Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strelski klub/strelišče v Ljubljani in okolici
#1
Nova tema, glede na to da je situacija vsak dan slabša. Bumbum je začasno zaprl vrata, ker jih novi lastnik meče na cesto. Društvo ostrostrelcev, se gre podobno zgodbo z športom Ljubljana. Da o tem, da bi morda na dolenjki še koga zaposlili in dejansko izkoristili kapacitete na voljo, niti ne začnem.
Kaj še ostane? JBI?
Koga briga ZORO2, če kmalu ne boš imel kje streljati. Eek
Odgovori
#2
(08-01-2020, 12:49)Rugabuga Napisal: Nova tema, glede na to da je situacija vsak dan slabša. Bumbum je začasno zaprl vrata, ker jih novi lastnik meče na cesto. Društvo ostrostrelcev, se gre podobno zgodbo z športom Ljubljana. Da o tem, da bi morda na dolenjki še koga zaposlili in dejansko izkoristili kapacitete na voljo, niti ne začnem.
Kaj še ostane? JBI?
Koga briga ZORO2, če kmalu ne boš imel kje streljati.  Eek
Že obdelana tema. Imaš na prvi strani pod informacije lokacije strelišč. Plus še kako se najde, vsaj dva takole na brzino, ki jih poznam v Lj in bližnji okolici. Če si aktivni strelec, precizno ali dinamika, kratko ali dolgocevno, je dovolj opcij. Ne pričakuj pa vabil, društveno strelišče je namenjeno članom društva.
Odgovori
#3
(08-01-2020, 17:02)micko Napisal:
(08-01-2020, 12:49)Rugabuga Napisal: Nova tema, glede na to da je situacija vsak dan slabša. Bumbum je začasno zaprl vrata, ker jih novi lastnik meče na cesto. Društvo ostrostrelcev, se gre podobno zgodbo z športom Ljubljana. Da o tem, da bi morda na dolenjki še koga zaposlili in dejansko izkoristili kapacitete na voljo, niti ne začnem.
Kaj še ostane? JBI?
Koga briga ZORO2, če kmalu ne boš imel kje streljati.  Eek
Že obdelana tema. Imaš na prvi strani pod informacije lokacije strelišč. Plus še kako se najde, vsaj dva takole na brzino, ki jih poznam v Lj in bližnji okolici. Če si aktivni strelec, precizno ali dinamika, kratko ali dolgocevno, je dovolj opcij. Ne pričakuj pa vabil, društveno strelišče je namenjeno članom društva.
Ne pričakujem vabil. Pričakujem pa, da če plačam letno članarino v dveh klubih, da lahko grem nekam streljat.
Kar pa se tiče pol zaprtih klubov, kamor te povabijo, če imajo od tebe korist, pa ne hvala. Jih ne rabim, oni pa mene ne.
Odgovori
#4
(08-01-2020, 18:14)Rugabuga Napisal: Ne pričakujem vabil. Pričakujem pa, da če plačam letno članarino v dveh klubih, da lahko grem nekam streljat.
Kar pa se tiče pol zaprtih klubov, kamor te povabijo, če imajo od tebe korist, pa ne hvala. Jih ne rabim, oni pa mene ne.
Mislim, da si kar sam odgovoril na svoja vprašanja in stavke. Normalni ljudje lahko brez težav streljajo v okolici Ljubljane na vsaj 5 streliščih. Je pa res, da takih ki mislijo da jim svet mora podrejat ker so pomahali s 100€ bankovcem, vsaj v strelskih društvih nihče prav ne potrebuje...
Odgovori
#5
(08-01-2020, 19:53)Kristian Napisal:
(08-01-2020, 18:14)Rugabuga Napisal: Ne pričakujem vabil. Pričakujem pa, da če plačam letno članarino v dveh klubih, da lahko grem nekam streljat.
Kar pa se tiče pol zaprtih klubov, kamor te povabijo, če imajo od tebe korist, pa ne hvala. Jih ne rabim, oni pa mene ne.
Mislim, da si kar sam odgovoril na svoja vprašanja in stavke. Normalni ljudje lahko brez težav streljajo v okolici Ljubljane na vsaj 5 streliščih. Je pa res, da takih ki mislijo da jim svet mora podrejat ker so pomahali s 100€ bankovcem, vsaj v strelskih društvih nihče prav ne potrebuje...
Eno je družba, ko denar menja roke, so pravila druga.
Odgovori
#6
No potem ti ostanejo samo uradna civilna strelisca kot je npr. Dolenjka :)
Odgovori
#7
(08-01-2020, 20:34)Rugabuga Napisal: Eno je družba, ko denar menja roke, so pravila druga.

