Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.22lr dolgoprogaši
#1
Pozdravljeni!

Štartam s kalibrom .22lr in od rekreativne uporabe v lovskih časih je minilo skoraj dve desetletji. S-clay

Zanima me, katero strelivo se je vam pokazalo najbolj konsistentno, da lepo grupira in brez oziroma s čim manj "flyerji". 
Da ne bo pomote, govorimo o razdaljah nad 100m...

Sam gledam SK Long range Match, CCI Velocitor...

Krepelo pa je Tika t1x...

Hvala in ostanite zdravi! Dumb
Odgovori
#2
... če boš lahko, poskusi z Aquila 22 Sniper Subsonic ...... saj veš, težja krogla (60grain) bo manj občutljiva na zunanje dejavnike ...

lp upor500

... Rebec ima Aguilo ...

lp upor500
Odgovori
#3
Že že, ampak gre se tudi za konsistenco polnjenja...
Odgovori
#4
https://www.strelec.si/forum/thread-20170-page-8.html
Odgovori
#5
Whistle


Priponke Male slike
   
Odgovori
#6
Tista Aquila 22 Sniper Subsonic je en drek ,od štirih pušk ,ki jih imam nobeni ne paše( korak cevi ?) razmetava po celi tarči in ima velik padec (je komaj za 50 m).
Odgovori
#7
Smile 
Skor kot dolgoprogaš na 100m Rolleyes


Odgovori
#8
Hja, zapisal sem od 100m dalje, je pa čisti nonsens streljati na neko precej veliko tarčo na razdaljo iz videa - češ, jo lahko zadanem. Seveda jo lahko. Vsak jo lahko, prej ali slej, vprašljivo je le število za to porabljenih nabojev. Če upoštevamo normalen raztros na razdalji 100m zaradi odstopanj pri polnjenju/teži in faktorju strelca ter dodamo zunanje dejavnike ter to prenesemo na 1000 je jasno da tu gre res bolj ali manj za lucky shot.
Ampak dokler ne najdem nekaj, kar bi delalo tesne skupine na 100, je brezveze it kaj dosti dlje.
Odgovori
#9
nekateri imajo radi zadeve ki so tik pod vrhom kar se tiče cene, od lapue midas+, od eleya match...
Odgovori
#10
s svojo walterco in rws rifle mach+s, delam kar lepe grupe..nisem profi,tamtam 95+.
Odgovori
#11
(13-04-2020, 18:15)RWS Napisal: Pozdravljeni!

Štartam s kalibrom .22lr in od rekreativne uporabe v lovskih časih je minilo skoraj dve desetletji. S-clay

Zanima me, katero strelivo se je vam pokazalo najbolj konsistentno, da lepo grupira in brez oziroma s čim manj "flyerji". 
Da ne bo pomote, govorimo o razdaljah nad 100m...

Sam gledam SK Long range Match, CCI Velocitor...

Krepelo pa je Tika t1x...

Hvala in ostanite zdravi! Dumb

pozdravljen, kje mišliš streljat na 100m + ?
Odgovori
#12
Ta nove cci sv pusti stat.
Sk long range so malo boljši kot tastari cci sv.
Ostalo kar sm probu je blo še slabše, tako da bi priporočal dražjo robo za te razdalje.

Ne pozabit na vsaj 20moa rail/vložke. Drgač bo težko kej ratalo. Če prišteješ k nekonsistenci še veter, je jeba že zdet 20x20 cm plato na 300m :/. Izbiraj res dn/ure brez vetra.

Pa fanj je da je temno ozadje da vidiš lepo metke v luftu.
Odgovori
#13
P.s. Če boš/boste naročali lažjo vzmet z proženje z Tikko, se priporočam za si razdelit poštnino, bom rabil v ?kratkem?(UE) še eno za VK.

Aja pa na dolge proge priporočam tanke alu plate pobarvane v belo. Ne bo nobenih tezav vidt kam leti.
Odgovori
#14
kukr katera cev... Anschutz 64 dela prav lepo z SK Long Range, še celo bojle kot z navadnim SK Rifle Match.
Odgovori
#15
Ja ko sem jih testiral v Lapua sem nabral najboljše kar so imeli glede SK LR match boljše od SK Rifle Match ,ki sem jih prinesel testirat kot referenco a je bilo kar zastrašujoče gledat te grupe v tunelu v primerjavi z Center X in Midas+ a , a praksi puške malce bolje nesejo kot v vpetju v tunelu.
Odgovori
#16
Za tisočaka rabis res ornk nagib za optiko ravno toliko ,da še vidiš mimo cevi
   
Odgovori
#17
Na posnetku niti nima toliko...to je vsaj realno prikazano ne tako kot Mikulek
 ko balon ustreli z pištolo isto na 1000 drži jo pa praktično naravnost...
no itak je tista naložena pa še marsikatera njegova se mi zdi  Pray
Odgovori
#18
(16-04-2020, 20:57)jabolko Napisal: Na posnetku niti nima toliko...to je vsaj realno prikazano ne tako kot Mikulek
 ko balon ustreli z pištolo isto na 1000 drži jo pa praktično naravnost...
no itak je tista naložena pa še marsikatera njegova se mi zdi  Pray

resnica nikoli ni stala na poti dobri zgodbi :)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)