Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prikrita anti-gun propaganda v SLO
#1
Zelo lepo od Sašo Černota, da je izjavil, da se "oborožuje zaradi migrantske krize"... Da bodo ljudje mislil, da imamo orožje zato, ker se bojijo... Ne zato, ker se s tem orožjem tekmuje, itd... Pa še plačujem to propagando... Fuj, fuj,..

In ne pisati, to je humoristični skeč.... To je prikrita anti-gun propaganda... V SLO je pa toliko naivnih ljudi, da je to nenormalno.

Youtube: [/url][url=https://www.youtube.com/watch?v=yY44hI8mSeY]https://www.youtube.com/watch?v=yY44hI8mSeY
Odgovori
#2
v zahodnem svetu ni več prikrite anti gun propagande. z vsemi topovi udarjajo...
Odgovori
#3
Zadnji segment o sekirah je v bistvu klasičen pro-gun argument. Več ljudi je bilo pobitih s sekirami, kot z orožjem.
Odgovori
#4
Kere gluposti. Kdo to resno jemlje?
Odgovori
#5
Kdo to jemle resno? Gledalci tv in pasjeljubi... Vse nas je potopu s to butasto izjavo. Mater moraš bit brihten, da izjaviš to na tv...wosu

Poslano z mojega SM-G930F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#6
(24-11-2019, 13:24)Martin1 Napisal: Zelo lepo od Sašo Černota, da je izjavil, da se "oborožuje zaradi migrantske krize"... Da bodo ljudje mislil, da imamo orožje zato, ker se bojijo... Ne zato, ker se s tem orožjem tekmuje, itd... Pa še plačujem to propagando... Fuj, fuj,..

In ne pisati, to je humoristični skeč.... To je prikrita anti-gun propaganda... V SLO je pa toliko naivnih ljudi, da je to nenormalno.

Youtube: [/url][url=https://www.youtube.com/watch?v=yY44hI8mSeY]https://www.youtube.com/watch?v=yY44hI8mSeY

Prej verjetno, da so njegovo izjavo vzeli ven iz konteksta - verjetno je govoril o evropskih številkah, kjer ta izjava drži. Avstrijci npr. so praktično čez noč pokupili pumparice za namen samoobrambe.
PERUNIKA
Tel.: 01 320 72 07
E-mail: info@perunika.org
https://perunika.org
Odgovori
#7
Ma ja, samo saj veš...že samo omenjanje besede migranti med strelci... no go. Itak se tako vse poveže in nastanejo neki napačni sklepi. Namesto povedat, da se je št strelcev povečalo, ker se je dejansko naredilo veliko na sami promociji tega čudovitega športa in so ljude videli, da to pa res ni bav bav in da imamo v Sloveniji kar lepo rokovanje in varsnost z njim. To naprimer bi bila izjava na mestu. Ne pa rečt ja tok migracij se je povečal in s tem tudi prodaja orožja?!
Odgovori
#8
(25-11-2019, 09:05)Perunika Napisal: Prej verjetno, da so njegovo izjavo vzeli ven iz konteksta - verjetno je govoril o evropskih številkah, kjer ta izjava drži. Avstrijci npr. so praktično čez noč pokupili pumparice za namen samoobrambe.

Pumparic gotovo ne, ker so v Avstriji prepovedane. So pa pokupili ogromno prelomač, ker imajo zelo poenostvljen nakup kategorije D...
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#9
(25-11-2019, 09:32)365 Plus Tactical Napisal:
(25-11-2019, 09:05)Perunika Napisal: Prej verjetno, da so njegovo izjavo vzeli ven iz konteksta - verjetno je govoril o evropskih številkah, kjer ta izjava drži. Avstrijci npr. so praktično čez noč pokupili pumparice za namen samoobrambe.

Pumparic gotovo ne, ker so v Avstriji prepovedane. So pa pokupili ogromno prelomač, ker imajo zelo poenostvljen nakup kategorije D...
Tudi jaz sem se vprašal glede pumparic...mimogrede, D kategorija je 18 let, razen če imaš 'Kriminalverbot'?
Odgovori
#10
(24-11-2019, 13:24)Martin1 Napisal: Zelo lepo od Sašo Černota, da je izjavil, da se "oborožuje zaradi migrantske krize"... Da bodo ljudje mislil, da imamo orožje zato, ker se bojijo... Ne zato, ker se s tem orožjem tekmuje, itd... Pa še plačujem to propagando... Fuj, fuj,..