Mislim ,da ne razumeš čisto koncepta društev
Odgovori
#8
(08-01-2020, 21:23)mr.T Napisal:
(08-01-2020, 20:34)Rugabuga Napisal: Eno je družba, ko denar menja roke, so pravila druga.

Mislim ,da ne razumeš čisto koncepta društev
Razumem, samo sem res sit, da kamorkoli pridem stegnejo prazno dlan. In to je to. Potem pa si prepuščen sam sebi.
Do sedaj sem srečal samo eno izjemo in upam, da mu bom lahko kdaj povrnil
In na podlagi izkušenj so mi nakladanja kot na primer Kristianova, čista hinavščina. Pa ga ne poznam in ga res ne želim žalit. Scena je kakršna pač je.
In ja, držal se bom uradnih strelišč, kjer se ve kdo pije in kdo plača. Pa srečno vsem.
Odgovori
#9
To zato ker zeleni papki hodite k bizniserjem ,teh je kake pol ducata vsi vemo kdo so.Nobenega resnega društva ne zanima tvoji 30-100 Eur(ja večina nima 100 evrskih članarin) še manj da bi te za kar koli rabili. Če si se včlanil v Bum bum in DOVL si obdelal že praktično 1/3 te grupe tako da ti jih ostane še nekaj a moreš bit kar car da ti to uspe.
Odgovori
#10
[Image: default_avatar.png]
[b]Rugabuga[/b] [Image: buddy_online.png]
Desetnik
[Image: star-9.png][Image: star-9.png]
Prispevkov: 27
Tem: 0
Pridružil: Oct 2019
Ugled: 0


#28
15-10-2019, 15:33

Živjo Strojevodja.
Evo moj prvi post. Sem v enaki situaciji kot ti. Danes sem končno dobil zdravniško spričavalo in jutri šiban na UE. Sam sem se včlanil v Ostrostrelce na Dolenjki. Za 100 evrov letno, dobiš 1x tedensko zastonj obisk strelišča, lahko si sposodiš in sprobaš različne pištole. Meni se zdi dober deal - bee bee( sarkazem) . Mimogrede sem nabral nekaj znancev. Ko bom končno nabavil svoj prvi kos imam namen pridno vaditi kake pol leta, nakar se bom udeležil nekaj golaž tekem, da vidim kaj in kako. Do povabila gremo skupaj malo streljat prideš mimogrede.
Meni niti ni v interesu, takoj uleteti v nek klub in se tam iti neko hierarhično lestvico. Ob prebiranju tega foruma, ti hitro postane jasno, da imajo številni osebki težave z svojim egom. V tak klub si res ne želim. Strelstvo sem izbral za hobi in dol mi visi, kaj drugi mislijo. In nič me ne moti, če streljam sam.
Kar pa se znanje tiče, za male pare si lahko najameš inštruktorja, na Dolenjki za cca 15 evrov (jemljejo skupine po štiri - povabi svoje prijatelje!!!) in ko boš dojel osnove - vadi.
To je to.... 
Upoštevaj, da je zgoraj napisano pač moje mnenje. Želim ti veliko strelskih užitkov. Lp

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


ja ampak tvoj prvi post par tednov nazaj je bil pa poln optimizma za 100 eur celoletno streljanje na dolenjki + izposoja orožja

ti je to zdaj premalo?
Odgovori
#11
(08-01-2020, 22:23)veteran1 Napisal: ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


ja ampak tvoj prvi post par tednov nazaj je bil pa poln optimizma za 100 eur celoletno streljanje na dolenjki + izposoja orožja

ti je to zdaj premalo?

Ja ker je konec heca. To celoletno streljanje na dolenjki se končuje zato pa je paf ,to glede sposoje orožja raje ne bi komentiral a to je bil odličen biznis za društvo dokler je laufalo ,društvo je kupilo nekaj celoletnih kart potem pa gor obesilo po 10+ članov na karto .

