Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolverji 44 rem mag
(29-06-2020, 14:01)Robert91922 Napisal: sem ti poslal na ZS
Robert nekje na forumu sem zasledil da imaš taurusa 6.5" v .44 mag. Pa me zanima ali je to raging bull ali klasični model 44? Jaz imam že dolgo model 44 v 4" cevi, pa dosedaj še nikjer nisem zasledil da bi kje dejansko pisalo kakšen frame ima, tako kot pri smithu. Za trackerja v .44 vem da ima bolj medium frame, za model 44 pa ne vem. Zdi se mi podoben N frameu pri s&w. Raging bull pa ima še večji frame se mi zdi? Sprašujem zato ker bi rad strrljal 300grs naboje iz njega, pa ne vem če bi frame zdržal? Do sedaj sem streljal največ 240 sjsp, sicer pa v glavnem .44 special za pricizno.
Odgovori
Model 44 naj bi bil predhodnik modela Raging Bull.  Moj s 6,5 col cevjo ima še magnaport, kar se precej pozna na odsunu. To sva ugotavljala s kolegom, ki ima Ruger Red Hawk 6 col v tem kalibru, oba revolverja sta tudi približno enako težka. Kupil sem rabljenega, če bi izbiral, bi vzel brez tega dodatka, ker te strel v mraku zaslepi, bognedaj pa s tem streljat v kakšni suhi šikari, če nimaš s seboj gasilnega aparata. 

Ja, model 44 prenese tudi polnitve s 300gr kroglo, sem napolnil nekaj nabojev s Hornady XTP 300gr kroglo in smodnikom N110 (skoraj max.).  Ustrelil sem 6 strelov, po 2 dvoročno, z desno in z levo roko.  Ostalih 12 napolnjenih nabojev čaka call of duty, če bom kdaj moral na pogonu ali pri iskanju v grmovju to uporabit.  Upam, da ne, ker je teh 300gr zelo neprijazno do zapestja.  
Vmes pa občasno plinkam z 240gr LOS kroglami in neko zmernejšo polnitvijo ter tako počasi praznim plehnato kantico od Rex Magnum, ki ga imam še iz starih dobrih časov, ko smo kupovali Rex-a po 30€/kg.
Kakšen frame ima? Pojma nimam. Po mojem je dovolj trdne konstrukcije, da ustreliš tudi 300gr krogle.  Itak boš po cca 6 strelih zadovoljil mazohistično željo po bolečini v zapestju, kot sem jo jaz  Wink   YMMV
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
(29-06-2020, 16:28)Mare1911 Napisal:
Robert nekje na forumu sem zasledil da imaš taurusa 6.5" v .44 mag. Pa me zanima ali je to raging bull ali klasični model 44? Jaz imam že dolgo model 44 v 4" cevi, pa dosedaj še nikjer nisem zasledil da bi kje dejansko pisalo kakšen frame ima, tako kot pri smithu. Za trackerja v .44 vem da ima bolj medium frame, za model 44 pa ne vem. Zdi se mi podoben N frameu pri s&w. Raging bull pa ima še večji frame se mi zdi? Sprašujem zato ker bi rad strrljal 300grs naboje iz njega, pa ne vem če bi frame zdržal? Do sedaj sem streljal največ 240 sjsp, sicer pa v glavnem .44 special za pricizno.
Teli majstri bi ti najbrž lahko pomagali, domnevam, da znajo angleško ali pa morda ti brazilsko. :)

sac@taurus.com.br

oziroma ASSISTÊNCIA TÉCNICA (tehnična pomoč)

+55 (51) 3021.3132

delajo od 8.00 do 18.00 pa upoštevaj časono razliko, če kličeš...
Odgovori
(29-06-2020, 16:28)Mare1911 Napisal:
Teli majstri bi ti najbrž lahko pomagali, domnevam, da znajo angleško ali pa morda ti brazilsko. :)

sac@taurus.com.br

oziroma ASSISTÊNCIA TÉCNICA (tehnična pomoč)

+55 (51) 3021.3132

delajo od 8.00 do 18.00 pa upoštevaj časono razliko, če kličeš...

Odgovori
V Braziliji  večina govori portugalsko, brazilski jezik ne obstaja.
https://sl.wikipedia.org/wiki/Brazilija#Jezik

Sicer pa, če boš predelal tale forum  https://www.taurusarmed.net/forums/taurus-revolvers/  boš zvedel veliko o Taurus revolverjih.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
(30-06-2020, 22:58)Robert91922 Napisal: V Braziliji  večina govori portugalsko, brazilski jezik ne obstaja.
https://sl.wikipedia.org/wiki/Brazilija#Jezik

Sicer pa, če boš predelal tale forum  https://www.taurusarmed.net/forums/taurus-revolvers/  boš zvedel veliko o Taurus revolverjih.
Moja napaka vsled pozne ure, seveda sem imel v mislih portugalščino. Blush Hvala za popravek!
Odgovori
Sem imel težave z mojim (bivšim) taurusom. Mailal v moji bogi angleščini v Brazlijo - hitro dobil odgovor. Odzivni, ustrežljivi povsem po (severno) ameriško - in ne v stilu "imate račun? Ne? pot vam pa res ne moremo pomagat..."
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)