Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravne enote v casu korona krize
#41
(05-05-2020, 16:22)tastar Napisal:
(05-05-2020, 07:48)Bobo Napisal: Na orožju mogoče res ne, je pa treba povedati da isti organi delaju tudi druge stvari. Tudi v "normalnih" časih imajo z orožjem še najmanj dela.

Ja, v KK delajo tudi druge stvari, kot so npr. soglasja za javne prireditve (šport, kultura, itd).
Huda gužva Mrgreen

Bolj kot s tem imajo delo s tujci in pa z ugotavljanjem stalnega bivališča. :)
Odgovori
#42
Oddal prek e-pošte za dovoljenje za nabavo 10.4.2020 UE tobačna in do danes nisem dobil odgovora.
Klical in so mi rekli da imajo ful dela in da šele po 10.5.2020 pregledujejo nove primere.
Odgovori
#43
Javna uprava potrebuje eno menjavo BIOS-a, RESET ne pomaga več.
lp Melly
Odgovori
#44
(06-05-2020, 08:50)Melly Napisal: Javna uprava potrebuje eno menjavo BIOS-a, RESET ne pomaga več.
Celotna Slovenija to rabi. Če ne kar celoten svet.
Odgovori
#45
(06-05-2020, 07:40)Bobo Napisal: Bolj kot s tem imajo delo s tujci in pa z ugotavljanjem stalnega bivališča. :)
Upravne enote stalnega bivališča sploh ne ugotavljajo, glede na zakonske določbe bi potrebovali svoj detektivski oddelek za to počet.
Odgovori
#46
(06-05-2020, 08:19)jackqb Napisal: Oddal prek e-pošte za dovoljenje za nabavo 10.4.2020 UE tobačna in do danes nisem dobil odgovora.
Klical in so mi rekli da imajo ful dela in da šele po 10.5.2020 pregledujejo nove primere.
Kako lahko oddaš preko e-pošte???
Kako si plačal upravno takso???

Poslano z mojega POCOPHONE F1 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#47
(06-05-2020, 14:26)rujceho Napisal:
(06-05-2020, 08:19)jackqb Napisal: Oddal prek e-pošte za dovoljenje za nabavo 10.4.2020 UE tobačna in do danes nisem dobil odgovora.
Klical in so mi rekli da imajo ful dela in da šele po 10.5.2020 pregledujejo nove primere.
Kako lahko oddaš preko e-pošte???
Kako si plačal upravno takso???

Poslano z mojega POCOPHONE F1 z uporabo Tapatalk
Poglej zgornje objave... vlogo oddas po e posti, posljejo ti trr za placilo takse, potem ti po posti posljejo papirjw.
Seveda, tam kjer hocejo...


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#48
(06-05-2020, 14:26)rujceho Napisal: Kako lahko oddaš preko e-pošte???
Kako si plačal upravno takso???


pošlješ izpolnjeno in podpisano listino po e-pošti. Saj ni težko. Pošlješ referentu na tvoji UE.



Plačaš preko banke (na šalterju ali preko spleta). Referent ti prej sporoči vrednost, trr in sklic



Potem pa po navadni pošti dobiš nabavno.



Ko dobiš (nabaviš) pokalico lepo čakaš, da bodo začeli na UE vpisovati železnino v OL, vmes pa (jabolko pravi da lahko) delaš "mini dovoljene strelski prekrške"

(ta trenutek max 8 dnevni rok za vpisa pokalice v OL ne velja; ko bodo začeli takrat greš na UE)
Odgovori
#49
Tole z "e-pošto" tudi mene malo iritira, kako gre? A to mislite navaden mejl direktno referentu? Ker kolikor se jaz spoznam na www (pa naj bi se kar nekaj), UE-Ljubljana nima na svoji www nobenega knofa (sem ga in ga še iščem s stezosledcem... Shootme ), ki bi zahtevek (ok, ajde, naj bo prošnja) odklikal naprej...ja, sprintaš pa cufus na pošto z listkom za priporočeno, al gre kako drugače?. Kdo na UE LJ oz., kako veste, kakšen emajl ima, kam poslat z mejlom?
lp
If you are not doing your best, you are wasting your time. On the other hand, if you enjoy wasting time, it is not time wasted!
Odgovori
#50
Jaz bi pisal direktno referentu/referentki. Če ne veš, kdo ima načez orožne listine, ima vsaka UE na internetu seznam zaposlenih. Če tudi tam niso točno opredeljene naloge posameznih referentov (za UE na Tobačni je že tako), pa lahko pišeš vsaj vodji oddelka za upravne notranje zadeve (ta podatek bi moral biti povsod) in jo prosiš, naj te usmeri do pristojnih.

Obliko pa imajo itak vsi enako: ime.priimek@gov.si. Če ne deluje, ima pa vsaka UE tudi svoj mail v obliki ue.kraj@gov.si. Ni hudič, da ne bi mogel nekam poslati maila in se dokopati do informacij.
Odgovori
#51
(06-05-2020, 18:35)Sherman Napisal: ...

