Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
o preiskovanju KD storjenih z orožjem
#1
tako bo bolje Razz
   
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#2
Bolj kot orozje je tu pokazana Policija kot nesposobna. Vec kot 50% neraziskanih kaz dejanj z orozjem??


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori
#3
Logika je... ce ne bi bilo orozja tudi ne bi bilo neraziskanih zlocinov z orozjem...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#4
1. Po naročilu napisan članek, v katerem je taktno omenjen osovražen Mahnič in SDS.
2. Strašenje bralcev s fotografijo, ki nima veze s športnim strelstvom ali lovstvom, a se psihološko povezuje s "strastnim".
3. Pod fotografijo piše:"......Podatki kažejo drugače". Kateri podatki ? 200 ? Če niso izmišljeni, bi napisali: toliko in toliko tega, toliko in toliko tega... NE verjamem.
Spet so stvar že v začetku zastavili tako, da kažejo to kot boj - glasovanje, dobrega proti zlu, vladajočih proti opoziciji.
Ne pa v korist državljanov.
Odgovori
#5
Naj kdo najde prave podatke, potem naj kdo od vodilnih kakšne zveze piše na Delo in zahteva javno opravičilo..
Odgovori
#6
(04-12-2019, 10:58)Lakyluk Napisal: ... naj kdo od vodilnih kakšne zveze piše na Delo in zahteva javno opravičilo ...

... Papers ... Dnevnik, ne Delo ...  Rofl
Odgovori
#7
Lakyluk in kaksni so pravi podatki? Tu notri so lovske mahinacije in so podatki kar pravi najverjetneje...
Odgovori
#8
Ti podatki o 200 kaznivih  dejanji z legalnim orožjem je podatek MNZ-ja da bodo lažje opravičili in utemelili zaostritev novega ZOra.  Wall
Odgovori
#9
(04-12-2019, 12:32)fire Napisal: Ti podatki o 200 kaznivih  dejanji z legalnim orožjem je podatek MNZ-ja da bodo lažje opravičili in utemelili zaostritev novega ZOra.  Wall
 V to so štete tudi nesreče,ki so se zgodile na lovu ali strelišču,statistika so samo številke ki lahko z njimi poljubno prikazuješ stanje. Dejansko pa daleč od resnice ,vendar kog to zanima še najmanj novinarje,ki pišejo senzacjonalno.
Odgovori
#10
Iz PIAR članka:
"Presenetljivo VELIKO je tudi tistih KAZNIVIH dejanj, pri katerih so imeli storilci vsa potrebna dovoljenja za orožje, ki so ga uporabili pri kaznivem dejanju. Teh je bilo 200."

Torej gre za kazniva dejanja in ne nesreče.
Zato bi bilo zanimivo, če bi napisali: ropi toliko, uboji toliko, grožnje toliko, izsiljevanja toliko..
Odgovori
#11
Tisti, ki je kdaj študiral statistiko bo vedel, da se statistika pogosto zlorablja, saj se podatki lahko prikažejo na več načinov in sicer tako, kot paše naročniku članka.
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#12
(04-12-2019, 14:37)Emilijan Napisal: Iz PIAR članka:
"Presenetljivo VELIKO je tudi tistih KAZNIVIH dejanj, pri katerih so imeli storilci vsa potrebna dovoljenja za orožje, ki so ga uporabili pri kaznivem dejanju. Teh je bilo 200."

Torej gre za kazniva dejanja in ne nesreče.
Zato bi bilo zanimivo, če bi napisali: ropi toliko, uboji toliko, grožnje toliko, izsiljevanja toliko..

Presenetljivo je samo zato ker si predstavljaš težek kriminal kot iz TV rope, uboje etc ,ne pa povzročanja splošne nevarnosti(zelo širok pojem), raznih ustreljenih sosedovih,krav,psov ,mačk , pijanih groženj ,krivolova in podobnih štosov ,ki predstavljajo vrjetno zelo veliko večino teh primerov.
Odgovori
#13
(04-12-2019, 15:31)mr.T Napisal:
(04-12-2019, 14:37)Emilijan Napisal: Iz PIAR članka:
"Presenetljivo VELIKO je tudi tistih KAZNIVIH dejanj, pri katerih so imeli storilci vsa potrebna dovoljenja za orožje, ki so ga uporabili pri kaznivem dejanju. Teh je bilo 200."

Torej gre za kazniva dejanja in ne nesreče.
Zato bi bilo zanimivo, če bi napisali: ropi toliko, uboji toliko, grožnje toliko, izsiljevanja toliko..

Presenetljivo je samo zato ker si predstavljaš težek kriminal kot iz TV rope, uboje etc ,ne pa povzročanja splošne nevarnosti(zelo širok pojem), raznih ustreljenih sosedovih,krav,psov ,mačk , pijanih groženj ,krivolova in podobnih štosov ,ki predstavljajo vrjetno zelo veliko večino teh primerov.
 
OK. In zdaj vprašanje za milijon:  v koliko primerih od teh 200, so bili udeleženi športni strelci ?
Odgovori
#14
Klasika levi proti desnim. Na škodo strelskega športa.
Odgovori
#15
Ker registrirano orozje je res tesko najt oz ugotovit da je legalno. Moras bit ultra genij za to.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)