Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nasvet pri nakupu strelnega daljnogleda
#1
Pred kratkim sem nadgradil jugoslovansko M48 z novo Lothar Walther cevjo in Recknagel sprožilcem. Zadeva je krepko presegla moja pričakovanja in z mehanskimi merki grupira okoli 1 MOA. Sedaj sem si zamislil, da bi dodal eno stransko montažo z rabljenim Zeissovim strelnim daljnogledom 6x42. Glede na to, da bom streljal izključno na tarče do največ do 500 - 600 m, me zanima, ali je križ 4 primerna izbira.

Če ima kdo ohranjenega Zeissa naprodaj se priporočam za ponudbo na ZS.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#2
Marko jaz imam podobno zadevo in mi ne grupira, si montiral match ali obično cev od lotharja,
kaksn recept za municijo imaš?
Odgovori
#3
Cev je kolikor vem navadna, nabavljena prek Puškarstva Šteh, ki je opravil tudi menjavo cevi in montažo sprožilca. Strelivo je domačica: tulec vojaški PPU, netilka Berdan RWS 5620, krogla S&B FMJ 196 grain, tovarniški tip 2910, smodnik Lovex S-062 47 grainov, dolžina naboja 80,5 mm. Hitrosti z novo cevjo še nisem meril, s staro, zgonjeno cevjo pa je bila 705 m/s. Tulec in netilka bi bila lahko tudi PPU boxer in Murom KVB7, pa bi bili rezultati zelo verjetno podobni, a imam že pripravljene vojaške tulce letnika 1981.

Sem šel s strahom na strelišče - v prastaro tandžaro, ki je bila izdelana ko sem bil star eno leto, sem vložil veliko denarja - pa sem se po parih strelih oddahnil. V prilogi je tarča, po prvem strelu v nasip je bilo v tarčo izstreljenih 9 nabojev, horizontalno razsipanje je 3,5 cm, vertikalno 7 cm, a je bilo to prvo streljanje v dežju na Dolenjski cesti. Za razsipanje po višini sem najverjetneje kriv jaz, saj je bila vidljivost res slaba. Najprej sem naredil spodnih pet, potem pa se je vlilo, pa so šli štirje višje. Ko sem šel h Štehu premikat muho, je on ustrelil par mojih nabojev in so bili zadetki parktično v isti luknji.

   

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#4
Nabav si Trijicon AccuPower ali EOTech Vudu
Moons out, goons out!
Odgovori
#5
Leta nazaj me je Mr.T zrajcu z idejo o tekmah z vojaškim sniperjem iz ww1 in ww2.
Nabavil sem LSR šino https://www.accumounts.com/mobile/german-k98.html
in 2 daljnogleda.
Prvi je dr.walter gerard
https://snipercollection.com/category/19...an-scopes/

Za drugega se pa ne spomnim točno je pa 6x42.

Skratka plan je bil sestaviti repro k98 v sniper verziji in pa gewer98 tudi v sniper verziji.

Je pa super ,da ima nekdo več zanosa kakor jaz.
Aja grupa je sorodna moji.
Recept je:
-ppu tulec
- 47gr vv n140
- lr fiocchi netilka
- S&B fmj 196 gr kugla
Brzine pa ne vem
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)