Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] kategorija B4 ali B7 ?
Glede kategorizacije B4/B7 je bilo prelitega že ogromno črnila.
Dejstvo je, da obe kategoriji govorita o "polavtomatski puški z risano cevjo" in to ni samo posebnost slovenske zakonodaje, oziroma kategoriziranja.

Spomnim se diskusij na Firearms United v času sprejemanja EU direktive... kjer so (mislim, da Nemci) povedali, kako poteka kategoriziranje papovk... gredo pač po vrsti:
- Je kategorije A? Ne, gremo na B.
- Ustreza B1? Ne
- Ustreza B2? Ne
- Ustreza B3? Tudi ne.
- Ustreza B4? Da.
OK, torej B4.... in se ne gleda naprej na B5, B6, itd...

Še posebej neumno pa je, da se povsem tehnične lastnosti ne opredli kvantitativno, ampak opisno, kar je pa spet druga debata... je pa to približno tako, kot, če bi delili "auspuhe" na tiste, ki so podobni tekmovalnim in tiste, ki so za slehernike....
Odgovori
(06-01-2020, 15:10)JRC Napisal: Glede kategorizacije B4/B7 je bilo prelitega že ogromno črnila.
Dejstvo je, da obe kategoriji govorita o "polavtomatski puški z risano cevjo" in to ni samo posebnost slovenske zakonodaje, oziroma kategoriziranja.

Spomnim se diskusij na Firearms United v času sprejemanja EU direktive... kjer so (mislim, da Nemci) povedali, kako poteka kategoriziranje papovk... gredo pač po vrsti:
- Je kategorije A? Ne, gremo na B.
- Ustreza B1? Ne
- Ustreza B2? Ne
- Ustreza B3? Tudi ne.
- Ustreza B4? Da.
OK, torej B4.... in se ne gleda naprej na B5, B6, itd...

Še posebej neumno pa je, da se povsem tehnične lastnosti ne opredli kvantitativno, ampak opisno, kar je pa spet druga debata... je pa to približno tako, kot, če bi delili "auspuhe" na tiste, ki so podobni tekmovalnim in tiste, ki so za slehernike....
Točno tako gre.. ker mojo Daniel Defense M4A1 so v Nemčiji določil kategorijo saj je distributer za DD iz DE. Tudi v Nemčiji je CIP test bil narejen.
Moons out, goons out!
Odgovori
Trgovec, ki ne ve katera puška je podobna jurišni puški, očitno spravi v zmoto tudi kupce orožja...
Odgovori
.V osnovi zgleda da je pretipkano predvsem kup pobožnih želj na temo B7 , sem pripel uradno definicijo za B7 ki je enaka pri nas, pa pri  vseh ostalih v EU

Če se pač vpise dela mimo zakona oz malce bolj šlampasto to še ne pomeni da je tak zakon oz da je tako prov. Tako a da ne bo potem kako presenečnje ko ti jo bodo po novem razvrstili v B7 ker tja pač paše po vseh reglcih zato je tudi zapisana v novem zoru ponovna klasifikacija orožja ker je vsem jasno da je v registru kup bučk.
Odgovori
Vprašanje za Mojstra: po kakšni logiki potem prodajaš Remington R-25 v B4 kategoriji (AR platforma), M1 Carbine v B4 kategoriji, ko obstaja tudi selective fire verzija in nenazadnje M76, ki je AK v 8x57 kalibru? Po definiciji gre za podobnost z avtomatskim orožjem in je torej vse to orožje narobe kategorizirano in bi sodilo v B7.
Odgovori
Pri določitvi kategorije nekaterih polavtomatskih pušk nam je v pomoč mnenje Centra za forenzične preiskave MNZ, katero je bilo poslano vsem upravnim enotam, dne 13.09.2006.
Odgovori
@mojster: Ja zakaj pa potem prodajate Zastavo M76 pod kategorijo B4? A ni ta puška podobna vojaški oziramo je bila celo v oborožitvi vojske tako, da te delitve B4 ali B7 so bolj tako. Za mene je B7 vse kar je bilo predelano iz avtomatskega v polavtomatsko orožje in nič drugo. Najboljše imajo to rešeno avstrijci, ki imajo vso polavtomatsko orožje pod kategorijo B tako imenovano "Faustfeuerwaffen" in tako ne prihaja do nobenih umotvorov...
Odgovori
mojster se sklicuje na mnenje NFL iz leta 2006, ne ve pa, da ta isti NFL trdi, da v B7 spada tudi kratkocevno orožje, za katerega isti mojster nekaj objav preje trdi, da v B7 ne spada.
Odgovori
(06-01-2020, 17:53)mojster Napisal: Pri določitvi kategorije nekaterih polavtomatskih pušk nam je v pomoč mnenje Centra za forenzične preiskave MNZ, katero je bilo poslano vsem upravnim enotam, dne 13.09.2006.

