Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 3 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PCC Rezervni deli
#1
Zadeva je taka da se je nakupilo polno teh PCC pušk za katere sedaj vemo, da delujejo sila stresno in posledično se zlomi ali popusti vse možno...
Naši trgovci prodajo puško in zgodba je za njih zaključena, ne morem razumeti da nihče nima na zalogi denimo tole osnovno garnituro rezervnih delov.
Igla pini zlasti feder na igli se lomi kot za šalo, vprašaš pa je odgovor "naročeno" mine leto zadeva še naročena...tale garnitura je prišla iz Avstrije do Ljubljane v dnevu iz Lj do naslova pa v treh. In pol še vidiš naprimer ceno fedra, ki je original 3,40 e...nam jih je [ne bom imenoval čeprav si zasluži] prodal po 8 evrov in to narejene v VRC firmi, kjer jih naredijo za 1 evro in se isto lomijo... ja se vse izve če se pozanimaš...Halo ne rabimo samo novega proženja za 200+ evrov puška ne bo delovala brez pina igle ali vzmeti...

Skratka podn od podna oziroma nikakršen odnos do nas strelcev. Pray


Priponke Male slike
   
Odgovori
#2
(18-06-2020, 21:52)jabolko Napisal: Zadeva je taka da se je nakupilo polno teh PCC pušk za katere sedaj vemo, da delujejo sila stresno in posledično se zlomi ali popusti vse možno...
Naši trgovci prodajo puško in zgodba je za njih zaključena, ne morem razumeti da nihče nima na zalogi denimo tole osnovno garnituro rezervnih delov.
Igla pini zlasti feder na igli se lomi kot za šalo, vprašaš pa je odgovor "naročeno" mine leto zadeva še naročena...tale garnitura je prišla iz Avstrije do Ljubljane v dnevu iz Lj do naslova pa v treh. In pol še vidiš naprimer ceno fedra, ki je original 3,40 e...nam jih je [ne bom imenoval čeprav si zasluži] prodal po 8 evrov in to narejene v VRC firmi, kjer jih naredijo za 1 evro in se isto lomijo... ja se vse izve če se pozanimaš...Halo ne rabimo samo novega proženja za 200+ evrov puška ne bo delovala brez pina igle ali vzmeti...

Skratka podn od podna oziroma nikakršen odnos do nas strelcev. Pray

Ja, drži...spletne trgovine zunaj imajo na zalogi vsaj komplete za obnovo zaklepa. Je pa tudi pri njih težava da nimajo v ponudbi samo posameznih delov. Tako da če se zlomi vzmet lahko dobiš samo garnituro, v glavnem meni ni uspelo najti trgovca, da bi imel na razpolago posamezne dele po kosovnici. Tudi to je neke vrste podn....mogoče je kdo drug imel več sreče, dobrodošla bi bila objava kje?
Odgovori
#3
Ja, PCC je precej brutalen zaradi inercijskega zaklepa, posledično razmontirava in uničuje sam sebe.
Na mojem se je zlomila šplenta na igli, igle same pa raje ne gledam več, ker je kriva in izrabljena. Zaenkrat še dela, naročena pa je bila pol leta nazaj pri proizvajalcu pa je še ni na obzorju.
Dobim pa na preizkus RC narejeno, tako da bo mogoče vsaj to rešeno.
In seveda ne smemo pozabiti na sprožilce. Vsaj na blowback PCC zaklep tako divje prtegne kladivce, da se rob neenakomerno obrablja in prej ali slej začne streljat rafale. Ko sem kontaktiral proizvajalca sprožilcev (POF), ki je začuda celo odgovoril:
Using an AR drop-in trigger in most PCC’s is not really a great idea. The carrier impacts so hard on the hammer that it wears it out as evidenced by your photos.
We do not warrantee them for use in PCC’s. If you were to buy a new trigger and install it, it would be in the same condition as the first one in about a years’ time.
Parts in Slovenia will be available in the near future but for now I have no easy solutions for you

Torej, fajn je imeti en trigger na zalogi, pa iglo, pa fedr, pa šplento. Pa tudi buffer ne škodi imeti rezerven, potem pa ostane samo še rezervna pika, ostalo pa že težko crkne. Me pa to spomne na moj prvi avto (20 let starega fičaka) ko sem imel za pol avta rezervnih delov s sabo v prtljažniku :)
Odgovori
#4
(19-06-2020, 03:21)Kristian Napisal: Torej, fajn je imeti en trigger na zalogi, pa iglo, pa fedr, pa šplento. Pa tudi buffer ne škodi imeti rezerven, potem pa ostane samo še rezervna pika, ostalo pa že težko crkne. Me pa to spomne na moj prvi avto (20 let starega fičaka) ko sem imel za pol avta rezervnih delov s sabo v prtljažniku :)

