Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MRR (multi radial rifling)
#21
A ni na footprintu remingtona 700
Odgovori
#22
naj bi bil. sprožilci na Rem700 footprintu pašejo gor...
Odgovori
#23
(11-03-2020, 21:41)Marks Napisal: 6.5 CM? že nov sabati? nisi še lansko leto imel 308, božo?
Ja no, moram priznati, da so me Kristian in co. prepričali s svojim pisanjem tukaj na forumu o tem, kako boljši je 6.5 creedmoor od 3o8. Pol sem postrgal vse skrite rezerve, kao po nesreči razbil vse prašičke, kjer so otročki šparali drobiž za hude čase in skrivoma naročil še enega sabattija. Sem predvideval, da ga bom itak čakal eno leto, kot sine, ki je naročil 6.5x47 Lapua. V tem času bi pa že poštudiral kakšen pameten izgovor, zakaj nujno rabim še eno puško.  Pa je na moje veliko presenečenje prišel že po 3 mesecih in poti nazaj ni bilo. Žena se na puške  hvala bogu  bolj malo spozna in še ni pogruntala, zakaj sem nujno rabil majhno posojilo, edino sefa ne smem nikoli odpirati pred njo, ker pol bi pa ratal kažin.

Lp božo
Odgovori
#24
prvi vtisi in občutki ko primerjaš 6.5 in 308?
Odgovori
#25
Jaz sem bil prepričan v 6.5 takoj, ko sem v istem vetrovnem dnevu streljal z mojo 308 in takoj za tem z 6.5CM na 800m..
Naprej ne bom razglabljal!
Odgovori
#26
(vem, sem samo hotel da nekdo od prestopnikov to napiše:)
Odgovori
#27
(12-03-2020, 09:44)Kristian Napisal: prvi vtisi in občutki ko primerjaš 6.5 in 308?
Zaenkrat nisem  prestopil še na nobeno stran, pa tudi streljal nisem  na daljši razdalji kot 500 m z obema puškama, da bi lahko podajal kakšne ocene. Iz lastnih izkušenj pa lahko povem, da je za 6.5 creed.  precej težje najti dober load kot za 308, oziroma vsaj meni deluje v zelo ozkem območju. Po moje je za 100 in 300 m še vedno boljša izbira 308, pa ne samo zaradi večjih lukenj, na daljše razdalje pa bi znala pokazati svoje prednosti 6.5 creed. Na tej novi puški težko ustrelim dobro grupo na 100 m, oziroma mi parkrat rata, potem pa šrot, dočim s 308 se malokrat zgodi, da ne naredi vsaj  deteljice. Je pa seveda tudi res, da nisem ne vem kakšen strelec in bi lahko bili razni poletavčki vzrok tudi pri meni, predvsem pa priznam, da me zajebava veter in streljam bolj po občutku kot pa z nekim realnim znanjem za branje vetra. Pa še zastavic za veter na Rajkotovih tekmah ni, nazadnje sem si prinesel en svoj trak, ki pa se mi je zapletel v grmovje že takoj od začetka serije in sem potem malo škilil k Šalamunu, da sem probal malo razbrati kam in kako piha. So pa tele Bloke kar specifične kar se vetra tiče, na strelski liniji piha čisto drugače kot pri tarčah, pol se pa pejd.
Se pa stvari izboljšujejo, matično društvo sem prepričal, da pristopijo k zvezi Moris in sedaj se bova s sinom lahko udeleževala teh treningov na vojaških streliščih in ni vrag, da se to ne bi poznalo tudi na rezultatih.

LP božo
Odgovori
#28
Sicer nisem šel na CR. Sem pa šel na 6,5x47L.

