne mika naslednjič ko bom na letališči vstopni kontroli gledat čez ramo a me zunaj čaka taksi ali pa marica...
So primeri, ko so si ljudje poslali cel AR upper po pošti, pa cevi, pa še kaj in je šlo čez brez težav. So pa tudi primeri, sploh zadnje čase,  ko na rešetu obvisijo čisto banalne stvari. In ne, res ne rabiš export licence, ampak če te nek blesav carinik ožigosa da kršiš itar, lahko-ni-pa-nujno da dobiš prijazen zaznamek ob imenu, za naslednjič, ko boš priletel v ZDA. Zelo verjetno boš v postopku dokazal da ni šlo za kršitev in da je to pomota, ampak teh recimo teden do dva, ko boš v postopku bo zagotovo neprecenljivih...

Ne vem ali me nekdo načrtno zajebava ali pa ne znate brati.... 1.) Uporabniku sem svetoval, da si pošlje krogle v SLO. 2.) Trdim, da "rifle sling" ne spada pod ITAR(kaj šele federal offence) in da si to izmislil.... To debato zdaj zaključujem... Kdo zna brati bo razumel moje poste... Ker že tretjič "limam" isti post, pa še vedno eni ne razumete.   Pray
Odgovori
#31
ah, ja...

   
Odgovori
#32
Kristian, ti lažnivec ti... Le zakaj si zmišljuješ, da so ti pas za puško zaplenli.. Dumb
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#33
Najprej se vsem zahvaljujem za bolj ali manj konstruktivne odgovore. Ker je bilo na mojo temo postavljenih nekaj vprašanj bom nanje odgovoril.
Krogle, ki sem jih imel namen kupiti so v kalibru 9mm in so monolitne krogle. V ZDA pa sem jih imel namen kupiti samo iz razloga, ker jih v Las Vegasu dobim po ceni 17$ za 50 komadov v EU pa se dotične krogle prodajajo po ceni 35-40 eur.
Ker pa ste me podučili, da ni pametno oziroma da je ilegalno prenašat krogel v končku z letalom bom primoran misilo "švercanje" opustil.

Hvala vsem za odgovore in pomoč
Odgovori
#34
(05-11-2019, 13:35)Robert Napisal: Kristian, ti lažnivec ti... Le zakaj si zmišljuješ, da so ti pas za puško zaplenli.. Dumb

Ja tud meni se zdi da sem ga videl že z novo šlingo ......
Odgovori
#35
A bi to rad kupu Pray


Priponke Male slike
   
Odgovori
#36
A so to tiste nove Losove krogle zame, da bom lažje zadel alfe na tekmi Mrgreen
Odgovori
#37
(05-11-2019, 21:17)tastar Napisal: A so to tiste nove Losove krogle zame, da bom lažje zadel alfe na tekmi Mrgreen
 he he tiste za alfe hitro poidejo Dumb
Odgovori
#38
(05-11-2019, 20:52)jabolko Napisal: A bi to rad kupu Pray

... huda stvar (pa tudi ostale njihove niso za zanemariti):

https://g2rammo.com/

l
p upor500
Odgovori
#39
In pol doma uliješ, skalibriraš in obenem namažeš svinčenko ji dodaš poljubne fps in si zmagal... in če si še lovec hitro ugotoviš, 
da ni prav nobene potrebe na pol legalno to pošiljat ali nosit iz Amerike v Slo.

Se pa strinjam, da je pa fajn neki kosov za gledat imet, neki kar nima vsak, tako da očitno je treba poizkusit, če pride skozi 
kontrole v Slo Nod
Odgovori
#40
Kaže, da bo naš zet čez veliko lužo poskrbel,
da bo izvoz iz obljubljene dežele kmalu enostavnejši:

https://www.zerohedge.com/markets/gun-st...se-exports
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)