Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 1 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kakšen tip trezorja je primeren
Vprašanje uporabnika Mare1911 mi deluje bolj kot provokativno in močno dvomim da ga zastavlja lastnik športnega orožja. Najprej jamranje kako žena ne dovoli doma orožja nato kako bo vlomilec prevaril sef nato hramba na strelišču pa na policiji itd. Imam občutek da se vse piše z namenom vsiljevanja mnenja da bi bilo bolje v kolikor bi strelci svojega orožja ne hranili doma. Spoštovani uporabnik Mare1911, kot je zapisal že eden od predhodnikov strelstvo ni samo to da vzameš športno orožje in streljaš v tarčo ampak je orožje potrebno tudi vzdrževati morda kaj zamenjati, dodelati potem so tukaj še suhi trenigi itd.
Odgovori
Goldi, seveda, v resnici sem politik levice in lobiram za to da strelci ne bodo več hranili orožja doma :)))
Ni treba v vsakem vprašanju videt teorije zarote. Meni je vseeno kje ga ima kdo, jaz sprašujem zase glede na dane okoliščine in nerazumevanje žene. Sem že dobil nekaj odgovorov ki so mi bili v pomoč. Kot rečeno, ne vem še kako se bom odločil ampak prodal ga zagotovo ne bom. Ali hramba doma še naprej ali pa na strelišču če bo moč.
Človek še vprašat ne more več nič ne da bi se takoj vsulo obtožb.
Odgovori
Boš že enkrat prebral tisti 27.čl. ali ne? Pray
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(03-09-2020, 17:39)Mare1911 Napisal: Goldi, seveda, v resnici sem politik levice in lobiram za to da strelci ne bodo več hranili orožja doma :)))
Ni treba v vsakem vprašanju videt teorije zarote. Meni je vseeno kje ga ima kdo, jaz sprašujem zase glede na dane okoliščine in nerazumevanje žene. Sem že dobil nekaj odgovorov ki so mi bili v pomoč. Kot rečeno, ne vem še kako se bom odločil ampak prodal ga zagotovo ne bom. Ali hramba doma še naprej ali pa na strelišču če bo moč.

V kolikor je temu res tako kot pišeš pa mi pojasni čemu nabijanje kako se da v vsak trezor enostavno vdreti in kako vlomilci nosijo sabo varilne aparate. Lepo te prosim ne s takimi...
Odgovori
Kaj gledaš youtube kanal yankeemarshall? Je v enem videu pokazal svoj enormni liberty trezor in rekel da vse te večtočkovne ključavnice ne pomenijo nič če se profi spravi nanj z varilcem.
.357, sem prebral že zdavnaj. Tam nič ne piše v detajle, ergo sem vprašal tukaj. Pa tam piše o tem da če NI pogojov za hrambo. Pri meni pogoji so in hramba je več kot solidna za tistih par pihalnikov. Problem je žena :))
Odgovori
(03-09-2020, 18:12)Mare1911 Napisal: ... Problem je žena :))
Ta problem pri meni ni prisoten Wink , zato ne morem razumet vsega - se opravičujem.
27.čl. opisuje postopek, ko/kako se da orožje v hrambo. Če ga boš imel cel teden v hrambi in ga za vikend prinesel domov ( recimo v petek popoldne, ker si boš v soboto in nedeljo vzel čas za treninig in tekmo ), boš moral ženo poslat k sosedu, da boš imel mir. Smile 
Problematična žena ti lahko tudi poskrbi za "hrambo" pri policiji, a od tam ga ne bo več nazaj...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(03-09-2020, 17:39)Mare1911 Napisal: Goldi, seveda, v resnici sem politik levice in lobiram za to da strelci ne bodo več hranili orožja doma :)))
Dej kos v posojo prijatelju in naj ga on čuva.
Ko ga rabiš ga da ven s trezorja in ti mirno pokaš.

Poslano z mojega POCOPHONE F1 z uporabo Tapatalk
Odgovori
Mare1911 --- Nabij si ga u guzic_… Razumeš?!... Tam bo varno… Upam… Kakšen si ti bolnik! J

Admin, prosim, da blokiraš tega osebka… Na žalost gre za nekega provokatorja, kateri dela to z nekim namenom.. In ta je škodovati športnem strelstvu.
Odgovori
Okej zdej pa resni nasvet.
Glede na to, da izgleda rad obcasno malo streljas, vseeno pa ne toliko, da bi si zelel imeti orozje doma tudi za trening doma na duho, ali hraniti doma vecjo kolicino streliva ali strelivo celo polniti. Zene se po neki logiki noces znebiti (lociti).
Najbolj pametno je da orozje prodas in ga rentas na javnem streliscu ko se odlocis it streljat. Cena rentanja orozja je majhna, malo vec te opalijo na strelivu, ampak verjamem da ne streljas veliko. Pa se vsakic si lahko izberes drugo orozje.