Še to si pozabu :)
[attachment=14855]
Odgovori
#5
Kako pa je z vzdržljivostjo in rezervnimi deli za CZ Scorpion EVO 3?
Odgovori
#6
Za EVO ne vem, ga pa ne hvalijo preveč in ga ni videti na tekmah. Je pa Stribog dokaj uspešen kos. Pavol Zenčar je bil lani z njim drugi na Extreme.

ivan, pa tudi kakšno buffer tubo je fajn imet na zalogi. Ko Loctite popusti, se zrahla in potrga navoje.
Odgovori
#7
(19-06-2020, 08:24)Kristian Napisal: Za EVO ne vem, ga pa ne hvalijo preveč in ga ni videti na tekmah. Je pa Stribog dokaj uspešen kos. Pavol Zenčar je bil lani z njim drugi na Extreme.

ivan, pa tudi kakšno buffer tubo je fajn imet na zalogi. Ko Loctite popusti, se zrahla in potrga navoje.

Iz lastnih izkušenj lahko povem da je evo v redu zadeva en moj bivši gre preko 15 tisoč postreljenih nabojev brez ene same napake...
Po tekmah jih res ni videt predvsem zaradi trdega proženja, ki pa se lahko zrihta če je moteče...no na naši Slo sceni zlasti za Stel tekmovanja se pa kar pogosti.
Stribog uporablja Gregor on lahko pove...je pa tako da Pavol in podobni bi bili uspešni z vsem predvsem če dobijo zastonj kos.
Odgovori
#8
PCC je 'brutalen' samo zaradi šlampastih designov , 9x19 orožja pol in full auto zna folk naredit vsaj zadnjih 100+ let prav tako sprožilce za njih , a tile spački PCC ,ki se furajo na Ar15 'šasiji' ,ki so jih razvil eni fušarji po liniji najmanjšega odpora pa pokajo po šivih.
A to je dost tipičen 'meriški' način razvoja produktov, na trg lansirat pol izdelek potem pa v parih letih dodelat zadevo z nadgradnjami ,PPCji čez 5+ let ne bodo imel več teh išijasov pa ne zato ker bi bila 9x19 kaj manj brutalna ampak ker bo design malce dodelan.
Odgovori
#9
tale tema in resnice v njej postavijo 99% you tube v smeti . opozorilo mladim strelcem da naj ne verjamejo vse kar vidijo od amerikancev.
Odgovori
#10
O kateri konkretni AR puški v 9 mm se govori? Ali velja kar za vse povprek?
Odgovori
#11
Tako kot so crknili Schmidt&Bender, Nightforce, Kahles, IOR, in ostali... tako v eni tocki crkne kos v Troy, MBX, CMMG, in ostalih... JBG, to je tehnični šport in treba je zadevo paziti in biti korak pred problemi ne pa korak za njimi...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#12
(19-06-2020, 08:24)Kristian Napisal: Za EVO ne vem, ga pa ne hvalijo preveč in ga ni videti na tekmah. Je pa Stribog dokaj uspešen kos. Pavol Zenčar je bil lani z njim drugi na Extreme.

ivan, pa tudi kakšno buffer tubo je fajn imet na zalogi. Ko Loctite popusti, se zrahla in potrga navoje.
Serijski EVO 3, brez kakršnega koli posega dela odlično. Po 5.000 strelih nobenega zastoja ali kakršnega koli problema. Streljano z najcenejšo kupljeno municijo.

Ob primerni predelavi: sprožilec, plinska zavora in reducirano polnjena municija, bi bil v rokah izurjenega strelca še kako konkurenčen.

Če že gledate Jou Tube, bi opazili da EVO in Stribog v USA kotirata zelo visoko.

