Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zeleno vprašanje zelenca o nakupu prve pištole
#81
V mislih sem imel posojo orožja. Glede souporabe niti ne vem, kako gre.
Odgovori
#82
Sem bil opozorjen, da se lovsko in sportno orozje ne more vpisovati na souporabo.
Ocitno v nekaterih upravnih enotah to gre, pa ne bi smeli.
Osebno poznam primer, ko je orozje iz lovskega OL, vpisano kot souporaba na sportni OL.
Odgovori
#83
(21-04-2021, 20:15)JRC Napisal: Pistole, ki si jih nasteval so B1.
Kot sem razumel, nameravata kupiti vsak svojo v kalibru 9x19 in se vsak svojo .22LR.
Zakaj bi hotel imeti v svojem OL vpisane 4 kose?
Pac imata vsak svoje...ce pa hoceta navzkrizno uporabljati, zadosca izpolnjen obrazec za posojo, ki je brezplacen.
Za enkrat imava namen kupiti vsak 1 kos kar mu bo pač bolj odgovarjalo.
Jaz sigurno 9x19 za njo še pa ne veva, dokler ne bo preizkusila različne pištole.
In če bi slučajno ona izbrala 22LR, sem zato mislil, da je najlažje, če vpišem souporabo.
Če pa to lahko rešiva s posojo je pa toliko bolje.
Samo tukaj me skrbi, da če nimam v OL kalibra 22LR, da potem ne morem kupvati streliva za to pištolo?
Odgovori
#84
Če ti pištolo 22lr posodi žena, pomeni da ima ona OL za ta kaliber in ti bo zraven dala še strelivo. Posoja se skupaj s strelivom, saj je orožje brez streliva nesmiselno posojati.

Sam pa streliva za kos, ki ga imaš na izposoji ne moreš kupiti.
Odgovori
#85
(21-04-2021, 14:46)bob78 Napisal: Oba morata imeti isto vrsto Orožnega lista (recimo za šport). Kategorija ali kaliber tu ne igrata vloge.

Res? 
Potem si lahko sposidim pusko ce imam vpisano pistolo v OL?
Odgovori
#86
Da.
Odgovori
#87
(22-04-2021, 13:21)bob78 Napisal: Da.

SI 100%prepričan?? Bow Papers

https://e-uprava.gov.si/podrocja/drzava-...rozja.html
Odgovori
#88
Sem. Na povezavi lepo piše:

“Posameznik sme orožje posoditi samo drugemu posamezniku, ki ima orožni list za vrsto orožja, ki se posoja.“

Vrsta orožja = športno ali lovsko orožje. Varnostnega se pa ne sme posojati.
Odgovori
#89
Se strinjam s tem, kar je napisal bob78.
Odgovori
#90
Malo bolj na izi fantje. Nekateri vrsto, tip in kategorijo malo preveč mešate med sabo. Prav tako je potrebno razlikovati med vrstami orožnih listin in vrstami orožja. Vrsta orožne listine določa njen namen (lov, šport itd), medtem ko je vrsta orožja opisno podana. Recimo Glock je kategorija B1, če je vpisan na športni orožni list to ne pomeni da je vrsta orožja športno orožje. Vrsta/tip orožja je polavtomatska pištola. Če niste prepričani kaj so vrste/tipi orožja - v vaši listini je to točka 03. na vsakem posebnem vpisu orožja.
Pri posoji ni važna vrsta orožne listine (lahko je OL ali DP, namen katerikoli dokler ni vsrnost ali zbiranje), važna pa je vrsta. Torej rabiš imeti polavtomatsko pištolo vpisano, da si lahko drugo orožje iste vrste oziroma tipa izposodiš. Kaliber pa ni važen.
Ko trgovci vpisujemo orožje v tor, ga opredelimo po kategoriji (B, C, D in cifra) in pa vrsti (PAP z risano cevjo, RP z gladko cevjo, polavtomatska pištola etc.)

Lp, B
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#91
(22-04-2021, 15:17)365 Plus Tactical Napisal: Pri posoji ni važna vrsta orožne listine (lahko je OL ali DP, namen katerikoli dokler ni vsrnost ali zbiranje), važna pa je vrsta. Torej rabiš imeti polavtomatsko pištolo vpisano, da si lahko drugo orožje iste vrste oziroma tipa izposodiš. Kaliber pa ni važen.
Lp, B
Khm, khm, semantika... kolikor sem seznanjen, besedna zveza 'orožni list' ni enako kot 'orožna listina'.
Odgovori
#92
Seveda da ni, orožni list je vrsta orožne listine. Res sem narobe navedel da je lahko DP, v zakonu specifično piše orožni list, sem šel še enkrat preverit. Ampak vseeno nima veze o tem kar sem napisal o vrstah orožja.
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#93
(22-04-2021, 15:54)365 Plus Tactical Napisal: Seveda da ni, orožni list je vrsta orožne listine. Res sem narobe navedel da je lahko DP, v zakonu specifično piše orožni list, sem šel še enkrat preverit. Ampak vseeno nima veze o tem kar sem napisal o vrstah orožja.

Torej je bob78 v zmoti 110%??
Odgovori
#94
(22-04-2021, 15:54)365 Plus Tactical Napisal: ....sem šel še enkrat preverit....

Še marsikaj boš moral večkrat in ne le 1x preveriti, da bodo tvoji odgovori točni. Temo izposoje smo že nekajkrat obdelali...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#95
Razumem, kaj je hotel 365 povedati in dopuščam možnost, da ima prav, a je zakon tu napisan dvoumno in si ga različne osebe in različne UE tolmačijo po svoje. Celo na uradnem linku e uprave o posoji orožja piše:

“Lovec ali športni strelec, ki nima določene vrste lovskega ali športnega orožja, si ga lahko sposodi od drugega lovca ali strelca. Varnostnega orožja se ne sme posojati!”

Torej če NIMAM določene vrste orožja, si jo smem sposoditi. Ne, da si je v tem primeru ne bi smel. V praksi sem si do sedaj sposojal orožje kategorij, ki jih imam vpisane tudi sam. Morda se motim, pa v resnici ne smeš rentati puške, če imaš v orožnem listu le pištolo.

https://e-uprava.gov.si/podrocja/drzava-...rozja.html
Odgovori
#96
Orožje iz OL-Šport na OL-Šport.
Orožje iz OL-Lov na OL-Lov.
Vse ostalo je nakladanje!
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#97
Kul. Torej lahko tekmujem s pusko od drugega strelca ceprav je nimam vpisane v nobeno orozno listino, napiseva papir in je to to? Za tekmo pac.
Odgovori
#98
Ja. Tudi strelivo lahko kupiš.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#99
Za strelivo pa ne vem, če ti ga bo kdo prodal na osnovi obrazca za izposojo.
Nisem še bil v takšni situaciji, zato ne bom trdil nasprotno.h
Odgovori
V knjigi prodaje streliva obstaja rubrika "OPOMBE", v katero se vpiše "dejansko stanje".
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)