In ne pisati, to je humoristični skeč.... To je prikrita anti-gun propaganda... V SLO je pa toliko naivnih ljudi, da je to nenormalno.

Youtube: [/url][url=https://www.youtube.com/watch?v=yY44hI8mSeY]https://www.youtube.com/watch?v=yY44hI8mSeY

aja, šele zdaj videl da gre za skeč od jonasa.

in ne, ni izjavil da se oborožuje zaradi migrantske krize, temveč da se je število orožja oz lastnikov orožja povečalo v času migrantske krize. kar je bistvena razlika: tvoje dojemanje je napačno ker je intervjuvanec na strelišču podal samo golo statistično povezavo, ki pa ima ali nima vzročne povezave (je diskutabilna).

in ja, je skeč. prav tako vse nasprotnike orožja položi z izjavo o sekiri kot najbolj ubojnem 'predmetu' v sloveniji.

kar pomeni da je prispevek PRO GUN PROPAGANDA.

vendar ne vem kaj vas je pri tem dojemanju prispevka zmedlo; ali to da gre za humorizem in ste to vzeli kot kontra, ali dejansko ne dojamete povedanega.

(25-11-2019, 09:12)Ronzi83 Napisal: Ma ja, samo saj veš...že samo omenjanje besede migranti med strelci... no go. Itak se tako vse poveže in nastanejo neki napačni sklepi. Namesto povedat, da se je št strelcev povečalo, ker se je dejansko naredilo veliko na sami promociji tega čudovitega športa in so ljude videli, da to pa res ni bav bav in da imamo v Sloveniji kar lepo rokovanje in varsnost z njim. To naprimer bi bila izjava na mestu. Ne pa rečt ja tok migracij se je povečal in s tem tudi prodaja orožja?!

kot sem že rekel je statistika diskutabilna. lahko rečemo da se folk boji migrantov ali pa rečemo da je folk prepoznal vso lepoto strelskega športa. kar ti je ljubše. oz bolje rečeno: kaj ti je ljubše da se boš zjutraj sam sebi v ogledalo lagal da ti bo dan bolj vzdržen...

poleti je velika korelacija med prodajo sladoleda in utopitvami. lahko zaključimo da se zaradi sladoleda ljudje utapljajo? ne, samo vroče je in ljudje pojedo več sladoleda in več se kopajo. nič drugega, nič povezanega...
Odgovori
#11
UPORABNIK MARKS: V povezavi s strelstvom nimaš, kaj omenjati migrantov... Poslušalci in glodavci te televizije... So si od tega prispevka zapomnili.... "Da se oborožuje zaradi migrantov".... 

Černota je zelo usral, ko je to izjavil... Upam, da to ni naredil zanalašč... Lahko bi rekel, zaradi znižanja cen, zanimanje za športno strelstvo... On omeni migrante... Brezveze.
Odgovori
#12
Ravno zadnjič, po dolgem času gledal hitrostno streljanje s pištolo v dvorani (mislim, da je bilo svetovno prvenstvo na Kitajskem) na enem od športnih programov s slovenskim komentatorjem ... zelo zanimivo

Če bodo taka tekmovanja večkrat verjamem, da bodo ljudje spremenili svoje mnenje o športnem strelstvu.
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#13
(25-11-2019, 11:44)Martin1 Napisal: UPORABNIK MARKS: V povezavi s strelstvom nimaš, kaj omenjati migrantov... Poslušalci in glodavci te televizije... So si od tega prispevka zapomnili.... "Da se oborožuje zaradi migrantov".... 

Černota je zelo usral, ko je to izjavil... Upam, da to ni naredil zanalašč... Lahko bi rekel, zaradi znižanja cen, zanimanje za športno strelstvo... On omeni migrante... Brezveze.

jah prav. to je pač tvoje mnenje. ki po mojem nima veze z realnostjo. ampak če imaš rad pravljice tudi prav. se da tudi celo življenje sfurat z lažjo; tega je veliko. ampak jaz nisem tak...

tako kot mnenje jagra ki je bil pravkar tukaj, in meni da športni strelci po njegovem nikako ne potrebujejo puške velikega kalibra in gor celo daljnogleda!
Odgovori
#14
(25-11-2019, 11:44)Martin1 Napisal: UPORABNIK MARKS: V povezavi s strelstvom nimaš, kaj omenjati migrantov... Poslušalci in glodavci te televizije... So si od tega prispevka zapomnili.... "Da se oborožuje zaradi migrantov".... 

