Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malokaliberska puška
#1
Pozdravljeni!
Vedno bolj se mi dopade streljanje na daljse razdalje z daljnogledom in sem zacel razmisljati o MK puški...kaj predlagate izkušeni strelci?
Gledal sem tudi rabljene MK puške pa na bolhi ni neke punudbe...
Odgovori
#2
Lovro, če te zanima smo strleljanje na tarčo, potem je za to najbolj primerna kakšna enostrelka ranga Anschutz, Walter in podobno.
Odgovori
#3
Takšne puške se ne prodajajo rabljene ker se nove zacnejo od 300 € gor in ce jo ne uporabljas jo pac pustis stat v omari, usajjaz si tako razlagam. Ce pa hočes kaksno specialno zadevo kot je predlagal kristjan te bo pa prislo malo vec €.
Odgovori
#4
Gledal sem te zadeve po 400€ - 500€...strelal bi seveda na tarco ja. Pa da je repetirka.
Kolk te pa kej optika se potem pride? Je dovolj daljnogled tam za 100€ al je treba kaj globje sezit v denarnico?
Odgovori
#5
proarmis ima rabljene enostrelke, pa še morda ktir trgovec.

če nisi zahteven, je za začetek dovolj kakšen kitajc za 100€, dobiš ga tudi z 10-40 povečave, imho.

če pa hočeš na nabojnik, pa so se nekateri kar navduševali nad savage, ki je dokaj ugoden. potem pa imaš klasiko čz, ki se jih najde tudi pod oglasi.
Odgovori
#6
(31-07-2020, 18:20)dlovro Napisal: Gledal sem te zadeve po 400€ - 500€...strelal bi seveda na tarco ja. Pa da je repetirka.
Kolk te pa kej optika se potem pride? Je dovolj daljnogled tam za 100€ al je treba kaj globje sezit v denarnico?
Poceni ali pa draga puška, obe rabita dober daljnogled. Za 100eur ga pa ne boš dobil. Najbolje bo, da pri kolegih strelcih pogledaš v živo.
Odgovori
#7
Če misliš streljat LR in kdaj kakšen Pp22 je fino da je ffp, ima zero stop in dovolj višine. Pomoje ga izpod 600€ ne dobiš novega.
Odgovori
#8
Jaz na daljnogledu nebi šparal ker itak pride prav tudi za kakšno drugo puško če z to neboš vec streljal kdaj v prihodnosti tako da jaz osebno bi gledal da je primeren tudi za VK
Odgovori
#9
Kaj pa kakšen suhl150, te pa ne mika.
Black rifles matter..
Odgovori
#10
Jaz sem na svojo CZ 455 Varmint montiral Vortex Crossfire II 4-12x40 AO z dead hold križem in sem zadovoljen. Križ je dovolj tanek da ne moti na majhne tarče, pa tudi na 100m se lepo vidijo zadetki če je kontrastno ozadje za tarčo. Kolega ima na enaki puški nekega Sightrona SII za 4x ceno pa težko rečem da je 1x boljši, ker oba narediva zelo podoben rezultat ne glede s katero puško streljava.
Odgovori
#11
(31-07-2020, 18:20)dlovro Napisal: Gledal sem te zadeve po 400€ - 500€...strelal bi seveda na tarco ja. Pa da je repetirka.
Kolk te pa kej optika se potem pride? Je dovolj daljnogled tam za 100€ al je treba kaj globje sezit v denarnico?

... a si gledal tudi tole?

https://www.strelec.si/forum/thread-25389.html

l
p upor500
Odgovori
#12
Kakšno mnenje pa imate o MK puškah TOZ ?
Odgovori
#13
(01-08-2020, 20:01)slavcr Napisal: Kakšno mnenje pa imate o MK puškah TOZ ?
Za plinkanje dobra puška, pred leti sem imel v lasti 78-15 varmint in je po raznih dodelavah začela presenetljivo dobro delati in sem z lahkoto prekosal marsikaterega čeha (452,453 . . .) in podobne puške. Potem so se začele pojavlati 54-ke ki so bile za 2 razreda boljše od toza in je bilo puško potrebno zamenjati. Pri tozu so  problem nabojniki saj so le ti za stare modele zelo iskani na trgu jih je malo in so temu primerne tudi cene pri novejših modelih pa so narejeni iz cenene plastike in so ravno tako težko dobavljivi.
Odgovori
#14
Je tukaj kdo iz okolice celja pa da bi se dal sprobat kako 22lr pusko??
Odgovori
#15
... ja ... pošlji ZS

lp upor500
Odgovori
#16
Ne preveč komplicirat...kupi tisto kar ti je všeč oziroma kar ustreza tvojemu budgetu. Obenem pa doseže tvoj namen. Če boš rabil samo za svojo dušo brez tekmovalnega namena je dovolj kaka repetirka z kitajcem.