Vsa težava izhaja iz tega, da je že v prvi EU direktivi reč napisana šlampasto. Ni uvoznik edini ki določa kategorijo orožja temveč orožje preverijo tudi na UE, ko ga vpisuješ v OL. Če tisti uradnik nima jasnega navodila kaj je kaj, bodo razlike in nedoslednosti.

Dejstvo pa je, da so skoraj vsa polavtomatska orožja podobna avtomatskemu in da se da skoraj vsa polavtomatska orožja predelati v avtomatska, če se lih spraviš k delu. Kje ste našli Center za forenzične raziskave kot avtoriteto za orožje mi tudi ni najbolj jasno. Do nekaj let nazaj forenziki sploh niso bili akreditirani, kot takšni pa so strokovnjaki za preiskovanje sledi orožja in izstrelkov ter recimo balistiko zato mi ni najbolj jasno odkod njim reference za razvrščanje orožja. Bomo pa po uveljavitvi novega ZOro videli kdo je imel prav.

Drugače pa razumem, da te jezi če meniš, da delaš prav in ti konkurenco delajo prodajalci, za katere meniš, da ne delajo prav. A tako kot bo po novi zakonodaji le od okvirja v orožju odvisno ali gre za B9 ali A7, tako je sedaj od proste presoje uradnikov odvisno ali gre za B4 ali B7. Zakoni in predpisi ne bi smeli omogočati arbitrarnosti in tudi Pravilnik o izvajanju ZOro tega ne odpravi, z izjemo tega, da B7 določi kot dolgocevno.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
(06-01-2020, 09:54)4ndr0 Napisal:
(06-01-2020, 09:16)deadbeef Napisal: moja M4A1 je B4.

Po kakšni logki spada Daniel Defense M4A1 v kategorijo B4? Ima full-auto bolt carrier in auto sear relief na upperju. Iz žice narediš auto sear pa imaš avtomat.

Dvomim... Moj DD nima full-auto bolt carrierja...[Image: e6a27a2c68599030422150986f41317b.jpg]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori
Dejstvo je, da je polavtomatsko orožeje orožje, ki deluje v polavtomatskem režimu in zato so vsakršne delitve tega orožja nesmiselne! Vsako orožje se da predelati ali če hočete tudi narediti zato je nesmisel tudi govoriti o tem da se da določeno orožje predelati v avtomatsko. Vsak legalni lastnik dobro ve da se v orožje na tak način da bi ga predelal v avtomatskega ne sme posegati, nelegalni lastniki pa tako imajo avtomatsko orožje. Zato še enkrat menim, da bi bila delitev v kategorije A,B,C in D povsem dovolj obenem pa ne bi prihajalo do razlik pri določenih trgovcih in UE-jih. Skoraj siguren sem, da bodo tudi s prihodom novega do skrajnosti zakompliciranega ZOra razlike med posameznimi UE saj si bo vsaka zakon razlagala po svoje kot si ga tudi sedaj.
Odgovori
goldi Napisal:Dejstvo je, da je polavtomatsko orožeje orožje, ki deluje v polavtomatskem režimu in zato so vsakršne delitve tega orožja nesmiselne! Vsako orožje se da predelati ali če hočete tudi narediti zato je nesmisel tudi govoriti o tem da se da določeno orožje predelati v avtomatsko. Vsak legalni lastnik dobro ve da se v orožje na tak način da bi ga predelal v avtomatskega ne sme posegati, nelegalni lastniki pa tako imajo avtomatsko orožje. Zato še enkrat menim, da bi bila delitev v kategorije A,B,C in D povsem dovolj obenem pa ne bi prihajalo do razlik pri določenih trgovcih in UE-jih. Skoraj siguren sem, da bodo tudi s prihodom novega do skrajnosti zakompliciranega ZOra razlike med posameznimi UE saj si bo vsaka zakon razlagala po svoje kot si ga tudi sedaj.
Ni nesmiselna ampak je škodljiva. Zakaj ne začnete razpravljat še o strelivu za avtomatsko in polavtomatsko orožje. Legalno se ve kaj je, kaj je nelegalno se tudi ve.
Odgovori
(06-01-2020, 19:32)CargoX.io Napisal: Dvomim... Moj DD nima full-auto bolt carrierja...

