Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 1 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hipotetično… Prazna cev ali polna cev?
#21
Včasih se mi zdi, kot da nekateri na živite na planetu zemlji... Ponoči zaklepaš vrata? Če jih, zakaj?
#22
Če bi že ostaja potreba po tem... Če nisi natreniran je eno ali drugo brez veze. Če si pa natreniran je pa oboje OK.
#23
https://youtu.be/yPo66u7bJrM

Evo ti link pa še kar nekaj je takih primerov sedaj pa ti razmisli živemu človeku se vse lahko zgodi

Poslano z mojega SM-G973F z uporabo Tapatalk
#24
Nekak konsenz obstaja, da je za samoobrambo primeren le nož z fiksnim rezilom. Preklopni, OTF in podobni so manj uporabni, ker vzame odpiranje noža absolutno preveč časa (manj kot sekunda, odpiraš z eno roko oz. palcem). Torej je v krizni situaciji edini sprejemljiv način nošenja naboj v cevi. Po možnosti brez stranskega varovala.
#25
(23-02-2020, 20:55)jernejm Napisal: Nekak konsenz obstaja, da je za samoobrambo primeren le nož z fiksnim rezilom. Preklopni, OTF in podobni so manj uporabni, ker vzame odpiranje noža absolutno preveč časa (manj kot sekunda, odpiraš z eno roko oz. palcem). Torej je v krizni situaciji edini sprejemljiv način nošenja naboj v cevi. Po možnosti brez stranskega varovala.

Pištola ki ima stransko varovalko, se le to vklopi po vsakem repetiranju orožja...TAKOJ IN DOSLEDNO.
PS. če samo pomisliš da jo nebi, si takoj kupi Glocka.
#26
(23-02-2020, 20:08)lamer Napisal: ... Ce pa ze kdo nosi s kuglo v cevi, potem absolutno neka trda futrola (iwb/owb) in po moznosti zunanja varovalka na on.

Striker-ji nimajo zunanjega varovala. Dobro imajo 1, 2, ali 3 druga, ki morajo biti istocasno izpolnjena da se igla premakne. Vedno zal obstaja moznost, da se naboj sprozi...

V resni stresni situaciji bi eni vmes se repetirali... ;) ;) verjetno so 6x na teden na streliscu in trenirajo ker v 0,9 sek potegnejo iz skritega toka, repetirajo, vstrelijo na tarco do 10 m in to po moznosti 2 strela...  Dumb
#27
Več kot 20 let nosim varnostno orožje (Glock, Walther PPQ) in nikoli ni bilo potrebe, da bi imel naboj v cevi. Če bi ocenil, da situacija to zahteva, bi dal naboj v cev, tako kot se mi je nekajkrat zgodilo v službi. Se pa z orožjem raje izogibam konfliktnim situacijam. Na lovu je naboj v cevi in orožje zavarovano, tisto za milostni strel pa ne potrebuje naboja v cevi, dokler ni potrebe.

Jaz delam tako. Če kdo dela drugače, tudi v redu.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
#28
(23-02-2020, 16:52)Tiger10 Napisal: Ja delo na vratih 20 let nazaj po Ljubljani je bilo zelo podobno divjemu zahodu ko so še razni Premili itd... haral okol.

Poslano z mojega SM-G973F z uporabo Tapatalk

Sicer pa vsak ki mu uspe dobit OL za varnost se naj sam odloči kaj bo storil zakon mu dopušča metek v cevi ostalo je pa stvar osebne odločitve

