Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
razlika v strelivu 8x57IS in 8x57JS
Pozdravljeni,
Kupil sem puško v kalibru 8x57IS in imam težavo pri nakupu streliva saj mi nekateri trgovci ponujajo strelivo 8x57JS in zatrjujejo, da je strelivo enako in da ga lahko brez zadržkov uporabim v svoji puški. 
Ker nisem popolnoma prepričan v to trditev prosim za pomoč. 
Hvala in LP.
Odgovori
Strelivo je enako.
Odgovori
kateri trgovci so to?
Odgovori
(12-11-2019, 22:52)Marks Napisal: kateri trgovci so to?
nima smisla, da navajam trgovce...jaz rabim odgovor ali je strelivo IS in JS isto, oziroma ali v svoji puški lahko uporabim strelivo JS Wink
Odgovori
enako je.

drugače je pa bil članek o tem kalibru v oktoberskem Lovcu.

lp, andrej
Odgovori
(12-11-2019, 22:44)bob78 Napisal: Strelivo je enako.
8x57IS = 8x57JS = 7,92x57 = 8x57 = 8mm Mauser = ...
Odgovori
(12-11-2019, 22:30)riper Napisal: Pozdravljeni,
Kupil sem puško v kalibru 8x57IS in imam težavo pri nakupu streliva saj mi nekateri trgovci ponujajo strelivo 8x57JS in zatrjujejo, da je strelivo enako in da ga lahko brez zadržkov uporabim v svoji puški. 
Hvala in LP.

Razlika med IS in JS je nastala, ko je nekdo pomotoma nemški gotski "I" zapisal kot "J", ker črka zgleda kot J. Od takrat eni pišejo z J eni pa z I. Gre pa dejansko za identičen naboj.

Bolj pomembna pa je razlika med 8x57I in 8x57IS, ta "S" pomeni drugačen naboj, z drugim premerom krogle. Takih pušk sicer več ni, morda v muzejih.
Odgovori
Hvala in LP.
Imajo prav
Odgovori
Hvala in LP.

Str. 469: http://www.lovska-zveza.si/userfiles/Lov...019-10.pdf
Odgovori
Hvala vsem za pomoč Thumbup
Odgovori
Sem bil priča, ko je tip šel nabavit 8x57 IS iz trgovine je pa prišel z 8x57 JRS...
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)