Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kalašnikov koncern
#1
Pozdravljeni,
najprej se vsem opravičujem, če je kdo že slučajno prilepil tale video, meni je zanimiv, zato sem ga hotel deliti z vami.
Lp, vsem in ne me kregat :)

https://www.youtube.com/watch?time_conti...e=emb_logo
Odgovori
#2
AK-12 je čisti BS

To naj hitro prodajo v Irak,Sirijo,Libijo in nehajo naokoli jajcat z temi jajci


Naj raje tole doterajo da bo kaj za 21stoletje

Odgovori
#3
https://youtu.be/lJs9sBBjLls
Meni edini zanimiv kos
Odgovori
#4
(13-01-2020, 23:31)dimnikar Napisal: Pozdravljeni,
najprej se vsem opravičujem, če je kdo že slučajno prilepil tale video, meni je zanimiv, zato sem ga hotel deliti z vami.
Lp, vsem in ne me kregat :)

https://www.youtube.com/watch?time_conti...e=emb_logo
Ali je to ok, na 3:40? Eek
Odgovori
#5
(16-01-2020, 19:42)DaniMitrov Napisal:
(13-01-2020, 23:31)dimnikar Napisal: Pozdravljeni,
najprej se vsem opravičujem, če je kdo že slučajno prilepil tale video, meni je zanimiv, zato sem ga hotel deliti z vami.
Lp, vsem in ne me kregat :)

https://www.youtube.com/watch?time_conti...e=emb_logo
Ali je to ok, na 3:40? Eek
Če misliš vrtenje na počez, to ni normalno.
Odgovori
#6
Na večji skali

https://www.youtube.com/watch?v=xpJ8EoGmLuE
Odgovori
#7
Vrtenje izstrelka okoli prečnih osi se zgodi zaradi zgonjene cevi. Žlebovi so pobrani, kaliber cevi prevelik za kroglo, ki se ne zavrti dovolj in posledično ne stabilizira. Za učinek na tarči poguglajte “keyholing”.
Odgovori
#8
(16-01-2020, 22:02)mr.T Napisal: Na večji skali

https://www.youtube.com/watch?v=xpJ8EoGmLuE

WOW. Dobri posnetki.
Taksen top bi bilo zanimivo v zivo sprobat. Da vsaj zraven stojis, ko naredi boom... smejalo bi se mi cel mesec ;)

Se pravi cev imas tako dolgo dokler se krogla ne zacne vrtet narobe okrog ;)
Odgovori
#9
Najprej se poveča grupa, pol začne pa počez letet, ja. Za dinamiko menjaš malo kasneje, za precizno pa pač prej. V Siriji je za spray-and-pray tudi tretje življenjsko obdobje cevi čisto ok.
Odgovori
#10
(16-01-2020, 23:38)bob78 Napisal: Vrtenje izstrelka okoli prečnih osi se zgodi zaradi zgonjene cevi. Žlebovi so pobrani, kaliber cevi prevelik za kroglo, ki se ne zavrti dovolj in posledično ne stabilizira. Za učinek na tarči poguglajte “keyholing”.

Cenjeni kolegi, ne mešat hruške in hrenovke. Keyholing ni enako precesija.
Ko krogla zapusti cev, bo vedno zanihala zaradi žiroskopske precesije. Med letom se krogla umiri, v neko stabilno pozicijo s približno povprečnim odklonom 0.5°nad osjo letenja.
Tale tankovska granata je tako velika, da je to zelo očitno, pri puški pa se tako to ne vidi. Ampak dejstvo je da je taka krogla stabilna.

Keyholing pa pomeni zvračanje krogle, ker ni stabilizirana...bodisi zaradi napačnega navoja bodisi zaradi izrabljene cevi.
Odgovori
#11
Odgovori
#12
Citat:Zhe gyroscopic motion is itself a cause of instability, because of the related phenomenon of gyroscopic precession. Indeed, due to precession, when the bullet leaves the muzzle, it always has a wobbling motion.

The tip of the bullet actually draws a cone around the axis of movement, with the tip of the cone on the center of gravity of the bullet. This is a consequence of imperfections in bullet construction (such as lead void or jacket thickness differences) which imbalance its center of gravity. It’s also a consequence of the lack of concentricity between the bullet axis and the axis of movement, due to the bullet traveling down the barrel with its tip not aligned with the barrel centerline.

In addition, the bullet tip doesn’t create perfect circles during its precession. Instead, it constantly swerves because of nutation, another phenomenon of the gyroscopic motion.

Eventually, when the bullet travels downrange, these motions are damped out with distance by the action of the air flow pushing along the bullet surface. In this case, the bullet is dynamically stabilized. Some phrase it that the bullet “goes to sleep.” 

 If the wobbling is not damped out, the bullet is not dynamically stabilized, and beyond being less accurate, the bullet can tumble

The amount of dynamic instability is a function of bullet length and the spin rate. Longer bullets, and bullets with higher spin rates, have higher degrees of wobble and are the most difficult to stabilize. Unlike static stability, we cannot predict dynamic stability. There is a formula to calculate the dynamic stability factor (Sd), but we’d need to know too many variables, many of them impossible to obtain outside of a lab with specific equipment.
Odgovori
#13
(17-01-2020, 14:19)Kristian Napisal:
(16-01-2020, 23:38)bob78 Napisal: Vrtenje izstrelka okoli prečnih osi se zgodi zaradi zgonjene cevi. Žlebovi so pobrani, kaliber cevi prevelik za kroglo, ki se ne zavrti dovolj in posledično ne stabilizira. Za učinek na tarči poguglajte “keyholing”.

Cenjeni kolegi, ne mešat hruške in hrenovke. Keyholing ni enako precesija.
Ko krogla zapusti cev, bo vedno zanihala zaradi žiroskopske precesije. Med letom se krogla umiri, v neko stabilno pozicijo s približno povprečnim odklonom 0.5°nad osjo letenja.
Tale tankovska granata je tako velika, da je to zelo očitno, pri puški pa se tako to ne vidi. Ampak dejstvo je da je taka krogla stabilna.

Keyholing pa pomeni zvračanje krogle, ker ni stabilizirana...bodisi zaradi napačnega navoja bodisi zaradi izrabljene cevi.

Saj sem napisal, da ni stabilizirana. Ker je cev preveč loose in/ali ima pobrane žlebove ne zavrti naboja. Ker zaradi premalo vrtenja ni dovolj velike precesije, ki jo omenjaš, težišče naboja in sila pritiska, ki deluje nanj v cevi nista idealna potem preseže silo precesije in naboj "prevrne". Keyholing pa je rezultat na tarči. Se je pa moj komentar nanašal na AK naboj na omenjeni 3:40 sekundi posnetka na linku.
Odgovori
#14
Glede na to da gre za relativno nove fabrške puške in fabrško strelivo , vrjemi da gre samo za začetno opletanje ki se dogaja pri vseh ,kot kaže gornja simulacija je potrebnih kar nekaj deset metrov predno to ni več vidno pri čisto zadostno stabilizirani krogli.
Odgovori
#15
Sam na posnetku gre krogla že čisto na počez ,zato je vprašaj , če bi naredila lepo "luknjico " v papir.
Odgovori
#16
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)