Sva s kolegom( tikka z match cevjo v .308)decembra streljala na cca 500m. Pihalo je po občutku kar precej. Veterni zanos ob primerjavi je bil pri njemu še 1x večji.
Je pa kolega po mojem mnenju vsaj 2 razreda boljši strelec od mene
Odgovori
#29
(12-03-2020, 11:10)zan89 Napisal: Jaz sem bil prepričan v 6.5 takoj, ko sem v istem vetrovnem dnevu streljal z mojo 308 in takoj za tem z 6.5CM na 800m..
Naprej ne bom razglabljal!
 
kakšni pa so bili parametri z eno in drugo (bc krogle in hitrost) ?
Odgovori
#30
(12-03-2020, 09:15)Kristian Napisal: naj bi bil. sprožilci na Rem700 footprintu pašejo gor...
Sprozilci za Remington 700, ne pasejo na Sabattija. Sem ga ze sam hotel namestiti, tezava je da je prozilna stopnica na vodilu pod cisto drugacnim kotom, potrebno bi ga bilo navariti in dodelati (pila party time). 
Pritrdilne luknje(3.1mm) in pini (3mm)so kot pri Rem 700, prav tako sirina prozenja.
Tezava nastane, da so luknje pri Sabattiju 2mm bolj narazen in 0.5 mm navzgor.
To pomeni, da bi bilo potrebno prozenje malenkost na vrhu odbrusiti, in prestaviti luknjo z dovarjenjem materiala, skratka en kup delaaaa. 
Boljsa resitev je tuning original prozenja, v 12 urah razvajanja na prozenju, prides na 8 gramov konstantjostjo.
Prozilna sila, ki je v originalu nastavljena je okoli 700 gramov, se zniza na nekje varnih 150 gramov.
LpT
Odgovori
#31
Ne vem sicer, kakšne sprožilce bi radi imeli, ampak za moje pojme je čisto originalen od Sabattija že sam po sebi dovolj dober, da ga ni potrebno nič predelovati. Odviješ 2 vijaka, vzameš železje ven iz kopita, spredaj na sprožilcu imaš en vijak s kontra matico, ki ga odviješ po svojih željah na silo proženja, ki ti ustreza, zategneš kontra matico in to je to. Pričakovati še kaj več od serijske puške za 1500 eur bi bilo pa že malo kičasto.
Odgovori
#32
morda res ni smoterno, ampak vseeno je sprožilec praktično med glavnimi stiki tebe in puške, in imeti tega karseda dobrega ni tako narobe. je pa tudi res da so prožilci za recimo američane vsaj 1× cenejši kot za nas...
Odgovori
#33
eno kar je za tvoje pojme OK, je za drugega čisto nesprejemljivo. Pač po svojih zmožnostih in željah...
Večina nas ima fetiš na sprožilce, ker je to edini resen stik med puško in strelcem, sploh pri preciznjaku in tem F Class look-a-like.
Odgovori
#34
Jaz moje MRR ne menjam za nič.. Vse tarče so streljane z razdalje 100m. V tistih, ki so pokrite z 1 centom je 5 strelov.
Puška je v kalibru .308win, model "Tactical Desert". Na 300m sem naredil 97/100 krogov (na to razdaljo sem
streljal samo enkrat..), večje razdalje so mi tuje. LP

PS. Nisem noben profi, streljam malo za rekreacijo in ne polnim streliva. Kupujem S&B strelivo od 168-180grs.
Lepo gre z 180grs. Training (BOX 50 kom.) in SMK (Boat Tail) kroglami. Bolj "premium" streliva še nisem testiral...



[Image: slika01.jpg][Image: slika02.jpg][Image: slika03.jpg][Image: slika04.jpg][Image: slika05.jpg][Image: slika06.jpg][/url][Image: slika07.jpg][url=http://shrani.si/?m/eN/2uZi9C5r/slika06.jpg]
[Image: slika08.jpg][Image: slika09.jpg][Image: slika10.jpg]
Odgovori
#35
Kot vidim, bo tudi ta tema zašla v trditve, da nimaš kaj iskati na tekmah, če nimaš puške za najmanj  6000 eur in sprožilca na 20 gramov. Saj ne trdim, da je Sabatti ne vem kaj, je pa ta trenutek sigurno najboljši nakup glede cene napram kakovosti. Tudi sam sem bil krepko razočaran, ko sem prvič streljal na 500 m na Rajkotovi tekmi,  najprej eno kategorijo s 308, naslednjo pa s 6.5 creedmor in sem s 308 naredil boljši rezultat. To pa zato, ker sem s 308 malo gledal na veter,  creedmor pa sem si predstavljal da ima tako boljšo balistiko, da veter nanj sploh nima vpliva. Pa se je izkazalo, da sem se krepko motil. Res ima bolj položno krivuljo leta in manj zanosa zaradi vetra, ampak tudi pri credmorju ne gre vse v desetko, če strelec ne opravi svoje naloge. Hočem vam povedati, da tudi z najboljšo ( najdražjo) puško dobri rezultati niso samoumevni in ne nasedajte tistim, ki vam obljubljajo, da boste s puško za 10 jurjev streljali same muše!

