Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reloaderjev brlog
#1
Vsak kdor polni strelivo za lastne potrebe (seveda z vsemi potrebnimi papirji in potrdili), ima svoj kotiček, prostor, gnezdo, brlog, svetišče, ... , kakor koli ga že imenujem. Zanimivo bi bilo vedeti (videti), kakšno opremo uporabljamo v Sloveniji za te namene. Začel bom s svojim "svetiščem" kar s sliko, ki mi osebno pove več kot kup besed.

[img]http://www.shrani.si/t/2d/ek/1euRMRXP/pict0295.jpg[/img] [img]http://www.shrani.si/t/5/DX/4ldkFGWH/16-miza.jpg[/img] [img]http://www.shrani.si/t/3Q/Sa/1hvNikli/20-miza.jpg[/img] [img]http://www.shrani.si/t/1p/fa/2qWXlz2V/22-miza.jpg[/img] [img]http://www.shrani.si/t/n/sb/SeTBq76/24-miza.jpg[/img]

Tako, to je moj prostor za polnjenje streliva (zame tudi anti stres terapija [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] ), upam da bo tema zaživela in informacije krožile.

LP
Odgovori
#2
No, tule pa je še moj "tempelj". [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Dule ima očitno že skoraj industrijo [img]{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif[/img] , pri meni pa vse teče precej počasi in za (upam) večjo preciznost.

Attached files [Image: 4_45e216bed17f7c41a2e60b459855b2c7.jpg] [Image: 4_9747ab9e68a67fbcc65d1c41fad9c9fb.jpg] [Image: 4_abfa0bdd9ea565850eddc4f5cfe46b7d.jpg]
Odgovori
#3
No tole je pa moj kotiček,kjer sem najraje! [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]

Attached files [Image: 347_47e7e2af53ef4f10a18713d63a45bf2d.jpg] [Image: 347_67ac553624a985cc7dfb8c2da03807a7.jpg]
Odgovori
#4
"tom762" Napisal:No, tule pa je še moj "tempelj". [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Dule ima očitno že skoraj industrijo [img]{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif[/img] , pri meni pa vse teče precej počasi in za (upam) večjo preciznost.

Ni prav industrija, je pa to res šolski primer polnjenja streliva za dinamične discipline, cca 3000 do 5000 kosov letno in primer polnjenja streliva za preciznjaka na večje razdalje. Sicer pa tudi na moji mašini lahko izdelam strelivo, katero daje konstantno grupo 25 mm na 25 m. Eksperimentiranje skoraj ne pozna meja (razen finančnih [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]). Sandiruger je pa bolj "multipraktik" in tudi to dobra stvar, super [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Odgovori
#5
45.dule,kako misliš "multipraktik? [img]{SMILIES_PATH}/icon_question.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Odgovori
#6
"sandiruger" Napisal:45.dule,kako misliš "multipraktik? [img]{SMILIES_PATH}/icon_question.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]

Osoba, tako zvana "multipraktik", to jeste onaj, koji radi sve: šiša, brije i vadi zubove! [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]

PS: na izrecno zahtevo posameznika mlajše generacije, ki ni služil vojske v prejšnji skupni državi - zaradi nerazumevanja vsebine besedila - navedeno prevedem tudi v Slovenski jezik.

Dule [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img] : koliko praznih .45ACP tulcev pa gre v ono "konzervo" [img]{SMILIES_PATH}/icon_question.gif[/img]

Ker živim v večstanovanjski hiši, je moj kotiček pravzaprav premične narave in ponavadi okupiram celo kuhinjo, ko delam "svoje stvari". Fotke bom dodal v naslednjih dneh, ko bom zopet "v elementu". [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_idea.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]
Odgovori
#7
"sandiruger" Napisal:45.dule,kako misliš "multipraktik? [img]{SMILIES_PATH}/icon_question.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]

Mislim vsakega po malem (kar se iz slike da razbrati, gladka cev, risana cev, pištolsko), nič slabega. Kar se pa praznih 45 acp tulcev je tako; v večjo škatlo (strelivo za 40 mm avtomatski bombomet) jih gre močnih 4000 (4200), v malo (ostalo strelivo) pa 1800 praznih oziroma 1000 napolnjenih v škatlicah. Po mojem mnenju najboljša (najcenejša) varianta za pravilno hrambo streliva.
Odgovori
#8
"45.dule" Napisal:Mislim vsakega po malem (kar se iz slike da razbrati, gladka cev, risana cev, pištolsko), nič slabega.
Ja ja,sej vem da nisi mislil nič slabega,vendar te v kontekstu nisem ravno razumel [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Drugače pa res polnim vse možne kalibre za vse vrste orožja. [img]{SMILIES_PATH}/icon_razz.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Odgovori
#9
Auaa, fantje... Mate pa tak zglancano, da me je skoraj sram moje gradbišče kazat... Malo je nerodno, ker namenski prostor še ni končan, tak da si trenutno delim mizo z ostalimi projekti.. Tak da so zraven orodja, ki nikakor zraven ne pašejo:
[img]http://www.shrani.si/t/12/hB/WyKP2Lv/dsc8606.jpg[/img] [img]http://www.shrani.si/t/2C/CT/18pp5mTP/dsc8607.jpg[/img] [img]http://www.shrani.si/t/1k/Pb/20DLVFKN/dsc8615.jpg[/img]
... pa še skladišče "materialov in polizdelkov" ter nekaj gotovih kosov [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img] :
[img]http://www.shrani.si/t/1f/rZ/2O9rmh63/dsc8608.jpg[/img] [img]http://www.shrani.si/t/2y/Oa/BldTde6/dsc8614.jpg[/img]
... pa lep pozdrav,
Robi.