Černota je zelo usral, ko je to izjavil... Upam, da to ni naredil zanalašč... Lahko bi rekel, zaradi znižanja cen, zanimanje za športno strelstvo... On omeni migrante... Brezveze.

Se strinjam z napisanim, spominja me na podoben primer spodkopavanja znanja, profesionalizma in varnosti v Mariboru ob najdi bomb.
Takrat je Jure Godler v njegovi šalabajzerski oddaji kjer misli da je smešen prikazal odstanjevanje kot največjo smešnico. Očitno takšnim veleumom
zmanjkuje idej, v Mariboru nam to ni bilo smešno.
Če bi lahko bi mu jo privezal na njegovo rit in se lotil takrat deaktivacije.

https://klip.si/mix/tako-si-je-jure-godl...v-mariboru
Odgovori
#15
UPORABNIK MARKS: To ni moje mnenje... To je mnenje večine... Jaz poznam "problematiko" orožja, koliko smrti povzroči,... Ampak večina, tega ne pozna, niti hoče razumeti... Če napišeš kakšen komentar, kateri govori pozitivno o orožju in navedeš preverljive statistike... Npr. portal 24UR.... Te ljudje zasujejo z minusi... Samo pogledaš si gun debates v ZDA... In vidiš, kako ljudje dojemajo to temo... Večina ljudi je osveščena o orožju tako kot Piers Morgan... Ampak se to počasi tudi spreminja, zaradi migrantske krize in vse bolj represivne oblasti... Mogoče pa je luč na koncu tunela, da se enkrat v SLO uveljavi "the right to bear arms", "no duty to retrea".
Odgovori
#16
(25-11-2019, 09:32)365 Plus Tactical Napisal:
(25-11-2019, 09:05)Perunika Napisal: Prej verjetno, da so njegovo izjavo vzeli ven iz konteksta - verjetno je govoril o evropskih številkah, kjer ta izjava drži. Avstrijci npr. so praktično čez noč pokupili pumparice za namen samoobrambe.

Pumparic gotovo ne, ker so v Avstriji prepovedane. So pa pokupili ogromno prelomač, ker imajo zelo poenostvljen nakup kategorije D...

Tako ja, mislil sem "šrot", rekel pumpa, lapsus. S-clay
PERUNIKA
Tel.: 01 320 72 07
E-mail: info@perunika.org
https://perunika.org
Odgovori
#17
(25-11-2019, 12:03)Zlatgol Napisal:
(25-11-2019, 11:44)Martin1 Napisal: UPORABNIK MARKS: V povezavi s strelstvom nimaš, kaj omenjati migrantov... Poslušalci in glodavci te televizije... So si od tega prispevka zapomnili.... "Da se oborožuje zaradi migrantov".... 

Černota je zelo usral, ko je to izjavil... Upam, da to ni naredil zanalašč... Lahko bi rekel, zaradi znižanja cen, zanimanje za športno strelstvo... On omeni migrante... Brezveze.

Se strinjam z napisanim, spominja me na podoben primer spodkopavanja znanja, profesionalizma in varnosti v Mariboru ob najdi bomb.
Takrat je Jure Godler v njegovi šalabajzerski oddaji kjer misli da je smešen prikazal odstanjevanje kot največjo smešnico. Očitno takšnim veleumom
zmanjkuje idej, v Mariboru nam to ni bilo smešno.
Če bi lahko bi mu jo privezal na njegovo rit in se lotil takrat deaktivacije.

https://klip.si/mix/tako-si-je-jure-godl...v-mariboru
Jaz mislim, da prispevek ne prikazuje strelstva v slabi luči, še lepo je poudarjeno, da je za dostop do orožja prej potreben psihotest, kar gotovo pomiri javnost. Prav tako je lepo izpostavljeno, da je sekira bolj 'nevarna', kot pa strelno orožje oziroma natančneje, da nepridipravi pogosteje posežejo po sekiri.

To, kar je Černota rekla, bi se lahko razumelo tako ali drugače, mislim pa, da ni naredila nič narobe s to izjavo.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)