Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 3 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PCC Rezervni deli
#21
(21-06-2020, 10:07)Kristian Napisal: običajno pa  crkne lih teden pred važno tekmo, tko da te reši samo če imaš kos na rezervi...

A-a, ma ne teden, dan pred tekmo, da je ja pizdarija ??
Odgovori
#22
Evo jih...upam da bodo držali, neki časa  Shifty


Priponke Male slike
   
Odgovori
#23
RC Tech prototip - testiranje materiala... (dobrodošlo, glede na to da sem naročil iglo pri  MBX pred pol leta in ni videt da bi kaj kmalu prišlo...)


Priponke Male slike
   
Odgovori
#24
Sam sem jo pred leti ko sem kot eden redkih že uporabljal AR v devetki postružu iz imbus vijaka trdote 88... drži in se ne zlomi, če kupiš Adc kao najbolšo in najdražjo iglo izdelano iz bogve česa...se je meni zlomila po parih 100 strelih kot edina zlomljena igla do sedaj. Pray
Odgovori
#25
Feder udarne igle za Troya in ostale AR puške v devetki...
40 kosov naročeni in poslani iz Kitajske...kak mesec in so bili doma.

Zanimiva je cena, ki je bila za vse skupaj tudi poštnina, dobre 4 evre.
Naj spomnim da je pri nas eden med 5 in 8 evrov pri trgovcih  Pray pri proizvajalcu VRC pa 1 evro...


Priponke Male slike
   
Odgovori
#26
(19-06-2020, 07:08)Kristian Napisal: Torej, fajn je imeti en trigger na zalogi, pa iglo, pa fedr, pa šplento. Pa tudi buffer ne škodi imeti rezerven, potem pa ostane samo še rezervna pika, ostalo pa že težko crkne.

Pred časom sem zapisal zgornji stavek, ki me je hitro postavil na laž. Očitno je ob kombinaciji PCC problemov in lastne napake treba imeti še kakšen drug kos opreme... Ko sem snel handguard me je na cevi pričakalo neljubo presenečenje. Očitno sem pred časom ustrelil kroglo na kroglo, pri čemer se je cev napihnila in počila. Dobre 2cm dolga razpoka je na obeh straneh cevi. Kot kaže se je to zgodilo pred časom in sem streljal še kar nekaj časa s tako cevjo, saj je požrlo eloksacijo na handguardu od znotraj.
Rešitev: rezervna cev pri Cesar Shop, s katero smo rešili to nadlogo v manj kot tednu dni. Ko objokujem luknjo v denarnici se tolažim da mogoče pa le nisem jaz kriv za čisto vsak miss  na tarči ;)
   
Odgovori
#27
(10-08-2020, 22:00)Kristian Napisal:
(19-06-2020, 07:08)Kristian Napisal: Torej, fajn je imeti en trigger na zalogi, pa iglo, pa fedr, pa šplento. Pa tudi buffer ne škodi imeti rezerven, potem pa ostane samo še rezervna pika, ostalo pa že težko crkne.

Pred časom sem zapisal zgornji stavek, ki me je hitro postavil na laž. Očitno je ob kombinaciji PCC problemov in lastne napake treba imeti še kakšen drug kos opreme... Ko sem snel handguard me je na cevi pričakalo neljubo presenečenje. Očitno sem pred časom ustrelil kroglo na kroglo, pri čemer se je cev napihnila in počila. Dobre 2cm dolga razpoka je na obeh straneh cevi. Kot kaže se je to zgodilo pred časom in sem streljal še kar nekaj časa s tako cevjo, saj je požrlo eloksacijo na handguardu od znotraj.
Rešitev: rezervna cev pri Cesar Shop, s katero smo rešili to nadlogo v manj kot tednu dni. Ko objokujem luknjo v denarnici se tolažim da mogoče pa le nisem jaz kriv za čisto vsak miss  na tarči ;)

Mislim da taka cev še deluje, vem za napihnjeno mk pa je isto streljala
zato se ne tolaži glede misov Dumb  dobr kronografa itak ne premorejo več 
pa manjka podatek o globini luknje...da se vemo pripravit.  Pray
Odgovori
#28
To gre v prid moji trditvi da je modro kupovati zahtevnejše/dražje kose pri domacih trgovcih, seveda pri takih ki ti v primeru tezav nudijo tudi tehnicno podporo...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#29
Kolikšna je luknja v denarnici zaradi nove cevi? Če ni skrivnost.
Odgovori
#30
Seveda ni skrivnost, Cesar Shop jo ima na spletni strani za 590€.
Malo je nadlezno, da je MBX ameriska puska, ki.mora.imeti cev dolzine 16'', zato ima nasvasan kompenzator kar podrazi cev.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#31
(10-08-2020, 22:00)Kristian Napisal: .... Očitno sem pred časom ustrelil kroglo na kroglo, pri čemer se je cev napihnila in počila. ...

