Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dillon XL 650 vs. XL 750
#1
Photo 
Pozdravljeni!

Odločam se za nakup preše. Tavam med dvema Dillon XL 650 in Dillon XL 750. Ker sem novinec, težko ločim kaj je boljše zame. Ima kdo kaj več izkušenj iz prve roke in če lahko svetuje, kaj kupiti. Poleg preše, bi kupil še podajalec za tulce. Krogle bom vstajal ročno, za enkrat.

[Image: maxresdefault.jpg]
Odgovori
#2
750 je novejši model, s par fičurji in izboljšavami. Neglede na to katerega kupiš je podajalec tulcev obvezen. Brez ne dohajaš mašine.
Odgovori
#3
Če filaš do 10k na leto ne potrebuješ podajalca tulcev. Jaz z 650 XL naredim cca 450 komadov na uro brez podajalcev.
Odgovori
#4
Potem ne rabis 650 ampak ti je 550 zadosti.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#5
Kot prvo že barva ni ok...  Bow
Odgovori
#6
Imam dilon 550B na uro naredim 200 kos in za moje potrebe čisto dovol. Glede barve pa je stvar okus meni se kar dopade, pa brez zamere Tine.
Odgovori
#7
(01-02-2020, 21:20)fire Napisal: Imam dilon 550B na uro naredim 200 kos in za moje potrebe čisto dovol. Glede barve pa je stvar okus meni se kar dopade, pa brez zamere Tine.
Mislu sem na rdečo in na lee...ampak če se strogo omejim na to kar je bilo uprašano pol zadošča xl 650 Nod
Odgovori
#8
So pa v ceni kar konkretne razlike od slabih 300 za LEE1000 500 dilon 550 in dilon650 labih 800 brez opreme.
Odgovori
#9
Novi izboljšan lee pro 1000 je v Italiji 222e + okoli 15 e poštnine
preša je na grobo sestavljena z matricami, dokončno sestaviš montiraš nekam in polniš 
ko bi ljudje vedeli kako stvar deluje in česa je sposobna, ko jo obvladaš nebi spraševali tu po 650 ali 750... Shifty
Odgovori
#10
Odvisno kaj boš streljal, za precizno je enopostajna čist dost, za dindmiko pa z 550 dilon, ko si spraksiran, lahko narediš tudi 700 kosou streljiva ( 9 x 19 ) v eni uri, to tu govorim iz prakse. Realno je tam med 400 in 550 komaov na uro.
Dilon 550 je mišljeno za 550 komadov a uro!
Dilon 650 je mišljen za 650 komadov na uro!
ITD::::::
Odgovori
#11
Dillon 750 ina par izboljšav že serijsko vgrajenih, ki sem jih za 650 dokupil da manj sunkovito laufa in ne potresa smodnik iz tulcev. Za precizno se nikoli nisem mogel sprijaznit z enopostajno prešo, čeprav tudi gre. Raje sem tisti čas namenil za kaj drugega in patrone filal na 550. Ker je namen "precizno", je treba tudi filat "precizno" ne pa divjat, zato nisem nikoli delal kaj več kot 350 nabojev. Ker ne streljam več preciznjaka, sem 550 predelal da polnim puškovne naboje, precizno seveda. Gre seveda tudi na enopostajni, ampak če se mi že preša valja okoli, zakaj pa ne bi bila koristna.
Za pištolo sem preklopil na 650, seveda s podajalnikom tulcev. S to rečjo narediš 100 nabojev v 6min, če vse gladko teče. Ampak ker ne zmeraj je realna kapaciteta tam okoli 800 na uro. Generalno mnenje, če kupuješ novo, potem kupiš 750 - preprosto zato ker je nova, izboljšana stvar. Če že imaš 650 pa ne vidim smisla za menjavo.