To je zame resnicno najboljsa resitev zate.
Odgovori
Baje da je tole s policijo nekoc v davnih casih ze blo. Takrat so jagri meli puske na policiji pa so jih "dvigovali" glede na dobrovoljo lokalnega serifa (lahko si mislis, kako je to zgledalo)

Tle se strinjam s predlogom ales1a.
Odgovori
A zdej že vemo kakšen tip trezorja je najboljši, al se bomo še poglobil v tehnike vlamlanja? Če ja, dejte ofnat novo temo, pa opišite svoje izkušnje, tole kle je že 1/2 solate. Fajn za štukat, kej več pa tud ne.
Odgovori
Jaz nisem še čist prepričan  Snooty
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
Zdaj so prisle na program anti-gun žene ;)

Mare1911 svojo zeno verjetno poznas. Sem preprican, da bo sprejela se en hobi norega moza.
Zdaj ali silit v njo in jo kako prepricat ali samo v bajto prinest, zaklenit in ne okrog kazat... to pa sam ves kako in kaj.

Mogoce imate v drustvo opcijo, da zelezo pustis tam v hrambi. Malo se pozanimaj.

Na zacetku vsak misli, da bo malo streljal in da je majhen trezor OK. Skratka trezor/omara za orozje ni nikoli prevelik/a, streliva ni nikoli dovolj. ;)

PS: Potrebujes tudi tarce, torbo ali vrecko za prenos vsega. Zagotovo sem pozabil se mali milijon stvari. Zgolj en kos orozja je macji kaselj.
Odgovori
https://www.decathlon.si/omara-wt-1006-z...21236.html

Kaj pa tole?Kaj pomeni omenjeni standard?
Odgovori
(05-09-2020, 17:53)march Napisal: https://www.decathlon.si/omara-wt-1006-z...21236.html

Kaj pa tole?Kaj pomeni omenjeni standard?
Gre za varnostno omaro, ne trezor. Zavarovalnice so vsebino takšne omare pripravljene zavarovati do višine 2000£ v primeru odtujene gotovine in 6000£ v primeru predmetov.

Nepooblaščena oseba pomotoma, ali prav enostavno, ne bo prišla v notranjost.
Odgovori
Daj nehajte bluziti s temi zavarovalnicami, ker nimate prav. Preberite splošne pogoje oz. kritja posameznih zavarovalnic. So prosto dostopni na spletu.
Odgovori
Meni pa pri teh štacunskih omarah za puške ni jasno, ali so samo za lovce, ki v glavnem streljajo samo na obveznem nastrelu? Prostorčič za strelivo zadostuje ravno za eno škatlico 'kapseljnov' in eno škatlico vžigalic, mogoče za kako majhno pištolo. A za strelivo naj bi pa kupil še drugo omaro / blagajno; mogoče še tretjo za pištole in/ali revolverje ali kako? Neuporabno in bedasto.
Odgovori
(05-09-2020, 18:30)bob78 Napisal: Daj nehajte bluziti s temi zavarovalnicami, ker nimate prav. Preberite splošne pogoje oz. kritja posameznih zavarovalnic. So prosto dostopni na spletu.
Zavarovalnice pri oceni tveganj uporabljajo smernice. Navedeni podatki so povzeti po teh. Kakšno rešitev se vključi v posamezno polico, je stvar dogovora za tisto pogodbo.
Odgovori
Ni res. Za 99% pogodb se uporabi splošne pogoje in se polic ne oblikuje individualno, ampak serijsko in po rednem ceniku. Za nekatere največje slovenske zavarovalnice sem to opisal nekaj strani nazaj. Višina kritij zavarovalnic glede na posamezen standard je marketinška poteza prodajalcev sefov, delno pa posledica prevoda iz tujih prospektov, saj nekatere tuje zavarovalnice višino kritja res oblikujejo glede na standard sefa, slovenske pa ne.
Odgovori
@bob78, @march
V Nemčiji imajo zavarovalnice točno določeno do kakšne vrednosti lahko zavaruješ vsebino sefa kar je povsem logično saj se sefi med seboj močno razlikujejo. Vsak varnostni razred mora prestati določene preiskuse vlamlanja tako mehanskega kot tudi pri višjih varnostnih stopnjah poskusov vdrtja s pomočjo toplotnih rezalnikov. Ravno zato se tudi cena posameznih sefov močno razlikuje in praviloma je tudi razmerje med zunanjimi merami in notranjo prostornino nek pokazatelj višje varnosti se pravi manjši kot je prostor v notranjosti sefa glede na zunanje mere sefa večja je njegova varnost. Seveda pa 100% varnosti ni pa tudi v vsak sef se da vlomiti samo v tiste z najvišjo varnostjo ne more vlomiti vsak ampak nekdo, ki ima za to dejavnost znanje in seveda dovolj časa. Recimo vsebino varnostne omare razreda A za katero je spraševal uporabnik "march" nemške zavarovalnice sploh ne zavarujejo, ker gre za najnižji varnostni razred in v tako omaro lahko vlomiš že s pomočjo navadnega brusilnika. Moje mnenje je da je optimalni varnostni razred glede na ponujeno varnost in pa seveda ceno, ki jo moramo plačati za tak sef varnostni razred 0 oziroma 1. Treba je vedeti tudi da so sodobni trezorji zaradi uporabe sodobnih materialov pri enaki stopnji varnosti lažji od starejših trezorjev spet po drugi strani pa je tudi teža tisti dejavnik, ki nekomu preprečuje da bo trezor odnesel ali ga prevrnil in s tem tudi sama teža vlomilca prisili da mora odpreti trezor tam kjer se nahaja.
https://www.tresoro.at/versicherungssummen
https://www.tresoro.at/tresor-sicherheitsstufen
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)