Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
To ni dušilec, ampak zaviralec oz. moderator jakosti poka
#1
"To ni dušilec, ampak zaviralec oz. moderator jakosti poka" ali po (bivše) domače "kad jebe lud zbunjenog":

http://www.lovska-zveza.si/news/646/lzs/...ije/novice

Popravite me, če se motim: a niso glih jagri zminirali zadevo v procesu priprave sprememb ZOro?
Odgovori
#2
https://nova24tv.si/slovenija/v-slovenij...o-obvezen/
Pa naj bo moderator
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#3
Če so oni tako to predstavili oz najdli luknjo v zakonu. AMPAK ponovno vprašanje kaj pa športni strelci, bomo lahko kej takega uporabljal? Drugače pa razlika med kao Moderatorjem in dušilcem je v tem da moderator nima notri bufflov in je bil primarno narejen za zračne puške (fiksni model) tako, da tole je malo za lase privlečeno. Seveda pa podbiram kakršno koli uporabo dušilcev v vseh strelskih disciplinah, kjer je to smotrno.

lp
Odgovori
#4
To samo različna poimenovanja iste zadeve ,na se sliš manj grozeče ni razlike med njimi.
Proti je predvsem 'MNZ sekcija' lovcev . Policaj ne more iz svoje kože ni važno kam se namontira.
Odgovori
#5
(04-12-2019, 19:28)mr.T Napisal: To samo različna poimenovanja iste zadeve ,na se sliš manj grozeče ni razlike med njimi.
Proti je predvsem 'MNZ sekcija' lovcev . Policaj ne more iz svoje kože ni važno kam se namontira.

Tako je. Veliko lovcev podpira uvedbo oz. legalizacijo dušilcev. Tukaj velja enaka logika kot pri legalnem in ilegalnem orožju. Tisti, ki strelno orožje uporablja zakonito bo tudi dušilec uporabljal zakonito. Tisti, ki to počne ilegalno si bo dušilec nabavil ali naredil ne glede na to ali zakon to dovoljuje ali prepoveduje.

Na športnih in drugih streliščih bi se lahko hrup potencialno zelo znižal.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#6
no, pa bodo "mikrofone" še pod puške tiščali, ne samo pod avspuhe motorjev, kot jim je bilo to letos v navadi..... no, mogoče bomo tokrat imeli celo kaj od tega, če bo šlo skozi.
Odgovori
#7
(04-12-2019, 20:21)Bost Napisal: no, pa bodo "mikrofone" še pod puške tiščali, ne samo pod avspuhe motorjev, kot jim je bilo to letos v navadi..... no, mogoče bomo tokrat imeli celo kaj od tega, če bo šlo skozi.
No pa saj nam je v interesu, manj bodo problematična strelišča, oz. če je bil do sedaj izgovor zvok, se bodo morali potem spomniti novega.
Odgovori
#8
Hočemo dušilce kot večina v EU.

Zaradi glasnosti poka smo izgubili nemalo dobrih strelišč, dušilci bi zadevo trajno rešili.
Odgovori
#9
(05-12-2019, 06:39)DavorM Napisal: Hočemo dušilce kot večina v EU.

Zaradi glasnosti poka smo izgubili nemalo dobrih strelišč, dušilci bi zadevo trajno rešili.

oprosti, ampak takle post kot si ga ti napisal ni vreden pol kurca. "Hočemo"... pa kaj si ti, 5 let star mulec, ki bi rad liziko ali kaj? Dejte se no obnašat kot odrasli. Kaj ti hočeš ali pa nočeš je popolnoma irelevantno, ker nisi ti tisti, ki ima v rokah škarje in platno. Za povrhu pa je to precej majav argument, pod A. so tudi države v EU, ki to prepovedujejo in pod B. ker boš pri naši blesavi javni upravi enako hitro fasal "obvezno" uporabo dušilca na vsem ali pa bo strelišče še bolj omejeno, kot že tako ali tako je.