In potem je tu še Lee Pro1000. Nekaj kar izgleda da bo vsak čas razpadlo, ampak vrag kar dela in dela za poke šolde. Če imaš plac na mizi je cenej kupit še eno Pro1000 kot pa imeti menjalni set...
Odgovori
#12
(02-02-2020, 08:30)Kristian Napisal: Dillon 750 ina par izboljšav že serijsko vgrajenih, ki sem jih za 650 dokupil da manj sunkovito laufa in ne potresa smodnik iz tulcev. Za precizno se nikoli nisem mogel sprijaznit z enopostajno prešo, čeprav tudi gre. Raje sem tisti čas namenil za kaj drugega in patrone filal na 550. Ker je namen "precizno", je treba tudi filat "precizno" ne pa divjat, zato nisem nikoli delal kaj več kot 350 nabojev. Ker ne streljam več preciznjaka, sem 550 predelal da polnim puškovne naboje, precizno seveda. Gre seveda tudi na enopostajni, ampak če se mi že preša valja okoli, zakaj pa ne bi bila koristna.
Za pištolo sem preklopil na 650, seveda s podajalnikom tulcev. S to rečjo narediš 100 nabojev v 6min, če vse gladko teče. Ampak ker ne zmeraj je realna kapaciteta tam okoli 800 na uro. Generalno mnenje, če kupuješ novo, potem kupiš 750 - preprosto zato ker je nova, izboljšana stvar. Če že imaš 650 pa ne vidim smisla za menjavo.

In potem je tu še Lee Pro1000. Nekaj kar izgleda da bo vsak čas razpadlo, ampak vrag kar dela in dela za poke šolde. Če imaš plac na mizi je cenej kupit še eno Pro1000 kot pa imeti menjalni set...


Kaj si pa dokupil da preša ne dela tako sunkovito?
Odgovori
#13
zamenjal kroglico pod shell plate s teflonsko in zamenjal fedr z mehkejšim, vzel index cam bearing block od Armanova, ter še par stvari. Armanov ima definitivno več zelo smart dodatkov, ki spremenijo uporabnost na bolje. Ne pozabit na Primer Stop Switch, kjer izklopiš da ti netilke meče ven če imaš probelm s tulci in še par drugih stvari.
Seveda nič od tega nujno ne rabiš ampak so dobri dodatki, ki izboljšajo uporabniško izkušnjo.
Odgovori
#14
(02-02-2020, 15:25)Kristian Napisal: zamenjal kroglico pod shell plate s teflonsko in zamenjal fedr z mehkejšim, vzel index cam bearing block od Armanova, ter še par stvari. Armanov ima definitivno več zelo smart dodatkov, ki spremenijo uporabnost na bolje. Ne pozabit na Primer Stop Switch, kjer izklopiš da ti netilke meče ven če imaš probelm s tulci in še par drugih stvari.
Seveda nič od tega nujno ne rabiš ampak so dobri dodatki, ki izboljšajo uporabniško izkušnjo.

Kje si pa nabavil mehkejšo fedro in teflon kuglo?
Odgovori
#15
Ebay

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#16
Torej Dillon XL 750.

Hvala.

Aja kje pa se splača to kje kupit? Tujina npr Avstrija, Italija je kaj ceneje?
Odgovori
#17
Najprej preveri pri Cesar shop.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#18
Thumbs Up 
(01-02-2020, 22:39)jabolko Napisal: Novi izboljšan lee pro 1000 je v Italiji 222e + okoli 15 e poštnine
preša je na grobo sestavljena z matricami, dokončno sestaviš montiraš nekam in polniš 
ko bi ljudje vedeli kako stvar deluje in česa je sposobna, ko jo obvladaš nebi spraševali tu po 650 ali 750... Shifty

Se pridružujem...imam loadmasterja in je zame super z njim polnim za dinamiko in precizno 9x19 in .38 . Ko zadevo nastaviš in vzdržuješ je to, to 

Lep pozdrav
Odgovori
#19
LEE loadmaster.... to sem sem tudi razmišljal.... 390 eur pri Proarmisu.... + 100 eur dodatek za tulce in kugle.

Lee je baje vredu, samo ga težje nastavit in "razštela" se hitro.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)