Jaz parkrat letno namontiram poceni kitajca kar na Coltovo M4, z najcenejšo municijo padejo platke od 15cm na 100m brez problema, 10ka tudi, pri 5 cm platki se morem pa potrudit......pa je uspešnost še zmeraj nad 50 %.

Obenem pa je puška zmeraj RTGO za plinkanje, samo namerilno zamenjam.
Odgovori
#17
Imam CZ 455 lux navadna cev in tudi mehanski merki. Mislim, da je armint cev odveč, saj postreljim tudi po 120 strelov v serijah po 10 strelov v vsako od 2 x 6 tarč in ne segreva cevi. Sem zamenjal vzmet na sprožilcu, sedaj je cca 250 gr. Montiral optiko 6,5 - 20 x 45. Na cca 60 - 65 metrov z dvojnim naslonom 5 strelov v eno luknjo velikosti 2 centov eur. Skupni strošek: puška 390,00 eur, daljnogled Leupold 1.200 eur.
Odgovori
#18
(31-07-2020, 18:20)dlovro Napisal: Gledal sem te zadeve po 400€ - 500€...strelal bi seveda na tarco ja. Pa da je repetirka.
Kolk te pa kej optika se potem pride? Je dovolj daljnogled tam za 100€ al je treba kaj globje sezit v denarnico?
Jaz sem pristaš zelo dobrih strelnih daljnogledov, ker odličen daljnogled kupiš za vedno. Daljnogled naj bi bil praviloma dražji od puške. Seveda tudi s kitajskim daljnogledom za 100 eur se zadene center, dokler brezhibno deluje, nato se zavrže. Zeiss-a ali S&B-ja se pa servisira na 10 let, ali pa tudi to ne.
(01-08-2020, 20:47)ldamjan Napisal:
(01-08-2020, 20:01)slavcr Napisal: Kakšno mnenje pa imate o MK puškah TOZ ?
Za plinkanje dobra puška, pred leti sem imel v lasti 78-15 varmint in je po raznih dodelavah začela presenetljivo dobro delati in sem z lahkoto prekosal marsikaterega čeha (452,453 . . .) in podobne puške. Potem so se začele pojavlati 54-ke ki so bile za 2 razreda boljše od toza in je bilo puško potrebno zamenjati. Pri tozu so  problem nabojniki saj so le ti za stare modele zelo iskani na trgu jih je malo in so temu primerne tudi cene pri novejših modelih pa so narejeni iz cenene plastike in so ravno tako težko dobavljivi.

(01-08-2020, 20:47)ldamjan Napisal:
(01-08-2020, 20:01)slavcr Napisal: Kakšno mnenje pa imate o MK puškah TOZ ?
Za plinkanje dobra puška, pred leti sem imel v lasti 78-15 varmint in je po raznih dodelavah začela presenetljivo dobro delati in sem z lahkoto prekosal marsikaterega čeha (452,453 . . .) in podobne puške. Potem so se začele pojavlati 54-ke ki so bile za 2 razreda boljše od toza in je bilo puško potrebno zamenjati. Pri tozu so  problem nabojniki saj so le ti za stare modele zelo iskani na trgu jih je malo in so temu primerne tudi cene pri novejših modelih pa so narejeni iz cenene plastike in so ravno tako težko dobavljivi.

(02-08-2020, 10:56)Oh Lev Napisal: Imam CZ 455 lux navadna cev in tudi mehanski merki. Mislim, da je armint  cev odveč, saj postreljim tudi po 120 strelov v serijah po 10 strelov v vsako od  2 x 6 tarč in ne segreva cevi.  Sem zamenjal vzmet na sprožilcu, sedaj je cca 250 gr. Montiral optiko 6,5 - 20 x 45. Na cca 60 - 65 metrov z dvojnim naslonom 5 strelov v eno luknjo velikosti 2 centov eur. Skupni strošek: puška 390,00 eur, daljnogled Leupold 1.200 eur.
Odgovori
#19
Je velika razlika v natančnosti puške enostrelke in pa puške z nabojnikom?? Nekako se mi ne dopade vsak patron posebej vstavljati Cool Dumb
Odgovori
#20
(05-08-2020, 12:59)dlovro Napisal: .... Nekako se mi ne dopade vsak patron posebej vstavljati...
Ni vse v lepoti/dopadljivosoti. Smile
Za precizno streljanje si mora človek vzeti čas, znati brzdati svoje živce, ...Več ali manj tresoča roka pri vstavljanju novega naboja, je eden od pokazateljev pripravljenosti. Beer
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)