Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] o pregledih doma
#1
(06-02-2020, 16:25)maus Napisal: Za tiste, ki imamo izpite raznih kategorij, nam ni bilo potrebno delati varno vožnjo, ker nisem nikoli imel status mladega voznika. Ko so to uzakonili, sem že imel vse te kategorije ter vseeno obdržal vse kategorije ...

Je pa res, da je do orožne listine lažje priti kot do vozniškega izpita  Whistle


Težko je primerjati situacijo iz yugoslavije pred 30 leti z sedanjo kjer je namen samo lupljenje naroda in kompliciranje na vseh straneh. Dejstvo je, da je včasih bilo lažje, še 10 let nazaj v zloveniji nismo vedeli kaj je mladi voznik. 

Do orožne listine tudi ni tako enostavno priti. po novem te pride na dom pogledat tudi modri angel in se pogovorit s teboj. Če sploh prestaneš test pri psihologu.
Odgovori
#2
(12-02-2020, 13:12)rtx Napisal:
(06-02-2020, 16:25)maus Napisal: Za tiste, ki imamo izpite raznih kategorij, nam ni bilo potrebno delati varno vožnjo, ker nisem nikoli imel status mladega voznika. Ko so to uzakonili, sem že imel vse te kategorije ter vseeno obdržal vse kategorije ...

Je pa res, da je do orožne listine lažje priti kot do vozniškega izpita  Whistle


Težko je primerjati situacijo iz yugoslavije pred 30 leti z sedanjo kjer je namen samo lupljenje naroda in kompliciranje na vseh straneh. Dejstvo je, da je včasih bilo lažje, še 10 let nazaj v zloveniji nismo vedeli kaj je mladi voznik. 

Do orožne listine tudi ni tako enostavno priti. po novem te pride na dom pogledat tudi modri angel in se pogovorit s teboj. Če sploh prestaneš test pri psihologu.
To je odvisno od PU... pri men npr. ni noben hodil domov.
Moons out, goons out!
Odgovori
#3
Ravno nekaj dni nazaj sem govoril z policajem kateri v moji občini ureja to in je rekel, da gre k vsakemu na pogovor. Če si v računalniku čist še ne pomeni, da si v resnici normalen..
Odgovori
#4
(12-02-2020, 14:41)rtx Napisal: Ravno nekaj dni nazaj sem govoril z policajem kateri v moji občini ureja to in je rekel, da gre k vsakemu na pogovor. Če si v računalniku čist še ne pomeni, da si v resnici normalen..
Katera občina???
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#5
Sej pravim da je odvisno od PU. K men in mojim 3 frendi ko smo skupej šli po prvega nabavca in kupli orožje, ni noben iz Policije hodu domov.
Moons out, goons out!
Odgovori
#6
A policaj je strokovno podkovan da lahko odloca z obiakom doma kdo je normalen?
Odgovori
#7
@nono : Kočevje

@deadbeef : mogoče je bilo včasih drugače, glede na to, da imaš cel kup glockov bi rekel, da nisi ravno včeraj dobil nabavnega dovoljenja ;)
Odgovori
#8
dani_79 Napisal:A policaj je strokovno podkovan da lahko odloca z obiakom doma kdo je normalen?
po mojem folk zamenjuje z obiskom ki je namen kulinarične narave z neobstoječim preverjanjem glede OL...
Odgovori
#9
(12-02-2020, 15:46)Marks Napisal:
dani_79 Napisal:A policaj je strokovno podkovan da lahko odloca z obiakom doma kdo je normalen?
po mojem folk zamenjuje z obiskom ki je namen kulinarične narave z neobstoječim preverjanjem glede OL...


@dani_79 : izgleda še tako
@Marks : glede na to, da je bil pri meni - preverjan sem bil jaz.. govorim iz prve roke.
Odgovori
#10
Vem da je lahko govoriti iz mojega fotelja ker nimam takšne izkušnje, ampak moral bi prijaviti te ljudi.
Odgovori
#11
Zaradi teh obiskov policije na domu se je strelski kolega pritožil na MNZ in dobil odgovor, da le ti niso stalna praksa ampak gre policija na preverko, če je od koga poslana. Policaj ni nekdo, ki bi bil usposobljen da določi, če je s tabo vse vredu.
Odgovori
#12
(12-02-2020, 15:26)rtx Napisal: @nono : Kočevje

@deadbeef : mogoče je bilo včasih drugače, glede na to, da imaš cel kup glockov bi rekel, da nisi ravno včeraj dobil nabavnega dovoljenja ;)

Prvega nabavca sem dobil Julija 2019 do sedaj imam 6 kosov skupaj, štiri Glocke in dve AR-15 pa noben ni hodu.. praktično sem vsak mesec kupoval eno orožje :D
Moons out, goons out!
Odgovori
#13
@goldi : zanimivo.. bom malo povprašal modre angele iz drugih občin če je drugje podobna praksa. načeloma nimam nič proti, ampak hecno pa je.

