Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolverji Alfa proj - izkušnje
#21
(25-04-2020, 15:51)Zlatgol Napisal: [quote pid='178337' dateline='1587803725']
(25-04-2020, 10:09)Ljutica Bogdan Napisal: Imel sem stainless 357 6” Alfo, zelo dober in natančen revolver. Nobene težave v 5 letih, edino muho sem dal zamenjat, ona taktična je bila za precizno povsem neprimerna. Zame z naskokom boljš kot sodobni SW. Rugerji pa zgledajo kot kladiva, obdelani na grobo z dletom in na fino z dremlom.

Jaz sem z kvaliteto in izdelavo z mojim Ruger GP100 357 Magnum zelo zadovoljen o kakšni grobi izdelavi pa tudi vsaj na mojem ni sledi.
Revolver je lep in precizno izdelan in do sedaj po letih še vedno zelo zanesljiv.
Verjamem, jaz sem povedal na podlagi svoje izkušnje, preiskusil in pregledal sem Alfo in GP-ja, in sem se odločil za Alfo, ker je zgledal GP kot kladivo, cena je bila pa x2 in mi ni bilo nikoli žal.
[/quote]

Razumem Bogdan, tudi jaz sem se odločil za Alfo in Rugerja z razmakom nekaj mesecev tako, da je koza cela in volk sit :o)
*** Fight or Flight ***
Odgovori
#22
(25-04-2020, 16:45)Zlatgol Napisal:
(25-04-2020, 15:51)Zlatgol Napisal: [quote pid='178337' dateline='1587803725']
(25-04-2020, 10:09)Ljutica Bogdan Napisal: Imel sem stainless 357 6” Alfo, zelo dober in natančen revolver. Nobene težave v 5 letih, edino muho sem dal zamenjat, ona taktična je bila za precizno povsem neprimerna. Zame z naskokom boljš kot sodobni SW. Rugerji pa zgledajo kot kladiva, obdelani na grobo z dletom in na fino z dremlom.

Jaz sem z kvaliteto in izdelavo z mojim Ruger GP100 357 Magnum zelo zadovoljen o kakšni grobi izdelavi pa tudi vsaj na mojem ni sledi.
Revolver je lep in precizno izdelan in do sedaj po letih še vedno zelo zanesljiv.
Verjamem, jaz sem povedal na podlagi svoje izkušnje, preiskusil in pregledal sem Alfo in GP-ja, in sem se odločil za Alfo, ker je zgledal GP kot kladivo, cena je bila pa x2 in mi ni bilo nikoli žal.

Razumem Bogdan, tudi jaz sem se odločil za Alfo in Rugerja z razmakom nekaj mesecev tako, da je koza cela in volk sit :o)
[/quote]
Absolutno je koza cela in volk ok, nič nimam proti Rugerjem, najboljšo grupo v żivljenju sem ustrelil z 10” 44 mag RedHawkom.
Odgovori
#23
Jaz mam Colta Officers Match, kot je Barba gor rekel, star je velik (ne vem, menda okol 60 letnik), vsa bronura je še kot mora bit, proženje je super, kratko (govorim za SA), tko da niti nimam veselja, da bi menjal, edino dokupil bi mu malega brata, v 22 lr. Če je opcija dobit, priporočam nakup vsakemu. Verjetno pa vizuelno ni glih vsakemu všeč, to je res
Odgovori
#24
Alfa proj vs smith (in ostalo ameriško)

https://www.gun-tests.com/handguns/revol...-import-2/

https://www.alloutdoor.com/2017/07/25/al...revolvers/
Odgovori
#25
Tovrstne teste ter orožne revije in internetne strani (sploh ameriške) je potrebno jemati malo z rezervo. Nekaj kar je napisano kot nepristranski test je v 99% plačan članek, ki preferira naročnikovo stran. Marketinški oddelki poleg omenjenega veliko časa in denarja porabijo za pisanje po popularnih forumih in na družbenih omrežjih, kjer kot zadovoljni uporabniki nekega kosa boostajo aktualni izdelek.
Odgovori
#26
(27-04-2020, 12:23)bob78 Napisal: Tovrstne teste ter orožne revije in internetne strani (sploh ameriške) je potrebno jemati malo z rezervo. Nekaj kar je napisano kot nepristranski test je v 99% plačan članek, ki preferira naročnikovo stran. Marketinški oddelki poleg omenjenega veliko časa in denarja porabijo za pisanje po popularnih forumih in na družbenih omrežjih, kjer kot zadovoljni uporabniki nekega kosa boostajo aktualni izdelek.
Vsekakor, eden od člankov se mi zdi zelo korekten, drugi morda manj, ampak težko si predstavljam, da bi pol cenejši Čeh presegal Amerikanca.
Odgovori
#27
Sem nekaj post-ov nazaj napisal o problemu s konusom (kolegov .357)in vračanju sprožilca. Zgleda ,da imajo .357 več okvar ( bolj buta) ,kot pa .38 še posebno .38WC ,ki je zelo nežen.
Odgovori
#28
kakšna pa bi bila primerjava rezultatov za Alfa Proj v 9x19 v primerjavi z .38 ali 357 ?
Imam že 9-ko CZ pa če bom nabavljal revolver bi najraje imel isto municijo za oba. Pa še 9 municija je cenejša.
Sem začetnik, ( pa tako zanič ) tako da razlike med najcenejšim S&B ali pa kakšno dražjo 9x19 zame itak ni :)
Odgovori
#29
Osnovno je že to, da če greš na eno normalno tekmo (recimo AlpeAdria), da moraš streljati WadCutter municijo in že zato 9ka odpade!

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#30
aha štekam , hvala
Odgovori
#31
(10-05-2020, 09:45)JureD Napisal: kakšna pa bi bila primerjava rezultatov za Alfa Proj v 9x19 v primerjavi z .38 ali 357 ?
Imam že 9-ko CZ pa če bom nabavljal revolver bi najraje imel isto municijo za oba. Pa še 9 municija je cenejša.
Sem začetnik, ( pa tako zanič ) tako da razlike med najcenejšim S&B ali pa kakšno dražjo 9x19 zame itak ni :)

Če boš streljal dinamiko al pa samo plinkal je sigurno dobra rešitev, samo vzami 4 colskega, ker če te bo zamikala kakšna dinamična tekma je v nekaterih disciplinah dovoljena najdaljša cev 4 cole.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)