Karta letna je 300 eur(puška , oz 240Eur za kratkocevno) člani so jo z članarinami društvu bogato plačali. Z leti je sicer strelišče zaostrovalo koliko jih je lahko na tej karti in en trenutek je pač padla odločitev na strelišču da je konec z prenosljivimi kartami, tolk kot je kart toliko bo strelcev , ................krah računica se ne izide več . Zdaj pa v jok in na drevo.
Odgovori
#12
(08-01-2020, 20:34)Rugabuga Napisal: Eno je družba, ko denar menja roke, so pravila druga.

super, potem si rešil svoj problem. Za 10€ na uro lahko streljaš na Dolenjki kolikor ti srce poželi in denarnica dovoli...
Odgovori
#13
(09-01-2020, 07:04)Kristian Napisal:
(08-01-2020, 20:34)Rugabuga Napisal: Eno je družba, ko denar menja roke, so pravila druga.

super, potem si rešil svoj problem. Za 10€ na uro lahko streljaš na Dolenjki kolikor ti srce poželi in denarnica dovoli...
A ni super. A si vesel zame?
Odgovori
#14
Cenik za leto 2020 Šport Ljubljana ima 2 novi postavki:

-Tedenski obisk za pištolsko strelišče (1× tedensko za 1 leto) 120€
-Tedenski obisk za strelišče za puško VK (1× tedensko za 1 leto) 150€

povezava do cenika:
https://www.sport-ljubljana.si/f/docs/Ce...2.2019.pdf
Odgovori
#15
(09-01-2020, 08:20)codymatej Napisal: Cenik za leto 2020 Šport Ljubljana ima 2 novi postavki:

-Tedenski obisk za pištolsko strelišče (1× tedensko za 1 leto) 120€
-Tedenski obisk za strelišče za puško VK (1× tedensko za 1 leto) 150€

povezava do cenika:
https://www.sport-ljubljana.si/f/docs/Ce...2.2019.pdf
Super, hvala. Edini normalni odgovor v celi temi. ?
Odgovori
#16
Lej dobil si odgovor, da bos za evre lahko streljal na Dolenjki. Dolenjka je civilno strelisce in ne rabis nobenga drustva, da lahko tam strelas. Placas in pokas. Od tega zivijo.

Kar pa se tice klubskih strelisc, kjer streljajo clani klubov pa je situacija drugacna. Pridni/aktivni klubi, ki dejansko imajo strelisca so vlozli nekaj svica, dnarja in ur svojega zivljenja, da so to dobili. Taki klubi ne bojo spustili vsakega zraven, ki maha z par evri. Pri takih je glavna valuta "lopata" in resnicno ne rabijo "pametnjakovicev", ki prinesejo 100 eur in so pol najbolj pametni.

Inkansantski/neaktivni klubi kamor lahko pride vsak, sam da evre prinese pa praviloma tudi lastnega strelisca nimajo.

Kolegi so ti podali odgovore, mogoce malo pregrobe za tvoje razumevanje, vendar veljajo. Ali bos spremenil odnos in prisel v kak tak aktiven klub ali pa bos obiskoval Dolenjko.
Odgovori
#17
Mogoce za primerjavo.
V Mariboru je na civilnem 15 € ura.
Za clane odprto vsak dan pon-sob od 16-20 ure. Letna clanarina 200 €, ce je z 2020 kaksna sprememba ne vem. Strelskih mest je 8, se mi zdi. Vcasih je taka guzva da te mine cakat. Gre do 25 m. Imas tudi izposojo dolocenih kosov orozja, kolikor vem je izposoja za clane zastonj, strelivo se placa.
Odgovori
#18
Mi lahko nekdo prosim pojasni, kaj se dogaja z Društvom ostrostrelcev v Ljubljani... Se še lahko strelja, kakšna je situacija... Prvič slišim za prej omenjene situacije.
Odgovori
#19
(09-01-2020, 09:50)Martin1 Napisal: Mi lahko nekdo prosim pojasni, kaj se dogaja z Društvom ostrostrelcev v Ljubljani... Se še lahko strelja, kakšna je situacija... Prvič slišim za prej omenjene situacije.

Če si član, si zagotovo dobil vabilo na sejo, ki bo v ponedeljek.
Odgovori
#20
Vese zate ko radio, še posebej ker ti je ggsupermoderator še enkrat razložil, kaj razložil - narisal z barvicami, da bo res zelo jasno napisal kako je na stvari. Pa filšpas, kot pravijo naši severni sosedi...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)