Bo to res držalo? Če bi ustrelil kroglo na kroglo bi morali obe krogli obtičati v cevi, pa še tretja, če bi nadaljeval  z nažiganjem. Ne gre morda prej za napako v materialu cevi?
Odgovori
#32
Bo držalo. Zgodilo se mi je že da mi je krogla ostala v cevi, kake 5cm pred koncem. K sreči sem takrat opazil in prenehal s streljanjem, očitno pa enkrat nisem in sem ustrelil še kakšno čez. Pri PCC je par specifik obnašanja, ki se jih moraš naučiti v izogib takim nadlogam. Drugače lekcije stanejo malo več ...
Ena je da se ne išče min.faktor ampak nekaj kar zanesljivo deluje skupaj s kombinacijo kompenzatorja, recoil bufferjy in povratne vzmeti.
Druga je da se puška MORA bolj čistit kot pa bi to radi priznali. PCC je velika svinjarija in v notranjosti se nalaga kup oblog. Več kot jih jem manj dihta zaklep in očitno se zmanjšuje faktor. To so potrdile meritve hitrosti glede na količino postreljenih krogel in tudi ostali strelci.
Tretja: težke krogle imajo tako malo smodnika in tako malo odsuna da preprosto ne veš ali je bil "PLOP" zato ker vse OK ali pa je bil premallo polnjen naboj. V taki priliki zlahka pritisneš še en šus in ultralahke cevi kot je tale (da je puška lažja) z lahkoto popustijo. Zato se spet vrneš v točko 1.

Skratka, bistveno ceneje se je učiti na napakah drugih ;)
Odgovori
#33
(11-08-2020, 22:07)Kristian Napisal: Bo držalo. Zgodilo se mi je že da mi je krogla ostala v cevi, kake 5cm pred koncem. K sreči sem takrat opazil in prenehal s streljanjem, očitno pa enkrat nisem in sem ustrelil še kakšno čez. Pri PCC je par specifik obnašanja, ki se jih moraš naučiti v izogib takim nadlogam. Drugače lekcije stanejo malo več ...
Ena je da se ne išče min.faktor ampak nekaj kar zanesljivo deluje skupaj s kombinacijo kompenzatorja, recoil bufferjy in povratne vzmeti.
Druga je da se puška MORA bolj čistit kot pa bi to radi priznali. PCC je velika svinjarija in v notranjosti se nalaga kup oblog. Več kot jih jem manj dihta zaklep in očitno se zmanjšuje faktor. To so potrdile meritve hitrosti glede na količino postreljenih krogel in tudi ostali strelci.
Tretja: težke krogle imajo tako malo smodnika in tako malo odsuna da preprosto ne veš ali je bil "PLOP" zato ker vse OK ali pa je bil premallo polnjen naboj. V taki priliki zlahka pritisneš še en šus in ultralahke cevi kot je tale (da je puška lažja) z lahkoto popustijo. Zato se spet vrneš v točko 1.

Skratka, bistveno ceneje se je učiti na napakah drugih ;)

Kristian lej... sem se lotu neki nabojev delat za prihajajočo ipsc tekmo, [Los 100 grein] grem probat in se zadeva hitr zaključi...če bi bil brez rezervne.
No saj sedaj sem, tiste garniture osnovnih rezervnih delov pri nas ni moč kupiti in bo zgleda tako tudi ostalo ne glede da so se eni ne dolgo nazaj hvalili kako določeni trgovci pa vse zrihtajo   Pray
PS. Igla je držala 8100 strelov do loma.


Priponke Male slike
       
Odgovori
#34
a lahko sploh streljaš 100gr na IPSC? NEkje sem zasledil da je min.115gr?

(05-10-2020, 21:36)Kristian Napisal: a lahko sploh streljaš 100gr na IPSC? NEkje sem zasledil da je min.115gr?

aha, videl da meriš na tekmo s puško...
Odgovori
#35
Pcc 115 grein 
Ipsc lahko 100grein
Odgovori
#36
Min. teža krogle v PCC je definirana z razlogom. Ta razlog je varnost. Vse skupaj pa je vezano na orožje/zasnovo in ne na disciplino.

S tem, da je treba računat na dejstvo, da je za PCC definiran minimalni faktor 125, pri puški pa je le-ta na 150! To pomeni, da je treba kuglo gnat na dosti višje hitrosti, da dosežeš faktor. Se pravi 100gr kroglo je za PCC treba pognati vsaj 1250 fps, da bi dosegel faktor pri puški pa mora hitrost biti vsaj 1500 fps! Govorim o povpračni izmerjeni hitrosti seveda. To je pa že zelo blizu hitrosti, ki je definirana kot maksimalna še varna.