Poslano z mojega SM-G973F z uporabo Tapatalk
Razumem, vse jasno. :)
#29
Vse kar je bilo povedano ima svoj prav glede na situacijo v kateri se znajdeš, najpomembnejše pa je, da kjerkoli se nahajaš moraš opazovati kaj se dogaja okoli tebe in ocenjevati razmere, tako te ne more nič presenetiti, lahko pa ti presenetiš vse ostale akterje, od tu naprej pa ni več nobene zajebancije, tisti ki nima jajc in ne ve kako se to počne je bolje da spizdi.
Pri lovu pa ti pištola nima kaj koristiti je le v napoto, saj vsak pravi jagr ima za usmrtilni strel kroglo FMJ in dovolj časa, da se na to pripravi, vsaj pred tem je bilo tako, ko še jagri niso smeli imeti kratkocevnega orožja. Zanimivo je tudi to, da imajo jagri vsakoletni preizkus dolgocevnega lovskega orožja za kratkocevno pa jim to ni potrebno opraviti  pa tudi ne izpita o varnem rokovanju.
Čista anarhija, ki jo nihče od lobijev noče zaznati kaj šele poenotiti z ostalimi.
#30
Em prosim ne na pamet. Jagri imajo tako letni preizkus s kratkocevnim orozjem, kot izpit o varnem rokovanju s pistolo. Tudi najvec jih pade na tem delu.
#31
Moskito. Obširno si opisal svojo slabo informiranost. Lovski pripravnik opravi pred komisijo izpit o varnem rokovanju z kroglo, šibrami in kratkocevnim orožjem. Tudi tista izjava, da jih največ pade pri rokovanju z pištolo ni utemeljena.
Sam imam revolver. Ko laziš za psom skozi tunele v trnju za ranjenim prašičem ti puška koristi toliko kot bi za sabo vlekel poleno. Tudi v drugih goščavah ni nič drugače. Kaj šele v skalovju. Veliko ranjenih prašičev in jelenjadi sem pokončal z revolverjem. Zato se mi tvoji napotki (FM krogla) zdijo ne samo smešni ampak celo nezakoniti.
#32
Alojz oprosti, sem vlkrat v komisiji in vem kaj vidim.
#33
Jaz imam drugačne podatke. Celo odlični rezultati pri preverjanju rokovanja pri usposabljanju. Vsekakor boljši z kratkocevnim orožjem kot z šibrami. Ne poznam primera, da bi kandidat padel.
#34
(26-02-2020, 18:03)moskito Napisal: Pri lovu pa ti pištola nima kaj koristiti je le v napoto, saj vsak pravi jagr ima za usmrtilni strel kroglo FMJ in dovolj časa, da se na to pripravi, vsaj pred tem je bilo tako, ko še jagri niso smeli imeti kratkocevnega orožja. Zanimivo je tudi to, da imajo jagri vsakoletni preizkus dolgocevnega lovskega orožja za kratkocevno pa jim to ni potrebno opraviti  pa tudi ne izpita o varnem rokovanju.
Čista anarhija, ki jo nihče od lobijev noče zaznati kaj šele poenotiti z ostalimi.
Ne vem od kod ti te pravljice?
Usmrtilni strel s FMJ zna biti nevaren za strelca zaradi možnosti rikošeta.  Jaz za to največkrat uporabim to kar imaš v nicku. Za umiritev divjadi, ki ne more več vstati - tudi prašiča hitro pošlje v večna lovišča. Nosim ga pa v nahrbtniku in ne v toku za pasom. Repetiram tik pred strelom. S sabo ga vzamem tudi pri iskanju ranjene srnjadi. Za prašiče pa 9×19, ali še bolje trocevka brez optike, 2× idealka + monolitka.
Za ostalo so ti pojasnili že zgoraj.
#35
Vidim da ste nekateri mladi jagri polni andrenalina kar se tiče kratkocevnega orožja, s tem zakonom, ko jebila dana možnost nabave kratkocevnega orožja tudi lovcem je jasno, da vsi pripravniki delajo tudi varnostni izpit ne delajo izpita pa vsi drugi , ki že imajo lovski izpit, ampak le dvignejo nabavno, kupijo in vpišejo v OL za lov , o izpitu pa ne duha ne sluha in teh se je za bat, saj je veliko teh kupilo iz firbca in dane možnosti da kupijo kratkocevno.
Alojz , tudi sam imam krvosledca in vem v čem je poanta, želim pa ti veliko sreće v lazenju za prašići po štirih po robidi in grmovju s tvojim 357, lahko kaj hitro prideš na kraj poti.

Rad bi pa šlišal argumente, zakaj lovci in strelci, praktično lahko imajo neomejeno količino kratkocevnega orožja, dočim vsi imetniki varnostnega orožja pa le en kos vse ostalo pa je bilo prepisano na posest ali pa na lov, če je ta bil lovec. Poleg tega so vsem imetnikom varnostnega orožja, ki niso v roku podalšali orožnega lista tega avtomatsko prepisali na OL za posest. Da bi pa imetnik varnostnega orožja lahko imel tudi dolgocevno orožje, kar bi bilo enakopravno na prejšnji dve kategoriji je pa že bogokletno in v zoni nepojemljivega, ne bom več razpletal te problematike, saj do sedaj nisem dobil na MNZ sogovornika, ki bi mi vsaj prisluhnil.
#36
Za varnostno orožje bi jaz imel polno cev vedno :)
Moons out, goons out!
#37
(27-02-2020, 12:45)moskito Napisal: Alojz , tudi sam imam krvosledca in vem v čem je poanta, želim pa ti veliko sreće v lazenju za prašići po štirih po robidi in grmovju s tvojim 357, lahko kaj hitro prideš na kraj poti.