@deadbeef: lucky you :)
Odgovori
#14
Po mojem skromnem in laicnem mnenju ni nic pretirano narobe, ce policist pred izdajo orozne listine obisce prosilca na domu in z njim opravi en kratek razgovor in preveri v kaksnih okoliscinah zivi itd....
nenazadnje zadnja alineja 2. Odstavka 16. Clena Zoro ki govori o zanesljivosti, pravi, da posametnik v nobenem primeru ni zanesljiv, ce okoliščine, v katerih živi, kažejo, da ni primeren za posedovanje orožja..

Tako da dajte se malo umirit in globoko zadihat in ne skakat na orvo zogo in se pozivat k nekim pritozbam zaradi tega in podobno. Neumno.
Odgovori
#15
@lamer : lepo razloženo, imaš prav. Mi je pa modri angel pojasnil, da gre bolj za preverbo zaradi morebitnega nasilja v družini.
Odgovori
#16
(12-02-2020, 18:53)lamer Napisal: Po mojem skromnem in laicnem mnenju ni nic pretirano narobe, ce policist pred izdajo orozne listine obisce prosilca na domu in z njim opravi en kratek razgovor in preveri v kaksnih okoliscinah zivi itd....
nenazadnje zadnja alineja 2. Odstavka 16. Clena Zoro ki govori o zanesljivosti, pravi, da posametnik v nobenem primeru ni zanesljiv, ce  okoliščine, v katerih živi, kažejo, da ni primeren za posedovanje orožja..

Tako da dajte se malo umirit in globoko zadihat in ne skakat na orvo zogo in se pozivat k nekim pritozbam zaradi tega in podobno. Neumno.
Če mi zaradi tega pridejo policisti na dom jih sprejmem z odprtimi rokami. Pogostim ter zapletem v pogivir ter popestrim njihiv dan sebi in njim.
Kot lastnik IMI Uzija sem že parkrat namensko ob priliki policistom pokazal specifičen kos orožja pa so bili nekateri presenečeni, da si ga lahko legakno lastim. Pač nemoreš pričakovati, da bo prometni policist vedel, da je podjetje na Slovaškem kupilo v Izraelu večje število kosov UZI-jev jih po EU standardih predelalo v polavtomatsko orožje ter po udilo EU trgom. V Sloveniji je enen od ponudnikov kupil 10 ali 20 kosov jih CIP-iral ter ponudil na Slovenski trg po ugodbi ceni. Za moj osebni okus izredno zanimiv ter priročen kos na katerega se nabira prah, kadar ni v uporabi.
Druga zgodba z policistom, ki ke bil tudi v interventni enoti me je malo bol presenetila ker tudi ni mogel iz prve doumeti kako si lahko športni strelec lasti AK model. No moj osebno je SDM AK 104S with some exstra bels & wishels. Tko, da zgleda res hard core tactical hardware. 
Ne nimam slabih izkušenj z policisti ter spoštujem njihovo delo in bom zmeraj rekel vsakomer, da so premalo plačani !!!
Odgovori
#17
Wink 
(12-02-2020, 18:53)lamer Napisal: Po mojem skromnem in laicnem mnenju ni nic pretirano narobe, ce policist pred izdajo orozne listine obisce prosilca na domu in z njim opravi en kratek razgovor in preveri v kaksnih okoliscinah zivi itd....

ne vem, če je policaj poklican in šolan za to, da obišče prosilca OL na domu, poklepeta z njim, preveri kako živi,... in da potem poda strokovno mnenje o upravičenosti ali lahko nekdo dobi OL ali ne Not
Težko nam, če bi ti pisal zakon o orožju ....
it’s better to be a warrior in a garden than a gardener in a war.
Odgovori
#18
ggg
Odgovori
#19
Nejc_rx, ne se smesit z uporavmbo taksnih besed kot je "poklican" in "solan". Za UE varnostne zadrzke in zanesljivost prosilca ipravi policija, kdo drug? Referent na UE ne hodi po terenu in preverja zadeve, ampak to naredijo policisti, ki so bolj vpeti v lokalno dogajanje in na taksen nacin vedo marsikaj. Ko policisti to preverbo naredijo, , poslejo na UE "porocilo" o varnostnih zadrzkih in zanesljivosti, na podlagi katerega potem UE izda ali ne izda orozno listino.

Primer: prosilec ima mogoce cisto kartoteko, ampak je pa drugace kronicni alkoholik. V kolikor bi se vpogledalo samo v kazenske evidence, bi bil prosilec "cist" in bi dobil orozno listino.. Vidis zdaj kje je problem? Zato mora policija preveriti tudi druge okiliscine v zvezi s prosilcem, ker verjetno se strinjava, da alkoholik pac ne more posedovat orozja.

In ja, te preverbe naredi policija in nihce drug. Verjetno pa nekje bolj temeljito kot drugje.

Drugace pa ne rabim jaz kaj pisat zakonodaje, to kar govorim, je ze vse zapisano.
Odgovori
#20
Omenjeno preverko policija dela/naj bi naredila že pred prvo izdajo Dovoljenja za nabavo orožja..
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)