Skratka jaz ti sigurno ne bom dovolil streljati s 100gr kroglo in na tekmi bom prisoten, tako da pazi, da te ne bo doletelo pravilo 5.5.6, ali še huje 10.5.15.

Tine to ni grožnja ampak DOBRONAMERNO opozorilo v naprej, da ne boš rekel da nisi vedu.

Še izvleček pravil, da ne rabiš iskat:
5.5.6 Ammunition deemed unsafe by a Range Officer must be immediately withdrawn from the match (see Rule 10.5.15).
10.5.15 Using prohibited and/or unsafe ammunition (see Rules 5.5.4, 5.5.5 and 5.5.6), and/or using a prohibited firearm (see Rules 5.1.10 and 5.1.11).
Odgovori
#37
Vsa leta sem po večini streljal 100 greinsko kroglo...tudi v tujini na level 3 tekmah. IPSC faktor sem imej tudi 165 in to na mp 5 ali skorpionu
ki imata dobro 20 cm cev, bereta, troj ima 40 cm.
Fajn je poznat zadeve okrog polnitev ne neki na pamet pisat...raje poskrbi da bo na tekmi prisoten kronograf 
kajti do sedaj ga ni bilo na puškovni niti enkrat za razliko od nekaterih tudi vem da fabriško strelivo v devetki 
po večini ne dosega normativov streljalo jih je pa kar neki...in so imeli rezultat, kakor tudi tisti ki jim je puška ustrelila rafal in bi morali biti koj izločeni...
Da ne govorim o 223 naboju z 55 greinsko kroglo in cevjo pod 32 centimov, ki isto nima zahtevanega faktorja.

Kakorkoli že jaz bom tako kot običajno...vem kaj počnem, zadevo imam preizkušeno, deluje celo najboljše od vseh možnih kombinacij
in je popolnoma varno, ne vem kaj si sedaj privleku na plano, očitno hočeš bit pomemben z tvojo funkcijo...lepo lepo take rabimo, vidim da bo šla zadeva v IPSC ju PO STARI POTI NAPREJ tudi z novim vodstvom.
Poglej, ti vi se kar odločite, pač ne bom ustrelu tekme, pa kaj pol vse skupi zlasti tvoje pametovanje o zadevi ki jo ne obvladaš, me briga malo manj
kot snežne padavine leta 87. Pray
Odgovori
#38
Se strinjam da bi bilo zanimivo imet kronograf na tekmi, bi sigurno šel kdo prej na malico. ;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
#39
(06-10-2020, 14:28)admin Napisal: Se strinjam da bi bilo zanimivo imet kronograf na tekmi, bi sigurno šel kdo prej na malico. ;)

Zakaj? Saj če nimaš faktorja komot odstreliš tekmo do konca, ampak samo za trening. :) :) :)
Odgovori
#40
(06-10-2020, 11:26)jabolko Napisal: Vsa leta sem po večini streljal 100 greinsko kroglo...tudi v tujini na level 3 tekmah. IPSC faktor sem imej tudi 165 in to na mp 5 ali skorpionu
ki imata dobro 20 cm cev, bereta, troj ima 40 cm.
Fajn je poznat zadeve okrog polnitev ne neki na pamet pisat...raje poskrbi da bo na tekmi prisoten kronograf 
kajti do sedaj ga ni bilo na puškovni niti enkrat za razliko od nekaterih tudi vem da fabriško strelivo v devetki 
po večini ne dosega normativov streljalo jih je pa kar neki...in so imeli rezultat, kakor tudi tisti ki jim je puška ustrelila rafal in bi morali biti koj izločeni...
Da ne govorim o 223 naboju z 55 greinsko kroglo in cevjo pod 32 centimov, ki isto nima zahtevanega faktorja.

Kakorkoli že jaz bom tako kot običajno...vem kaj počnem, zadevo imam preizkušeno, deluje celo najboljše od vseh možnih kombinacij
in je popolnoma varno, ne vem kaj si sedaj privleku na plano, očitno hočeš bit pomemben z tvojo funkcijo...lepo lepo take rabimo, vidim da bo šla zadeva v IPSC ju PO STARI POTI NAPREJ tudi z novim vodstvom.
Poglej, ti vi se kar odločite, pač ne bom ustrelu tekme, pa kaj pol vse skupi zlasti tvoje pametovanje o zadevi ki jo ne obvladaš, me briga malo manj
kot snežne padavine leta 87. Pray


Kot rečeno. Moja objava ni bila mišljena kot grožnja niti kot zaj.......e nekoga. Ti jo pa razumi kakor hočeš.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)