Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lesen tujek v cevi (zračna puška)
Danes sem na podstrešju našel zračno puško m56 (4,5 kal). Izgledala je v dobrem stanju, dokler nisem ugotovil da je nekakšen lesen tujek po moji oceni dolgo do 15 cm v cevi. Ima kdo kakšen predlog oz. rešitev kako odstranit tujek?
Odgovori
Nezno zbij ven s kakšno kovinsko palico, v smeri izstrelka. Morda pa samo poskusi napeti puško in izstreliti.
Odgovori
Sipka za ciscenje
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
S kompresorjem pihneš? Ali pa navadno pumpo :)
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
Hvala za nasvete in predloge!
Odgovori
(26-04-2020, 19:54)zan89 Napisal: Nezno zbij ven s kakšno kovinsko palico, v smeri izstrelka...
Probaj tudi v kontra smeri.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
357.. ma temu se potem že reče sex!
Odgovori
Nič brez yebe. Angel
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
"kovinska" palica naj bo iz mehkejše kovine kot je cev, v  trgovini se dobi medeninasta palica 4mm, ti jo odrežejo po želji in prodajo na vago
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
Pomaga tudi, če prej dobro naoljiš in par minut počakaš, da se vse dobro podmaže. Potem pa potrebuješ omenjeno medeninasto ali čistilno palico in gumijasto kladivo ali poleno.
Odgovori
(27-04-2020, 21:13)bob78 Napisal: Pomaga tudi, če prej dobro naoljiš in par minut počakaš, da se vse dobro podmaže. Potem pa potrebuješ omenjeno medeninasto ali čistilno palico in gumijasto kladivo ali poleno.

Ne razumen zakaj bi potreboval gumijasto kladivo ali poleno sploh ko bo medenina 4mm  Pray
in izbivaj na tisto stran kjer je tujka manj v cevi.
Odgovori
S čim pa udariš po palici? Z glavo?
Odgovori
Ne olja noter. Les se bo napil, napel in ni šanse, da ga izbiješ. Tudi nabijanje s palico no go. Samo čep boš naredil in spet, ni šans.
Če je resnično les, poskusi najprej max posušiti-daj cev v pecico pa na kakih 70, 80stC, cim dalj, pa ur, čim dalj, nato pa narahlo poskušat izbit. Lahko samo z palčko 'udarjaš', pazi da ne nabiješ še bolj.
Ni nujno da je čep lesen. Ĺahko da kaki insekti naredili-zabubili kokončke iz blata, za ličinke.
Drugače pa, na čelu medeninaste palčke zbrusi v ploščato (kot za šraufciger) in uporabi kot sveder. Samo vsakih par sekund vrtanja izprazni ostružke.
Odgovori
(27-04-2020, 22:35)bob78 Napisal: S čim pa udariš po palici? Z glavo?

Ah no, ti bom lepo odgovoru in rajši en minus prmazal za ta tvoj odgovor Rolleyes in mimogrede olje nima v cevi kaj delat če je les se bo napil in razširil... se ti ne zdi da ne bo pravega učinka, če boš po 4 mm medeninasti šibiki udarjal z polenom ali gumo Question  
Normalno kladivo primerne teže uporabiš, sam bi postružu par centimetrske nastavke [ki jih potem dodajaš v cev] samo desetinko manj kot je cev
ali če se le da uporabiš celo šibiko take debeline z ravno odrezanim vrhom,  da se ne more zajesti v tujek, in na to pol medenino nastavu...tako gre tudi obtičala krogla brez posebnosti.
Najtežje ali pa najlaže je odstraniti iz cevi kup zabitih krpic, najteže z izbijanjem ker običajno sploh ne gre, najlaže pa tako da odstraniš kroglo, vstaviš naboj in ustreliš. Whistle
Odgovori
No, ne bit takoj užaljen. Jaz pač po čistilni palici ne nabijam s kladivom, ker se to potem na palici pozna. Sam sem pred leti uspel v puški zakajlat medeninast nastavek s krpico, ki sem ga ven dobil šele potem, ko sem vse skupaj dobro podmazal.
Odgovori
medenino ja, ker se ne napije, les pa ne mazat, ker se bo napel Zato pa sode prej namočijo, preden gredo v uporabi.
Jabko je kar prav povedal, kar se da točen nastavek na mesing palici (ne čistilni, je predraga) in krepko po njej. Če bi na pregovarjanje šlo ven, se ne bi tle pogovarjali.
Samo previdno s puškarskimi legendami, ki hočejo vrtat v čepe iz cunj, ker sveder hitro zdrsne in naredi še paralelno cev/ležišče...
Odgovori
@ cugalord
Ti  je že uspelo izbit moznik, ki ga je sigurno uporabil kakšen mizar, ko mu je zmanjkalo diabol?
Lahko probaš tudi tako, da naliješ v cev olje ali vodo, zamašiš z ( narobe obrnjenim ) diabolom in potem "nabijaš" po kovinski palčici...Če ne drugo, boš lahko uporabil krajšo palico. Angel
Odgovori
Evo, celo življenje se učimo. Da voda napne les sem seveda vedel, za olje pa sem domneval da ne, oziroma zanemarljivo.
Odgovori
Omenjen lesen tujek je vpet/nabit v cev in ga nobena tekočina ne bo več razširila, dokler bo v njej - moje strokovno mnenje. Smile
Odgovori
V cev vstaviš

http://www.promin.si/hylotrupes/lesni_crv.htm

Rofl
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)