Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zeleno vprašanje zelenca o nakupu prve pištole
100 ljudi, 200 pravnih mnenj. MNZ pa razlaga tocno tak, kot 365+ pravi. Smo jih vprasali.
Odgovori
Lahko, da ste vprašali, a niste postavili pravega vprašanja. Jaz sem ga pred leti postavil...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Mislim, da tukaj šteje le mnenje g. Zoro - ta in ta lepo in dosledno pravi:
Posameznik sme orožje posoditi samo posamezniku, ki ima orožni list za vrsto orožja, ki se posoja.

Raznorazne interpretacije na spletnih straneh/ portalih so nepomembne.. :)

Lp, L
Odgovori
Vse super in prav, ampak ta jezikovna razlaga, ki je po mojem tudi edina pravilna, ima eno napako.
V čem je potem smisel posebnega dela izpita za rokovanje z orožjem, če si lahko sposodiš in uporabljaš nekaj, kar si sam ne lastiš in z delovanjem nisi seznanjen, kar je pa smisel posebnega dela.
Odgovori
Smisel posebnega dela je izražena v €.
V čem pa je smisel izposoje enakega orožja?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Res 100 ljudi, 100 cudi ;)
Hvala za namig oz odgovor. Bo prislo prav.
Odgovori
Novi ZORO bi moral popraviti takšne dvoumnosti, namesto da se ukvarja z bedarijami.
Odgovori
Novi ZORO bo popravil to. Za lovce.
Odgovori
(23-04-2021, 06:43)SU84 Napisal: Vse super in prav, ampak ta jezikovna razlaga, ki je po mojem tudi edina pravilna, ima eno napako.
V čem je potem smisel posebnega dela izpita za rokovanje z orožjem, če si lahko sposodiš in uporabljaš nekaj, kar si sam ne lastiš in z delovanjem nisi seznanjen, kar je pa smisel posebnega dela.

Če imaš orožni list imaš zagotovo narejen posebni del in potem ima smisel.. ;)
Odgovori
Posebni del moramo eni delat za vsak prvi kos na novo vpisanega tipa orožja.

Tip orožja =/= športno orožje ampak a) polavtomatska pištola , b) repetirna puška z risano cevjo .....
Odgovori
Saj ne bo noben izposojen kos vpisan v OL.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)