Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
o kraji revolverjev
#1
(26-03-2020, 13:08)nono Napisal: https://www.24ur.com/novice/crna-kronika...amera.html

Kraja revolverjev
Revolveraš je imel odklenjeno hišo in svoja revolvera dostopna?
Odgovori
#2
Ja in? A zdaj bo on kriv, ker mu je nekdo v bajto uletu in mu jih ukradel???
Odgovori
#3
Kolikor sem jaz videl na videoposnetku tega lopova, se je z golimi rokami lepo dotikal ograje. Se ne da dobit prstnih odtisov? Ker se čisto lepo vidi natančna lokacija dotika.

Še vedno pa ne razumem, zakaj ljudje ne zaklepajo vrat.
Odgovori
#4
(26-03-2020, 13:39)mamaluk Napisal: Ja in? A zdaj bo on kriv, ker mu je nekdo v bajto uletu in mu jih ukradel???
Kriv je še vedno lopof, ampak on bo lahko imel težave, ker ni ravnal z orožjem, kot je treba? Ni ga imel zaklenjenega (v hišo, omaro, sef, predalnik), ni ga pa niti imel pri sebi, na prvi pogled se mi zdi, da je kršil zorota.
Odgovori
#5
(26-03-2020, 13:44)topostrelec Napisal: Kolikor sem jaz videl na videoposnetku tega lopova, se je z golimi rokami lepo dotikal ograje. Se ne da dobit prstnih odtisov? Ker se čisto lepo vidi natančna lokacija dotika.

Še vedno pa ne razumem, zakaj ljudje ne zaklepajo vrat.
Tudi, če so dobili odtise, jim le ti nič ne koristijo, če tat še ni bil obravnavan in nimajo njegovih odtisov.

Je pa res hecno/žalostno, da je bila hiša odklenjena, še toliko bolj, da je bilo orožje nezaklenjeno/nezavarovano.
Odgovori
#6
Toti je tocno vedel kje kaj je in kako...
Odgovori
#7
(26-03-2020, 13:44)topostrelec Napisal: Kolikor sem jaz videl na videoposnetku tega lopova, se je z golimi rokami lepo dotikal ograje. Se ne da dobit prstnih odtisov? Ker se čisto lepo vidi natančna lokacija dotika.

Še vedno pa ne razumem, zakaj ljudje ne zaklepajo vrat.

Nimajo vsi pištole v 5 tonskih sefih.
Priročen sef za 2 pištolci ni prav težko odnest z vsebino vred...
Odgovori
#8
Na posnetku je videti, da si nekaj tlači v žep... dvomim, da si je omarico notri pospravil
Odgovori
#9
Meni se zdi malo perverzno, da nekateri mislijo, da je norma, da imaš hišo zaklenjeno.
Odgovori
#10
...gotovo se te ''norme'' razlikujejo od naše južne meje, te iste meje pred 7 leti, Ljubljane, Velike planine, in samotne hiše v Trenti... Kakšne občutke ob tem doživlja posameznik, je spet veliko odvisno od sprejmnika. Ampak vse to je dejansko nepomembna stvar pri dotični kraji orožja.
Sprejeli smo, da bomo zagotovili, da ''je orožje nedostopno nepooblaščenim osebam'' oz. nekaj na to vižo. To pa pomojm spet zavisi od okoliščin posamezne hrambe. Nekdo, ki živi sam, lahko zaklene hišo, in je onemogočil nepooblaščen dostop, nekdo more zaklenit sobo, da nimajo sostanovalci dostopa, najbolj gotovo bo pa onemogočen dostop, če bo orožje zaklenjeno v sef, ki je fiksno pritjen v steno in tla npr.
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#11
...pa mislim da obstajajo tudi neka merila glede odprtih oken in višine teh od kote tal. (ali vlom + kraja, ali samo kraja)
Če imaš npr. zaklenjena vrata, pa okno v pritličju na stežaj odprto napram tem istmu oknu, ki je odprt, a je 2m od tal.
Pa sej se mi zdi, da je neka kmečka logika za tem.
Seveda se da pa v vsako stvar vlomit ampak zato ne bomo puščal orožja pa kar na okenski polici, češ, nisem jaz kriv, če je on baraba. :P :P Si pa lahko kriv, da rata baraba s tvojim orožjem bolj efektivna.
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#12
Thumbs Up 
(27-03-2020, 10:12)romunov Napisal: Meni se zdi malo perverzno, da nekateri mislijo, da je norma, da imaš hišo zaklenjeno.