Predvsem pa imejte fokus na taprave stvari.
Dušilci - ja, bilo bi fajn, tudi jaz bi si ga nabavil za taveliko puško, ampak še zdaleč pa ni to nekaj pomembnega, sploh ne v luči problema, ki se je prikradel v ZOro, po zadnjem predlogu Ministrstva ža šport. Tam je dotična oseba z argumentom "kdo bo pa odgovoren če se zgodi strelski pohodo s športnim orožjem" - ali recimo bolj pravilno - "orožjen, ki ga je lastnik dobil na OL šport", dobesedno v zanjem trenutku povozila vsa dogovarjanja in usklajevanja, ki jih je Kristjan Golob skupaj z ostalimi naredil na MNZ.
Njen (poenostavljen) argument je da civilisti ne smejo imeti "vojaškega orožja" in da "dinamične discipline niso šport".  Evo, pa se jebi in rasti, ker si je en kanclijfuks vzel za osebno misijo da bo omejil dostop do - v prvem koraku  - polavtomatskega orožja v civilni sferi, potem pa počasi naprej. Če seveda posvem pozabimo na dejstvo da se nekdo odloča kaj je šport in kaj ni po osebni agendi.

Zato mogoče zdej razumeš, zakaj me tako iritira, ko nekdo reče "hočem..."
Odgovori
#10
Dobro vprasanje, kdo je odgovoren?!
Po drugi strani pa zakaj bi vedno nekdo moral biti odgovoren namesto samega posameznika. Kdo bo odgovoren, ce bo nekdo z avtom zapeljal v mnozico, kdo bo odgovoren ce nekdo z nozem napade mnozico. Nekdo bo metal granitne kocke, sepravi je odgovoren tisti Marko, ki jih je polagal? Župan? Idejni arhitekt ali tisti, ki je financer?
Se mi zdi, da se pojavlja vedno več takih slaboumnih vprasanj, ki dejansko zapletejo mnogo procesov vse povsod.
Odgovori
#11
Žalostno, da ima ena oseba tak vpliv in razumem frustracijo. Če je slučajno iz Strelske zveze pa še toliko bolj žalostno. Sploh glede na to, da je odgovor kdo bi bil odgovoren za strelski pohod čisto preprost: oseba, ki bi storila strelski pohod. A je za žrtve Pluta ali Trobca kriva tovarna nožev, sekir, ali trgovec, ki jima je ta rekvizit prodal? Če nekoga povozim z avtom, bo odgovoren tisti, ki mi je dal izpit? Kaj pa če to naredim z Jeepom? Saj to je vendar vojaško vozilo, kateri civilist pa to vendar potrebuje.
Odgovori
#12
Če pa že iščemo krivca v strelnem pohodu z prijavljenim športnim orožjem, potem naj bo to psiholog, kateri je izdal potrdilo o tvojem psihičnem stanju. Vsak tak pohod izvira iz psiholoških težav posameznika, teoreticno..
Odgovori
#13
O majko mila
Odgovori
#14
Hočemo Dušilce.
Kristian jih noče ali pa je tisti ki misli da bo z klečeplazenjem kot je navajen nekaj dosegel!
Odgovori
#15
A zdaj pa bo psiholog tisti, ki bo najebal, ker ti je 15 let nazaj papirje dal? Bi rad vsake pol leta sedu pri njemu, da ne bo slucajno cesa kriv? Se zajebavas?