Da bi pa imetnik varnostnega orožja lahko imel tudi dolgocevno orožje, kar bi bilo enakopravno na prejšnji dve kategoriji je pa že bogokletno in v zoni nepojemljivega, ne bom več razpletal te problematike, saj do sedaj nisem dobil na MNZ sogovornika, ki bi mi vsaj prisluhnil.
Vem, da bo moje poti enkrat konec. Sem kar v letih. Do sedaj (okrog 30 let ga imam) me pa revolver ni pustil na cedilu. 
Dogocevno orožje kot varnostno? Da se braniš pred napadom z sekiro na 300m?  
Sicer je pa tako, da noben psihotest in tečaj o rokovanju ne more garantirat, da do nesreče ali zlorabe ne more priti. Če star lovec kupi pištolo je tako kot če star voznik kupi električni avto. Mora delati ponovno izpit?
#38
(27-02-2020, 12:48)deadbeef Napisal: Za varnostno orožje bi jaz imel polno cev vedno :)


Jaz ga pa nebi mogel.
A ni zanimivo, čeprav bi bil hipotetično življenjsko ogrožen, mi prjatu tam dol ki bi bil z metkom v cevi potencialno ogrožen več pomeni kot življenje, haha :)
Pew pew!
#39
Domneva, da prvo kar se bo zgodilo v boju za življenje(če govorimo o upravičeni uporabi sile), je to, da boš lahko repetiral, ni tista na kateri bi sam gradil obrambno strategijo.
Bolj smiselna domneva je, da prvo,kar se bo zgodilo bo poškodba branitelja, npr. ubod z nožem, udarec s pestjo, ravsanje in pristanek na tleh itd.
Nima smislna podarjati napadalcem niti enega delčka sekunde.
#40
(27-02-2020, 13:56)alojz1 Napisal:
(27-02-2020, 12:45)moskito Napisal: Alojz , tudi sam imam krvosledca in vem v čem je poanta, želim pa ti veliko sreće v lazenju za prašići po štirih po robidi in grmovju s tvojim 357, lahko kaj hitro prideš na kraj poti.

Da bi pa imetnik varnostnega orožja lahko imel tudi dolgocevno orožje, kar bi bilo enakopravno na prejšnji dve kategoriji je pa že bogokletno in v zoni nepojemljivega, ne bom več razpletal te problematike, saj do sedaj nisem dobil na MNZ sogovornika, ki bi mi vsaj prisluhnil.
Vem, da bo moje poti enkrat konec. Sem kar v letih. Do sedaj (okrog 30 let ga imam) me pa revolver ni pustil na cedilu. 
Dogocevno orožje kot varnostno? Da se braniš pred napadom z sekiro na 300m?  
Sicer je pa tako, da noben psihotest in tečaj o rokovanju ne more garantirat, da do nesreče ali zlorabe ne more priti. Če star lovec kupi pištolo je tako kot če star voznik kupi električni avto. Mora delati ponovno izpit?

Ce ze vprasas... 
DA. Marsikateri 'starac' bi moral delat ponovno izpit za avto... eni jih imajo še iz Juge... ko še niti asfalta na cestah ni bilo. Vozijo pa kot da so sami na cesti.
Verjetno je podobno pri starejsih lovcih... en so navajeni na lok...  Happy

(27-02-2020, 15:11)kimber Napisal: Domneva, da prvo kar se bo zgodilo v boju za življenje(če govorimo o upravičeni uporabi sile), je to, da boš lahko repetiral, ni tista na kateri bi sam gradil obrambno strategijo.
Bolj smiselna domneva je, da prvo,kar se bo zgodilo bo poškodba  branitelja, npr. ubod z nožem, udarec s pestjo, ravsanje in pristanek na tleh itd.
Nima smislna podarjati napadalcem niti enega delčka sekunde.

Lahko pa najprej dobis sus v glavo...
Se dobro da je to hipoteticna tema ;)




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)