Je to sploh Daniel Defense-ov bolt carrier? Smile Z oznako DD, kot na spodnji sliki?

Priponke Male slike

Odgovori
Pol je pa se tle pol legalno

https://youtu.be/K2IOZ-5Nk5k

(06-01-2020, 20:32)4ndr0 Napisal:
(06-01-2020, 19:32)CargoX.io Napisal: Dvomim... Moj DD nima full-auto bolt carrierja...

Je to sploh Daniel Defense-ov bolt carrier? Smile Z oznako DD, kot na spodnji sliki?

Moj? Je, ja. Od MK18

Odgovori
V Sloveniji je 5 sodnih izvedencev za “preiskave orožja”. Štirje od teh petih so sedanji ali bivši zaposleni na NFL. In ti štirje imajo tako stališče glede B7, iz česar bi bilo mogoče sklepati, da je tako stališče NFL, ni pa nujno. Lahko gre tudi samo za (osebna) stališča sodnih izvedencev.

Sodišče v morebitnem kazenskem postopku ne bo nikoli samo kategoriziralo orožja, ker bo reklo, da za to ni usposobljeno (in res ni). Zato bo za mnenje vprašalo NFL, vsaj v kazenskih postopkih, slednji pa bo povedal, ali je B7 ali A* ali karkoli drugega (npr. metla). Ali ima NFL akreditacijo za to ali ne, se sodišče ne bo posebej sekiralo. Pač na koncu mnnenja, v katerem bodo ugotovili kategorijo, bo NFL napisal opombo, da za to nima akreditacije. So že bila taka mnenja, v katerih je to pisalo na koncu - da za neko preiskavo laboratorij ni akreditiran in sodišče s tem ni imelo nobenih težav - samo na koncu obsodilne sodbe so napisali, da to ne vpliva na pravilnost mnenja (in ostale floskule) in da ga sodišče v celoti sprejema in je za sodišče težava z akreditacijo rešena.
Odgovori
Kupi b4! B7 gre vse v ku...ac.
Odgovori
Eni prodajalci bolj poznajo pravo, kot drugi... Seveda, kupite samo B4... :)

Najbolj me pa moti, da nekateri pozivate za še večje restrikcije... "vse mora biti pod b7"... Potem ko bo vse prešlo v A kategorijo... Boste lahko prst v rit... :)

Očitno enim smeta, da nekateri ne služijo tako kot ostali.
Odgovori
(06-01-2020, 19:32)CargoX.io Napisal:

Po kakšni logki spada Daniel Defense M4A1 v kategorijo B4? Ima full-auto bolt carrier in auto sear relief na upperju. Iz žice narediš auto sear pa imaš avtomat.

Dvomim... Moj DD nima full-auto bolt carrierja...[Image: e6a27a2c68599030422150986f41317b.jpg]

Sem pogledal tudi pri svoji DD M4A1 in imam identičen bolt carrier.
Moons out, goons out!
Odgovori
(07-01-2020, 09:11)deadbeef Napisal:
(06-01-2020, 19:32)CargoX.io Napisal:

Sem pogledal tudi pri svoji DD M4A1 in imam identičen bolt carrier.
...Še enkrat dokazano da folk na forumu kr neki nabija tja v 3 dni. Zato pa pravim da je treba zadevo videt v živo. Internet in Amerika sta druga zadeva kot EU dejansko stanje.
Pew pew!
Odgovori
(07-01-2020, 09:41)BulletGT Napisal: ...Še enkrat dokazano da folk na forumu kr neki nabija tja v 3 dni. Zato pa pravim da je treba zadevo videt v živo. Internet in Amerika sta druga zadeva kot EU dejansko stanje.

Neham nabijati takoj, ko vidim sliko celotnega semi-auto bolt carrierja z logotipom DD. S slike CargoX.io ni razvidno, da gre za DD bolt carrier.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)