Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AR15 splošna debata
Matico za cev ima večinoma vsak proizvajalec kopiškov svojo, tako da boš moral bit previden ko boš kupoval. Za odstranti staro matico in namestiti novo potrebuješ tudi namenski ključ in navorni ključ da boš zadevo zategnil do prave specifikacije. Kar se buffer tuba tiče boš moral drugega nabavit, ker tisti pri fiksnem kopitu nima lukenj za nastavljivo kopito. Nisem 100% vendar mislim da boš moral paziti da uzameš rifle buffer tube in ne carabine (carbine je najpogostejši zato bodi previden) in pa bodi pozoren na to ali je premer tube comercial ali mil-speck kar je potem važno ko kupuješ kopito (Magpul izdeluje kopita za obe dimenziji, samo moraš vedeti kaj imaš). Če si odločen zadevo delati sam bi ti svetoval da kupiš ali si sposodiš primirno orodje da ne boš uničil puške ali še huje, ogrožal življenje in zdravje sebe in drugih z nepravilno sestaljeno zadevo.
Odgovori
Pozdravljeni

Sam sem še precej zelen lastnik Diamondbacka, M4 look, NATO kaliber, naredil morda 500 strelov. Nisem nek hud strelec, sem pa navdušen nad natančnostjo, saj na 100 m z navadnim merkom brez težav naredim "grupo", sem pa potreboval kar nekaj časa, da sem jo naredil v črnem delu tarče. Izdelava je koraktna, kos se relativno enostavno razstavi, skratka, precej "straightforward". Drugih proizvajalcev ne poznam tako da težko sodim o kvaliteti.

Težavo imam pri nekaterih okvirjih, ki se ne zataknejo v ležišču oz padejo ven. Nekaj sem o tem bral in gledal na youtube-u, vendar nisem še ugotovil v čem je štos.

Druga težava je vadba, saj me na mojem streliščui preganjajo, češ da preveč poči in da to sploh ni športna puška ipd...stare teme, skratka ...Upam, da bo po novem zares možno kupiti dušilec za ta kos, ker bi ga sam zares potreboval.

Morda še moje vprašanje za strokovnjake...Po novem ZORO-tu bo to verjetno A7b kos in ga bo potrebno prekategorizirati, čeprav vsaj kot jaz razumem ne gre za orožje, ki bi bilo predelano in avtomatskega v polavtomatsko, ampak je bilo že v osnovi polavtomatsko, namenjeno za civilno uporabo (just checking).

LP
Odgovori
(19-07-2021, 00:43)Swan Napisal: Matico za cev ima večinoma vsak proizvajalec kopiškov svojo, tako da boš moral bit previden ko boš kupoval. Za odstranti staro matico in namestiti novo potrebuješ tudi namenski ključ in navorni ključ da boš zadevo zategnil do prave specifikacije. Kar se buffer tuba tiče boš moral drugega nabavit, ker tisti pri fiksnem kopitu nima lukenj za nastavljivo kopito. Nisem 100% vendar mislim da boš moral paziti da uzameš rifle buffer tube in ne carabine (carbine je najpogostejši zato bodi previden) in pa bodi pozoren na to ali je premer tube comercial ali mil-speck kar je potem važno ko kupuješ kopito (Magpul izdeluje kopita za obe dimenziji, samo moraš vedeti kaj imaš). Če si odločen zadevo delati sam bi ti svetoval da kupiš ali si sposodiš primirno orodje da ne boš uničil puške ali še huje, ogrožal življenje in zdravje sebe in drugih z nepravilno sestaljeno zadevo.
Hvala za obsežen odgovor. Imam kolega ki ima potrebno orodje za izvedbo potrebnih del tako da to ni problem.
Torej bo treba pocakati pusko in zadeve premeriti in potem nabaviti gas tube glede na premer cevi. Kopišček z matico ki ima enak navoj kot puška. 
Glede kopita so pa torej 3 varijante. Nastavljiv mil-spec in commercial ter fixed a2. Tako da meni bi pasal najverjetneje ala ace skeleton fixed tet podobni.

(19-07-2021, 10:12)BPirnat Napisal: Pozdravljeni

Sam sem še precej zelen lastnik Diamondbacka, M4 look, NATO kaliber, naredil morda 500 strelov. Nisem nek hud strelec, sem pa navdušen nad natančnostjo, saj na 100 m z navadnim merkom brez težav naredim "grupo", sem pa potreboval kar nekaj časa, da sem jo naredil v črnem delu tarče. Izdelava je koraktna, kos se relativno enostavno razstavi, skratka, precej "straightforward". Drugih proizvajalcev ne poznam tako da težko sodim o kvaliteti.

Težavo imam pri nekaterih okvirjih, ki se ne zataknejo v ležišču oz padejo ven. Nekaj sem o tem bral in gledal na youtube-u, vendar nisem še ugotovil v čem je štos.

Druga težava je vadba, saj me na mojem streliščui preganjajo, češ da preveč poči in da to sploh ni športna puška ipd...stare teme, skratka ...Upam, da bo po novem zares možno kupiti dušilec za ta kos, ker bi ga sam zares potreboval.

Morda še moje vprašanje za strokovnjake...Po novem ZORO-tu bo to verjetno A7b kos in ga bo potrebno prekategorizirati, čeprav vsaj kot jaz razumem ne gre za orožje, ki bi bilo predelano in avtomatskega v polavtomatsko, ampak je bilo že v osnovi polavtomatsko, namenjeno za civilno uporabo (just checking).

LP
Kolikor je meni znano bo omenjena puška z nabojnikom večjim kot 10 nabojev romala v A z 10 in majn naboji pa bo ostala v B.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)