PS - aja, še to... en del se dogaja tudi v kuhinji, kjer poleg pomivalnega korita postavim Ultrazvočno "kad" [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img] .. običajno, ko žene ni doma..
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#10
"Robert" Napisal:PS - aja, še to... en del se dogaja tudi v kuhinji, kjer poleg pomivalnega korita postavim Ultrazvočno "kad" [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img] .. običajno, ko žene ni doma..

[img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] Če bi moja vedela, kaj se je že vse pralo v stroju za pomivanje posode, ... [img]{SMILIES_PATH}/eusa_pray.gif[/img] Seveda ko je ni bilo doma [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img]
Odgovori
#11
"45.dule" Napisal:
"Robert" Napisal:PS - aja, še to... en del se dogaja tudi v kuhinji, kjer poleg pomivalnega korita postavim Ultrazvočno "kad" [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img] .. običajno, ko žene ni doma..

[img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] Če bi moja vedela, kaj se je že vse pralo v stroju za pomivanje posode, ... [img]{SMILIES_PATH}/eusa_pray.gif[/img] Seveda ko jo ni bilo doma [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img]


Ko so pri meni doma videli, da dajem reloadano municijo v tuperware je bila taka štala, da bi skoraj rabil zaprositi na UE za en kos za varnost [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Odgovori
#12
"pmarijan" Napisal:...Ker živim v večstanovanjski hiši, je moj kotiček pravzaprav premične narave in ponavadi okupiram celo kuhinjo, ko delam "svoje stvari". Fotke bom dodal v naslednjih dneh, ko bom zopet "v elementu". [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_idea.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]

Obljuba dela dolgo - evo vam fotke:

[attachment=2]P1010019.JPG[/attachment]

[attachment=0]P1010022.JPG[/attachment]

[attachment=1]P1010024.JPG[/attachment]

[attachment=3]P1010027.JPG[/attachment]

Attached files [Image: 282_0e3e15b501436b45d48270e8bca3a8e4.JPG] [Image: 282_8fc3bfb5ff175a6b63506a3b4122b8a8.JPG] [Image: 282_a8f98659e41c9c45a1412739fe43ca90.JPG] [Image: 282_da4460c73bad1fc1140f5bfcf631535a.JPG]
Odgovori
#13
A to delaš tud ko je žena doma? [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
PS: Kaj pa moja ex-tehtnica dela tam? [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Odgovori
#14
"Rok" Napisal:A to delaš tud ko je žena doma? [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
PS: Kaj pa moja ex-tehtnica dela tam? [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]

...da, tudi ko je ona doma - ob stalni cmokljalno-vokalni spremljavi: daj pospravi že to, a še nisi fertik, pa kaj delaš toliko časa,...
...tehtnica je zaradi zanemarjanja in posvečanja premalo pozornosti zamenjala lastnika, sedaj pa se ji posveča ravno dovolj pozornosti, da ne "cvili in škripa" [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img] ...
Odgovori
#15
Pmarijan,js bi tudi imel takšno kuhinjo,predvsem zaradi takih aparatov [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Odgovori
#16
"sandiruger" Napisal:Pmarijan,js bi tudi imel takšno kuhinjo,predvsem zaradi takih aparatov [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]

SandiRuger - vem, da imaš ti doma več boljših "aparatkov", kot jaz - moja kuhinja pa sama po sebi ni nič posebnega, ker se noče nič samo od sebe skuhat (razen mogoče kakšna piz....ja) [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_idea.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#17
Hahaha [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Odgovori
#18
Da ne bo tema zašla, objavljam svoj reloading "center" [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]

Attached files [Image: 30_ae630f6a8e95d708e7ea0112dc4484a6.jpg] [Image: 30_d98d103d33e3385b4787abc1c1019f61.jpg]
Odgovori
#19
[img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] Po dolgem času spet par odličnih slik [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] Sem mislil, da je tema že mrtva, čeprav se s ponovnim polnjenjem streliva ukvarja kar nekaj strelcev (vsaj 40 jih redno debatira samo na tem forumu). Mogoče pa ni toliko fotoaparatov oziroma volje pokazati svoj "skrivnostni" prostor in pripomočke.
Odgovori
#20
Ne sam vsi mate tolk fancy uštiman, da mi ni ravno v užitek postati mojo ciganijo zato da vas nasmejem.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)