Jaz streljam z serijskim EVO in z serijsko municijo, ker se ne obremenjujem z rezultatom. Mi je pač všeč streljanje in druženje.
Sem si pa že nabavil še Saiga 9 in čakam še na Striboga ter Kriss Vector White. Bom z vsemi probal.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#13
(19-06-2020, 17:44)Kristian Napisal: Tako kot so crknili Schmidt&Bender, Nightforce, Kahles, IOR, in ostali... tako v eni tocki crkne kos v Troy, MBX, CMMG, in ostalih... JBG, to je tehnični šport in treba je zadevo paziti in biti korak pred problemi ne pa korak za njimi...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Razumem. Ni to H&K. Whistle
Odgovori
#14
(19-06-2020, 20:14)Matej045 Napisal:
(19-06-2020, 17:44)Kristian Napisal: Tako kot so crknili Schmidt&Bender, Nightforce, Kahles, IOR, in ostali... tako v eni tocki crkne kos v Troy, MBX, CMMG, in ostalih... JBG, to je tehnični šport in treba je zadevo paziti in biti korak pred problemi ne pa korak za njimi...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Razumem. Ni to H&K. Whistle

Ha ha, si ga lastim mp5 ne mislit da se nič ne zlomi Bow
Odgovori
#15
Vse se enkrat zlomi. Vprašanje časa in uporabe.

Tudi ruski tank baje enkrat crkne.
Odgovori
#16
(19-06-2020, 21:08)jabolko Napisal:
(19-06-2020, 20:14)Matej045 Napisal:
(19-06-2020, 17:44)Kristian Napisal: Tako kot so crknili Schmidt&Bender, Nightforce, Kahles, IOR, in ostali... tako v eni tocki crkne kos v Troy, MBX, CMMG, in ostalih... JBG, to je tehnični šport in treba je zadevo paziti in biti korak pred problemi ne pa korak za njimi...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Razumem. Ni to H&K. Whistle

Ha ha, si ga lastim mp5 ne mislit da se nič ne zlomi Bow
Tvoj pač ni H&K.   Dumb
Odgovori
#17
(19-06-2020, 21:42)Matej045 Napisal:
(19-06-2020, 21:08)jabolko Napisal:
(19-06-2020, 20:14)Matej045 Napisal:
(19-06-2020, 17:44)Kristian Napisal: Tako kot so crknili Schmidt&Bender, Nightforce, Kahles, IOR, in ostali... tako v eni tocki crkne kos v Troy, MBX, CMMG, in ostalih... JBG, to je tehnični šport in treba je zadevo paziti in biti korak pred problemi ne pa korak za njimi...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Razumem. Ni to H&K. Whistle

Ha ha, si ga lastim mp5 ne mislit da se nič ne zlomi Bow
Tvoj pač ni H&K.   Dumb

Vseeno a je švaba, turk, ali pakistanc... ploščica ki drži valčka pa vzmet izvlakača, se zlomi na vsakem...pa je to še najmanj kar je lahko...
In mimogrede največ okvar sem imel na golfu 4 narejenem v nemčiji Pray
Odgovori
#18
(19-06-2020, 23:55)jabolko Napisal:
(19-06-2020, 21:42)Matej045 Napisal:
(19-06-2020, 21:08)jabolko Napisal:
(19-06-2020, 20:14)Matej045 Napisal:
(19-06-2020, 17:44)Kristian Napisal: Tako kot so crknili Schmidt&Bender, Nightforce, Kahles, IOR, in ostali... tako v eni tocki crkne kos v Troy, MBX, CMMG, in ostalih... JBG, to je tehnični šport in treba je zadevo paziti in biti korak pred problemi ne pa korak za njimi...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Razumem. Ni to H&K. Whistle

Ha ha, si ga lastim mp5 ne mislit da se nič ne zlomi Bow
Tvoj pač ni H&K.   Dumb

Vseeno a je švaba, turk, ali pakistanc... ploščica ki drži valčka pa vzmet izvlakača, se zlomi na vsakem...pa je to še najmanj kar je lahko...
In mimogrede največ okvar sem imel na golfu 4 narejenem v nemčiji Pray
Ploščica, ki stane 12,90€ + poštnina. Lahko dodaš še vzmet izvlečnika, ki jo je prav tako potrebno menjati, ki stane prav tako 12,90€ + poštnina. Skupaj 25,80€ + poštnina. Res velik strošek v primerjavi z drugimi. Dumb
Odgovori
#19
Ni point v tem koliko kaj stane, point je v tem da se lomi zlomi ima okvaro vse kar obstaja... prej ali slej.
Odgovori
#20
običajno pa crkne lih teden pred važno tekmo, tko da te reši samo če imaš kos na rezervi...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)