Obliko pa imajo itak vsi enako: ime.priimek@gov.si. Če ne deluje, ima pa vsaka UE tudi svoj mail v obliki ue.kraj@gov.si. Ni hudič, da ne bi mogel nekam poslati maila in se dokopati do informacij.

V LJ ni tak (pazi na ime):

Marjetka Hvalič
vodja

Oddelek za javni red
01 306 30 51
marjeta.hvalic@gov.si

Drugace pa navadno e-posto posljes in to je to. Pocasi bodo pa tudi oni morali zalaufat svoje urade...
Odgovori
#52
V lj ue lahko posljes izpolnjen in podpisan ter skeniran obrazec po eposti na ue.lj@gov.si. Je pa koristno prej poklicat in ti prijazni g.Matjan posljepo mailu trr in sklic kam nakazat takso.
Majo pa problem da se vodje drzijo navodil in da izdaja nabavca ni neki nujnega tako, da tudi ce papirje naredijo noben ne bo podpisal. Majo se 50 vlog v backlogu. Tole jeiz prve roke od vceraj.
Drgac pa mi je zanimivo, da trenutno dobivajo veliko zahtev za odvzem orozja in to pri sportnih strelcih - nasilje v druzini itd.
Odgovori
#53
 »dobivajo veliko zahtev za odvzem orozja in to pri sportnih strelcih - nasilje v druzini itd.«

Resno upam, da se ta proces ne izrablja… Kakšne kompetence ima UE, da odloča o pravicah posameznika… Takšno moč bi moralo imeti samo sodišče(strokovnjaki prava).
Odgovori
#54
(06-05-2020, 21:51)Martin1 Napisal:  »dobivajo veliko zahtev za odvzem orozja in to pri sportnih strelcih - nasilje v druzini itd.«

Resno upam, da se ta proces ne izrablja… Kakšne kompetence ima UE, da odloča o pravicah posameznika… Takšno moč bi moralo imeti samo sodišče(strokovnjaki prava).
Saj je tako. Prvo prijava na policijo. Nato 24 urna prepoved približevanja. Medtem sodišče izda ukrep za odvzem orožja. ( Če je upravičeno ). Nato sledi prepoved približevanja za xxx dni - mesecev. Odvisno.

Lohk da je tudi 48 ur.
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#55
Za Novomeško UE:

Na Upravni enoti Novo mesto smo v času epidemije COVID 19 in omejenega dostopa v poslovne prostore strankam na voljo po telefonu.
- ostale informacije s področja notranjih zadev: 07 39 39 111

SKLICNE ŠTEVILKE ZA VPLAČILA NA PODRAČUN UPRAVNE ENOTE NOVO MESTO
Številka računa (IBAN): SI56 0110 0845 0035 820
BIC banke prejemnika: BSLJSI2X

tar. št. 11-27 zakona o upravnih taksah:
tujci, društva, eksplozivne snovi in orožje,
sprememba osebnega imena, dopolnilna
dejavnost na kmetiji

Sklic SI11 62324-7111010

Za cene dovoljenje se pa ve...

Pa še fun fact, UE NM zaposljuje 57 ljudi, od tega jih je 5 moških #meToo
Odgovori
#56
Bi clovek rekel, da so spletne strani UE premalo izkoriscene. Tak info kot je prilimal pacman87, bi lahko bil na www od UE.
Vcasih so bile telefnske referentov navedene, sedaj so pa neke nove strani in vse 'skrito' ali sem pa jaz glup.
Odgovori
#57
(05-05-2020, 20:42)nejc_xr Napisal:
(05-05-2020, 20:23)jabolko Napisal: Zakaj bi bila uporaba težavna Question

ok, g. Jabolko;  seveda lahko uporabljaš orožje, vendar le tega še trenutno ne moreš vpisati v OL - iz tega vidika je "težavna" uporaba.
Na črno lahko pač delaš kar češ, samo tega tuki ne promoviramo, a ne?

Tradicija je tradicija tu se pomagat ne da...preizkus novega kosa, pred vpisom v OL  Shhh
Ni minila ura od nakupa in je on koj govoru bang bang...

Navsezadnje tud Iztok prav "spoštuvam jest oblast ma vino pej vse kar je prav si utaknte u ret"
 
Tokrat novi glock 3 ki ga naredijo po naročilu...edino muho ima z vijakom pritrjeno, kar trojka ni imela.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#58
To lahko vsak doma slika... ;)
Odgovori
#59
Evo dobil nabavnega.
Prosnjo sem poslalpo emailu, placal preko spleta in nabavno je priromalo v nabiralnik.


Jutri pa zapravljat :)
Odgovori
#60
(14-05-2020, 09:55)ales1a Napisal: Evo dobil nabavnega.
Prosnjo sem poslalpo emailu, placal preko spleta in nabavno je priromalo v nabiralnik.


Jutri pa zapravljat :)

Maske ne pozabit. ;)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)