Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 1 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tikka T1xMTR vs CZ 457 thumbhole
#1
Pozdravljeni!

Tik pred nakupom novega MK krepela dilema - kaj vzeti. Tikka T1xMTR ali CZ 457 thumbhole. Namen - streljanje na razdalje večje od 50m, največ 100 ali 150m. 
Primarna odločitev je predvsem glede na natančnost obeh kosov.

Je kdo med vami imel priložnost streljati s katero od teh dveh? 


Lep pozdrav vsem,

R
Odgovori
#2
jst bi za ta namen izbral leseno ali laminatno kopito (ne mehkega plastičnega), pa pri ČZ se hvalijo z 'match' ležiščem.
kako natančna bo pa cev na tvojem kosu pa je loterija...
Odgovori
#3
Res je, vendar match ležišče naj bi imela le MTR in še en model. ?
Odgovori
#4
Ce isces natancnost potem bo anschutz enostrelka ala supermatch 1913 pometla z obema.
Na nivoju t1 in cz je to druga liga in ji bistvene razlike med obema.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#5
Kaj pa preciznost izdelave in kvaliteta brunure?
Odgovori
#6
tikka ima to prednost da je kar nekaj aftermarket sprožilcev (običajno cenejši kot CZ match trigger) in da je odtis sistema na t1X enak kot T3, zato si lahko daš v enako kopito VK tikko in MK tikko.
Za vse ostalo so stvari primerljive in se potem odločaš kaj je tebi bolj všeč...
Odgovori
#7
Imam Tikko v MDT šasiji, serijski trigger je vrhunski, za cca 15$ upgrejdaš vzmet in ga spustiš na 450g. - mislim da ni sicer potrebe

Noro zadovoljen, požira praktično vse brande streljiva, moji ultra paše eley.
Osebno so mi bistveno bolj všeč tako za vstavljat kot za polnit večji magi tikke, je pa zaenkrat 10rd mag max, CZ mislim da gre do 25-30, če to ti kaj pomeni.

Osebno mislim da je tikka/sako nekje za enak denar višji rang kot CZ

Če te zanima še kaj bolj specifičnega pa kar napiši
Odgovori
#8
Gaius hvala!!! Kako ti puška grupira na 50 in 100m oziroma na dlje če si poskusil?
Odgovori
#9
Fantastično, prejšni teden mi je ratalo z eley contacti narediti praktično eno luknjo s 5imi streli na 50m. - žal zardi corone nisem uspel iti do tarč, da bi fotkal
100m sem bolj problem že jaz ampak še vedno grupira super, se pa res že konkretno pozna streljivo.

Najdlje sem pritiskal na 250m na tekmi in sem zadel 25cm gong brez problema, ni pa to več razdalja za grupirat.
Odgovori
#10
Imaš gor 20 ali celo 25 moa šino?
Odgovori
#11
Nič ubistvu, ker nism želel dat 100e za šino in sm naročil taley rinke ki se fiksirajo direkt na luknje.
Mi pa zmanjka pri ene 150m višine na optiki, tako da če bi sedaj šeenkrat kupoval sigurno vzel šino, pa tudi več jih je v ponudbi in se najde za 30-50e šino.

https://www.talleymanufacturing.com/prod...kka-t1x-2/
Odgovori
#12
za dolge strele je 20 moa šina nujna.
Odgovori
#13
Zanimivo, da se ne javi nihče, ki bi poznal pluse in minuse CZ...
Kje se pa da v primeru Tikke dobit kakšno spodobno kopito?
Odgovori
#14
V SLO je zastopnik za CZ malo ... neambiciozen, zato se odgovori, ponudbe in dobava rez delov meri na koledarju (ne rabis dnevov, raje mesece ali se bolje kvartale ;)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#15
Znana zgodba, vendar imam občutek, da je kljub vsemu nekaj lastnikov CZ, magari 455... :D
Odgovori
#16
Jaz na tvojem mestu ne bi preveč overthinkal, tikka je pač boljša puška za enak denar.

Kupit imaš pa kot je že nekdo omenil ogromno, vse pa zavisi od tega kolk si pripravljen plačat, obstaja ene par res hudih kosov, jaz sem se na vse pretege trudil dobiti tole pa žal ni šlo. Je pa tudi za CZ, če te kopito prepriča :D

KRG bravo
[Image: Screenshot-2020-05-20-at-22-42-59.png]
upload image
Odgovori
#17
Če ti uspe kje v EU dobiti oziroma naročiti pa pomoje prideš relativno ok s ceno skozi z MDT oryx.

Paše pa tudi kot že omenjeno velika velina T3 kopit, sicer niso ravno ugodni.
Odgovori
#18
Hja, sedaj so dal ven T1x UPR, ista verzija je tudi v T3, ampak vprašanje kdaj bo to pri nas sploh dobavljivo, bo prej konec nabavnega...
Odgovori
#19
kvalitetna kopita in šasije niso ravno ugodni, še več, z ne preveč truda lahko presežeš ceno puške.
Odgovori
#20
Za katero to govorimo?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)