Božo
Odgovori
#36
(13-03-2020, 12:19)bozosemrov Napisal: Kot vidim, bo tudi ta tema zašla v trditve, da nimaš kaj iskati na tekmah, če nimaš puške za najmanj  6000 eur in sprožilca na 20 gramov. Saj ne trdim, da je Sabatti ne vem kaj, je pa ta trenutek sigurno najboljši nakup glede cene napram kakovosti. Tudi sam sem bil krepko razočaran, ko sem prvič streljal na 500 m na Rajkotovi tekmi,  najprej eno kategorijo s 308, naslednjo pa s 6.5 creedmor in sem s 308 naredil boljši rezultat. To pa zato, ker sem s 308 malo gledal na veter,  creedmor pa sem si predstavljal da ima tako boljšo balistiko, da veter nanj sploh nima vpliva. Pa se je izkazalo, da sem se krepko motil. Res ima bolj položno krivuljo leta in manj zanosa zaradi vetra, ampak tudi pri credmorju ne gre vse v desetko, če strelec ne opravi svoje naloge. Hočem vam povedati, da tudi z najboljšo ( najdražjo) puško dobri rezultati niso samoumevni in ne nasedajte tistim, ki vam obljubljajo, da boste s puško za 10 jurjev streljali same muše!

Božo

Dobro povedano Božo!

LP

(10-03-2020, 23:36)trunkelj Napisal:
(10-03-2020, 15:54)LeMi77 Napisal: Ne vem zakaj ne gre poslati slik.. (sem jih pomanjšal). Velikost 11 slik pribl. 1.5MB skupaj???
Če koga zanima, mu jih z veseljem pošljem na mail. LP

Prijavi se na Shrani.si, naloži slike in prekopiraj povezavo (za predogled,za forumu).
Ko jih prilepiš na to stran,se ti bo naložila brez problemov. Pri pogledu slike na forumu pa pritisneš desni klik na miški in odpri v novi zavihku ,pa jo imaš skozi cel ekran.
 LpT

HVALA!!! Smile
Odgovori
#37
(13-03-2020, 09:33)bozosemrov Napisal: Ne vem sicer, kakšne sprožilce bi radi imeli, ampak za moje pojme je čisto originalen od Sabattija že sam po sebi dovolj dober, da ga ni potrebno nič predelovati. Odviješ 2 vijaka, vzameš železje ven iz kopita, spredaj na sprožilcu imaš en vijak s kontra matico, ki ga odviješ po svojih željah na silo proženja, ki ti ustreza, zategneš kontra matico in to je to. Pričakovati še kaj več od serijske puške za 1500 eur bi bilo pa že malo kičasto.
 Božo pravilno razmišlja...ga nagradim z + naj nekdo pove koliko krogov več prinese 700 gramov in 150 gramov, proženje konkretno v številki... Dumb
Odgovori
#38
Kar se mene tiče je sprožilec na sabattiju odličen .. sem pač tak, da se navadiš na dano. Sigurno je to top buy performance-cost. Na koncu šteje kaj si sposoben z puško odstrelit ne pa kolk kej stane.

LeMI77
Ko pa še svojo municijo nardiš se pa tale grupa še mal stisne.

   
Lead me, follow me, or get the hell out of my way. -- George S. Patton Jr.
Odgovori
#39
Tongue 
[Image: Trigger-Pull-Weight.png]

tu je pod 400g rezervirano za zmagovalce, nad 400g za sodelujoče... Dumb
Odgovori
#40
(13-03-2020, 12:19)bozosemrov Napisal: Kot vidim, bo tudi ta tema zašla v trditve...

radi razpravljamo in vsak svoje trdimo... Smile
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)