Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Steklene ampule v stari škatli od pištole
#1
Pozdravljeni forumaši!

Dobil sem pištolo Zastava M70 v originalni škatli. Poleg osnovne čistilne opreme je bil priložen še par steklenih ampul z rumeno tekočino, a na njih ni označena vsebina. Prejšnji lastnik, ki tudi ne ve kaj je v ampulah, je pištolo dobil od očeta, ki je bil gozdar. Se komu sanja kaj bi lahko bilo v ampulah? Jaz sem razmišljal da je mogoče kakšno močno topilo, a res ne vem, probaval pa raje ne bom.
Odgovori
#2
Mogoče je pa vintage morfij? Če se lastnik pištole slučajno v stopalo ustreli, hehe.

   
Odgovori
#3
Lahko, da je amonijev sulfid (NH42S). Tvoj opis je enak točno temu, ampula kot na sliki boba z rumeno tekočino brez oznake na vratu ali karkoli.

Točno isto stvar smo mi v srednji šoli radi podtikali po hodnikih leta nazaj, vržeš na tla in se vsebina razlije. Razvali se smrdljivi vonj po gnilih jajcih/fekalijah. Potem pa opazuješ grimase na obrazih  Dumb

Probaj na prostem razbiti in občuduj vonjave narave  Shifty
“Razvoj strelskega športa je za obrambo domovine zelo pomemben. Zato moramo strelstvo negovati, širiti in podpirati.
Vsak športnik bi moral razen športne discipline, s katero se sicer ukvarja, poznati še strelstvo, kakor bi ga moral poznati tudi vsak naš državljan.”
Odgovori
#4
(30-08-2023, 15:45)hanomag Napisal: Pozdravljeni forumaši!

Dobil sem pištolo Zastava M70 v originalni škatli. Poleg osnovne čistilne opreme je bil priložen še par steklenih ampul z rumeno tekočino, a na njih ni označena vsebina. Prejšnji lastnik, ki tudi ne ve kaj je v ampulah, je pištolo dobil od očeta, ki je bil gozdar. Se komu sanja kaj bi lahko bilo v ampulah? Jaz sem razmišljal da je mogoče kakšno močno topilo, a res ne vem, probaval pa raje ne bom.

Zraven walterja so včasih nosili ampule s cianidom, kaj so pa nosili zraven čebelic, pa ne vem:-D
Black rifles matter..
Odgovori
#5
(30-08-2023, 19:56)mm38 Napisal:
(30-08-2023, 15:45)hanomag Napisal: Pozdravljeni forumaši!

Dobil sem pištolo Zastava M70 v originalni škatli. Poleg osnovne čistilne opreme je bil priložen še par steklenih ampul z rumeno tekočino, a na njih ni označena vsebina. Prejšnji lastnik, ki tudi ne ve kaj je v ampulah, je pištolo dobil od očeta, ki je bil gozdar. Se komu sanja kaj bi lahko bilo v ampulah? Jaz sem razmišljal da je mogoče kakšno močno topilo, a res ne vem, probaval pa raje ne bom.

Zraven walterja so včasih nosili ampule s cianidom, kaj so pa nosili zraven čebelic, pa ne vem:-D

Ribje olje ali pa slivovka.
Odgovori
#6
Odgovori na tem forumu me vedno prijetno presenetijo, hvala vsem za input  Dumb
Odgovori
#7
(30-08-2023, 23:43)hanomag Napisal: Odgovori na tem forumu me vedno prijetno presenetijo, hvala vsem za input  Dumb

Da strup za lisice....še v 70 letih so ga uporabljali po pripovedovanju lovcev, nisem pa nikoli videl kako je to zgledalo in v kakem agregatnem stanju je bil...kakega starega jagra vprašaj preden poskusiš kakega okusa je Dumb

(31-08-2023, 07:55)mamaluk Napisal:
(30-08-2023, 23:43)hanomag Napisal: Odgovori na tem forumu me vedno prijetno presenetijo, hvala vsem za input  Dumb

Da strup za lisice....še v 70 letih so ga uporabljali po pripovedovanju lovcev, nisem pa nikoli videl kako je to zgledalo in v kakem agregatnem stanju je bil...kakega starega jagra vprašaj preden poskusiš kakega okusa je Dumb

Da ni strup za lisice? sem hotel napisati
Odgovori
#8
Vletih po drugi svetovni vojni so približno take ampule s cianovodikom lovci vstavljali v vabe za lisice.Čez nekaj let so pa to prepovedali zaradi večje nevarnosti za vstavljalca,kot za lisico.
Odgovori
#9
(31-08-2023, 08:42)Lojsko Napisal: Vletih po drugi svetovni vojni so približno take ampule s cianovodikom lovci vstavljali v vabe za lisice.Čez nekaj let so pa to prepovedali zaradi večje nevarnosti za vstavljalca,kot za lisico.

Res je.
Kar ne probaš ne veš
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)