Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Crvena Zastava M56 .22lr
#1
Pozdravljeni je že kdo namontiral strelni daljnogled na Crveno Zastavo M56 .22lr?
Kdo bi kvalitetno urezal šine na zaklepišče?
Hvala

LP
Odgovori
#2
Pozdravljen

Na puško se ne reže kanale /lastoviči rep,ampak se naredi šino in se jo pritrdi na zaklepišče.
To ti lahko naredi vsak puškar, veliko jih je ze naredil Puškarstvo Meglič - https://www.puskarstvo.si/ .
Ko se izdela sina se jo pritrdi na zadnji del zaklepišča tisti ki je raven,v njega se zavrta 2 luknji in vreze navoje.
Priporočljivo je da si jo zalimaš na zaklepišče,ko boš dal izdelati šino ti naj po sredini šine zarezka polkrožni kanal ,da ko odstraniš optiko lahko še zmeraj streljaš odprte merke.

LpT
Odgovori
#3
Sam sem to zadevo naredil. Nisem pa vrezoval utorov, pač pa pritrdil šino, podobno, kot je opisal "trunkelj". Obnese se odlično. Naj pa te opozorim, da je površina zaklepišča izredno trda. Ko sveder prevrta zgornjo plast, potem ni več problema. Kot bi šlo za površinsko cementiranje materiala.
Odgovori
#4
(22-03-2020, 14:05)sekira Napisal: Sam sem to zadevo naredil. Nisem pa vrezoval utorov, pač pa pritrdil šino, podobno, kot je opisal "trunkelj". Obnese se odlično. Naj pa te opozorim, da je površina zaklepišča izredno trda. Ko sveder prevrta zgornjo plast, potem ni več problema. Kot bi šlo za površinsko cementiranje materiala.

Če je površina cementirana oziroma trda, kot je denimo na Glockovih pištolah, kjer je isto treba pazit za izdelavo luknje, navoja se za preboj tega ne uporabi sveder...
centrirniki so prava stvar...ampak saj to veš le opozoru nisi na to Shifty
Odgovori
#5
Zdravo

Torej dejansko lahko kupim eno osnovno PICATINNY RAIL in jo pritrdim na ravni del zaklepišča.
Ja to se mi zdi vredu.

Hvala
Odgovori
#6
Se kje prodaja kakšno lepo ohranjeno kopito za zastavo M56?
Odgovori
#7
Tega ravno ne vem, se ga pa da zelo lepo obnoviti.
Jaz sem svoje obnovil z kompletom različnih premazov za obnovo.

LP
Odgovori
#8
(22-03-2020, 12:14)TomazSD Napisal: Pozdravljeni je že kdo namontiral strelni daljnogled na Crveno Zastavo M56 .22lr?
Kdo bi kvalitetno urezal šine na zaklepišče?
Hvala

LP

... ne delati tega ...
... CZ M56 v 22LR je namenjena uporabi z mehanskimi merki ... za optiko si raje omisli kaj drugega, ta kos pa pusti v stanju kot je ...
... sicer pa vsak dela tako kot hoče ...

lp upor500
Odgovori
#9
(22-03-2020, 16:31)upor500 Napisal:
(22-03-2020, 12:14)TomazSD Napisal: Pozdravljeni je že kdo namontiral strelni daljnogled na Crveno Zastavo M56 .22lr?
Kdo bi kvalitetno urezal šine na zaklepišče?
Hvala

LP

... ne delati tega ...
... CZ M56 v 22LR je namenjena uporabi z mehanskimi merki ... za optiko si raje omisli kaj drugega, ta kos pa pusti v stanju kot je ...
... sicer pa vsak dela tako kot hoče ...

lp upor500
Verjetno jo bom pustil tak kot je ja, tako ali tako streljam z njo mednarodno ligo na 50m z odprtimi merki. lp
Odgovori
#10
Clap
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)