Kriv je lahko samo tisti, ki strelja. PIKA.
Odgovori
#16
Se res za vprašat, kdo je odgovoren, da se sprejemajo neustavni zakoni. Tudi ZOro bo v nekaterih členih padel (moje osebno mnenje).
evo .. zadnji primer neustavnega zakona
https://www.24ur.com/novice/slovenija/us...rskih.html

(05-12-2019, 09:39)maus Napisal: Se res za vprašat, kdo je odgovoren, da se sprejemajo neustavni zakoni. Tudi ZOro bo v nekaterih členih padel (moje osebno mnenje).
evo .. zadnji primer neustavnega zakona
https://www.24ur.com/novice/slovenija/us...rskih.html

p.s.
moja napaka, ker sem pisal o neustavnem zakonu .. zakon ni neustaven, neustavni so deli zakona ...  se opravičujem hvala za razumevanje
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#17
(05-12-2019, 08:59)DavorM Napisal: Hočemo Dušilce.
Kristian  jih noče ali pa je tisti ki misli da bo z klečeplazenjem kot je navajen nekaj dosegel!

Pa daj piši v ednini, ne pa vse mešat v to! Razz
Odgovori
#18
A niso bili ravno lovci proti dušilcem, ker so se bali zaradi krivolova? :)
Moons out, goons out!
Odgovori
#19
(05-12-2019, 07:24)Kristian Napisal:
(05-12-2019, 06:39)DavorM Napisal: Hočemo dušilce kot večina v EU.

Zaradi glasnosti poka smo izgubili nemalo dobrih strelišč, dušilci bi zadevo trajno rešili.

oprosti, ampak takle post kot si ga ti napisal ni vreden pol kurca. "Hočemo"... pa kaj si ti, 5 let star mulec, ki bi rad liziko ali kaj? Dejte se no obnašat kot odrasli. Kaj ti hočeš ali pa nočeš je popolnoma irelevantno, ker nisi ti tisti, ki ima v rokah škarje in platno. Za povrhu pa je to precej majav argument, pod A. so tudi države v EU, ki to prepovedujejo in pod B. ker boš pri naši blesavi javni upravi enako hitro fasal "obvezno" uporabo dušilca na vsem ali pa bo strelišče še bolj omejeno, kot že tako ali tako je.

Predvsem pa imejte fokus na taprave stvari.
Dušilci - ja, bilo bi fajn, tudi jaz bi si ga nabavil za taveliko puško, ampak še zdaleč pa ni to nekaj pomembnega, sploh ne v luči problema, ki se je prikradel v ZOro, po zadnjem predlogu Ministrstva ža šport. Tam je dotična oseba z argumentom "kdo bo pa odgovoren če se zgodi strelski pohodo s športnim orožjem" - ali recimo bolj pravilno - "orožjen, ki ga je lastnik dobil na OL šport", dobesedno v zanjem trenutku povozila vsa dogovarjanja in usklajevanja, ki jih je Kristjan Golob skupaj z ostalimi naredil na MNZ.
Njen (poenostavljen) argument je da civilisti ne smejo imeti "vojaškega orožja" in da "dinamične discipline niso šport".  Evo, pa se jebi in rasti, ker si je en kanclijfuks vzel za osebno misijo da bo omejil dostop do - v prvem koraku  - polavtomatskega orožja v civilni sferi, potem pa počasi naprej. Če seveda posvem pozabimo na dejstvo da se nekdo odloča kaj je šport in kaj ni po osebni agendi.

Zato mogoče zdej razumeš, zakaj me tako iritira, ko nekdo reče "hočem..."
 
A ima dotična oseba ime in priimek...da mu slučajno nebi dal kdaj kak glas ali kaj podobnega
ne vem zakaj je le dotična oseba Pray
Odgovori
#20
(05-12-2019, 08:18)zan89 Napisal: Če pa že iščemo krivca v strelnem pohodu z prijavljenim športnim orožjem, potem naj bo to psiholog, kateri je izdal potrdilo o tvojem psihičnem stanju. Vsak tak pohod izvira iz psiholoških težav posameznika, teoreticno..
 Ja, od tedaj pa je teoretično temu človeku zgorela bajta, ločil se je, drogiral in pil. Da ne govorimo o indoktrinaciji. To vse mora psiholog predvideti nekej deset let vnaprej? Pa kakšne kozlarije pišete...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)