Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oblikovanje Lovske Puške
#41
Jazbec, zelo lepo , elegantno, estetsko,skratka vse pohvale.Tudi sam imam enake projekte, pa me prosim
kontaktiraj na zs.

Mimogrede, Panther, jaz delam kopita na 5 osni stružnici Mazak integrex.
Odgovori
#42
(24-03-2020, 23:42)kotlje Napisal: Jazbec, zelo lepo , elegantno, estetsko,skratka vse pohvale.Tudi sam imam enake projekte, pa me prosim
kontaktiraj na zs.

Mimogrede, Panther, jaz delam kopita na 5 osni stružnici Mazak integrex.
Aha, ok. Pa vpneš na prijemala ali na kako šablono narediš? Ker se mi zdi kar zakomplicirano...
Odgovori
#43
podaljšaš surovec in ga vpneš na 4.os, ko mašina izrezka kopito, pač tista dva košlča odrežeš. Evo, simplkopimpl ™

p.s. 5 osna stružnica? To pa je nekaj novega. A lahko kakšna slika :)?
Odgovori
#44
(25-03-2020, 11:38)Kristian Napisal: podaljšaš surovec in ga vpneš na 4.os, ko mašina izrezka kopito, pač tista dva košlča odrežeš. Evo, simplkopimpl ™

p.s. 5 osna stružnica? To pa je nekaj novega. A lahko kakšna slika :)?
Ja, tako bi se dalo narediti ??    5-osne strušnice jaz ne poznam, imamo pa 5-osne cnc stroje za les.
Odgovori
#45
surovec enostavno vpneš med vpenjalno glavo in konico. stroj mora imeti 1000mm stružne dolžine, in seveda 5 osi.
surovec mora biti daljši za cca 100mm, na eni strani zvrtaš luknjo poljubne velikosti, recimo D20, nato postružiš čep
in ga privijačiš v to luknjo. Ta čep primeš z vpenjalno glavo. na drugi strani postopek ponoviš, le da ta mora imeti središčno gnezdo.
ko je kopito porezkano, oba čela kopita porežeš za cca 50mm na vsaki strani.
simpl, a ne.
če hočeš slike pošlji tel.na zs
Odgovori
#46
(25-03-2020, 13:15)kotlje Napisal: stroj mora imeti 1000mm stružne dolžine, in seveda 5 osi.

... a sem potem kaj narobe naredil, ker sem kopito porezkal namesto da bi ga stružil, pa še to samo na 4 osni mašini?
Odgovori
#47
(25-03-2020, 14:02)Kristian Napisal:
(25-03-2020, 13:15)kotlje Napisal: stroj mora imeti 1000mm stružne dolžine, in seveda 5 osi.

... a sem potem kaj narobe naredil, ker sem kopito porezkal namesto da bi ga stružil, pa še to samo na 4 osni mašini?

Kristian...važno da si dobil kopito s katerim si zadovoljen, niso važne osi pa struženje ali reskanje.

Pusti nijanse Clap
Odgovori
#48
Kristjan saj ves da ni kaj narobe, jaz imam pač tak stroj. Se pa kopito lahko izdela tudi na navadnem trioosnem rezkalnem stroju, samo ga je treba
Odgovori
#49
Ko smo že lih pri temi, te dni sem eksperimentiral z materialom za polnenje  kompozitnega kopita. Običajno narediš srajčke, jih spojiš, potem pa si pred dilemo ali narediti violino (nekaj kar ima votlino zato lepo vibrira) ali pa to zapolniti z ustreznim materialom. Polnilo je običajno epoksi ekspandirajoča pena, a ni dovolj toga.
Dobri dušilni materiali niso preveč togi/žilavi, zato je ponavadi drama z okoli vpetja sistema.
Tokrat sem dobil zanimiv material na epoksi osnovi, ki je še najbolj podoben plastelinu. Bazo zmešaš s trdilcem in pregneteš. Dobiš nekaj kar je podobno testu in to nabašeš v votlino okoli sistema. Stvar tempraš na 40°C. Zelo prijetno presenečenje je da je zelo žilava in da se čudovito rezka.
Po rezknju inleta, nad čemer sem prijetno navdušen, se kos lahko privijači brez pilarjev.
V naslednjih dneh bo narejen skim bedding  (cca 1.5mm debeline, več ni treba ker je osnova tako dobro uspela)  potem pa upašemo in gre na barvanje...

(25-03-2020, 15:15)kotlje Napisal: Kristjan saj ves da ni kaj narobe, jaz imam pač tak stroj. Se pa kopito lahko izdela tudi na navadnem trioosnem  rezkalnem stroju, samo ga je treba

sam mal te hecam, no :)


Priponke Male slike
   
Odgovori
#50
Ja,saj vem, ampak tale zadeva, ki si jo pa zdaj poslal je pa vrhunska. Jaz ze zadeve z epoksi smolami ne
obvladam, in ker sem strojnik  se pač lotim zadeve ki mi najbolj gre in je za mene tudi najbolj enostavna.
To je furnir skup zlepit, klocn z traćno žago razrezati in porezkati. Kopito je seveda potrebno dodelati na roko.
pila in smirkov papir.
če mi uspe bom prilepil kako fotko.
Odgovori
#51
(25-03-2020, 23:36)kotlje Napisal: Ja,saj vem, ampak tale zadeva, ki si jo pa zdaj poslal je pa vrhunska. Jaz ze zadeve z epoksi smolami ne
obvladam, in ker sem strojnik  se pač lotim zadeve ki mi najbolj gre in je za mene tudi najbolj enostavna.
To je furnir skup zlepit, klocn z traćno žago razrezati in porezkati. Kopito je seveda potrebno dodelati na roko.
pila in smirkov papir.
če mi uspe bom prilepil kako fotko.

[Image: img20181105104421.jpg]
[Image: img20181105123905.jpg]
[Image: img20181105151026.jpg]
[Image: img20181105151028.jpg]
[Image: img20181105151036.jpg]
[Image: img20181130131543.jpg]
[Image: img20190320153014.jpg]
[Image: img20200326002908.jpg]
[Image: img20200326002946.jpg]
Odgovori
#52
Odlično izgledajo! Vse pohvale!

Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#53
Bravo ,samo tako naprej  Thumbup Thumbup 
Sem imel priliko pogledati in prijeti kopito od uporabnika Kotlje. 
Super stvar lepo estecko narejeno  Thumbup

LpT
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)