točno tako.

pri naših domačih še verjetno danes nobeden čez dan ne pomisli da zaklene vrata... in tako mora tudi ostati.
Odgovori
#13
(27-03-2020, 10:12)romunov Napisal: Meni se zdi malo perverzno, da nekateri mislijo, da je norma, da imaš hišo zaklenjeno.

Če jo zapustiš pa tudi le za dve minuti se zaklene drgač ne...moje mnenje

Vsakih par let se v naših koncih pojavijo vlomi ki to niso...Najraje si izberejo osamljene kmetije hiše v okolici 
seveda čakajo in ko ljudje skočijo nekam in pustijo seveda odklenjeno izkoristijo priliko,
tako da ja dosledno vsaj zaklepat.
Odgovori
#14
»Meni se zdi malo perverzno, da nekateri mislijo, da je norma, da imaš hišo zaklenjeno.«… Brez komentarja.

Spet nekateri preveč fantazirate… Kako sploh veste, da je bilo pravo orožje?.. Dvomim, da bi lastnik orožja pustil 2 revolverja na mizi, in še pustil odklenjena vrata.
Edino, če je on sam to pripravil, da je »lopov« točno vedel, kje se to nahaja.

PS: Jaz uporabim izgovor: I lost my guns in a boating accident… Imam strelišče na odprem morju.
Odgovori
#15
(27-03-2020, 12:10)jabolko Napisal:
(27-03-2020, 10:12)romunov Napisal: Meni se zdi malo perverzno, da nekateri mislijo, da je norma, da imaš hišo zaklenjeno.

Če jo zapustiš pa tudi le za dve minuti se zaklene drgač ne...moje mnenje

Vsakih par let se v naših koncih pojavijo vlomi ki to niso...Najraje si izberejo osamljene kmetije hiše v okolici 
seveda čakajo in ko ljudje skočijo nekam in pustijo seveda odklenjeno izkoristijo priliko,
tako da ja dosledno vsaj zaklepat.

Pri nas se vrata zaklepajo avtomatsko, če zataji elektronika pa skrbita dva ameriška pit bull terierja...
Shifty
*** Fight or Flight ***
Odgovori
#16
(27-03-2020, 10:12)romunov Napisal: Meni se zdi malo perverzno, da nekateri mislijo, da je norma, da imaš hišo zaklenjeno.
Meni pa ne. To spada med osnovno zaščito, kot varnostni pas v avtu.

Jaz ko podzavestno zaklenem vrata, se pogosto še vrnem preverit, če sem res zaklenil. Res je večina ljudi poštenih, ampak tisti promil nepoštenih je, ki bodo izkoristili priložnost. Ne razumem, kaj je tako težko vrata zaklenit? Vzame par sekund.

Na našem koncu v okolici večjega mesta se je pred leti tako povečalo število vlomov, da sem v svojem stanovanju v večjem bloku dal vgradit težka protivlomna vrata. Ob tem, da imam večji sef zaklenjen, vgrajen v steno, in še dodatno skrit in zakamufliran.
Odgovori
#17
Super! Samo na OPSEC si pozabil ;)
...pa drugič :P
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#18
Malo ste šli ven iz teme.
Orožje ne sme biti dosegljivo tretji osebi.
Lahko zaklepaš vrata stanovanja/hiše in maš pol revolver magari na steni (če živiš sam).
Lahko pa maš revolver zaklenjen v sefu in pol puščaš vrata hiše po mili volji odprta.
Odgovori
#19
Nikjer pa ni informacije, ali je lastnik revolverjev le-te imel legalne, ali na črno.
Odgovori
#20
Big Grin 
Verjetno je krajo prijavil ker jih je imel na črno ja. Dumb
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)