Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero društvo?
#1
Question 
Pozdravljeni,

po parih obiskih strelišča sem se navdušil nad strelstvom. Potem sem naredil še izpit, kmalu zdravniški pregled, upal pa sem, da bo iskanje društva lahko. Najbolj mi je atraktivno praktično streljanje s pištolo (9mm) pa me zanima katero, društvo mi priporočate? Rad bi videl, da so bazirani v Ljubljani, ali pa okolici in da so aktivni.

Hvala za odgovore, in lep pozdrav
Anže
Odgovori
#2
Kolikor vem... odkar so vam 'vzeli' strelisce za dinamiko ste bolj ali manj na suhem. Ti bodo strelci iz LJ vec povedali.
Odgovori
#3
(24-08-2020, 15:05)anzel Napisal: Pozdravljeni,

po parih obiskih strelišča sem se navdušil nad strelstvom. Potem sem naredil še izpit, kmalu zdravniški pregled, upal pa sem, da bo iskanje društva lahko. Najbolj mi je atraktivno praktično streljanje s pištolo (9mm) pa me zanima katero, društvo mi priporočate? Rad bi videl, da so bazirani v Ljubljani, ali pa okolici in da so aktivni.

Hvala za odgovore, in lep pozdrav
Anže
DOVL (Društvo ostrostrelcev v Ljubljani), ki ima domicilj na ljubljanskem strelišču ob Dolenjski c. Ima sekcijo za praktično oz. dinamično streljanje in nekaj fantov redno hodi na tekme. Kje pa trenirajo, pa ne vem, saj se na strelišču ob Dolenjki ne da (za enkrat) streljati dinamike. Najbolje, da se ob včlanitvi pozanimaš kdo so in se z njimi povežeš.
Odgovori
#4
DPS Cerkno.Fejst strelišče na Lajšah in dober folk v klubu.
Kar ne probaš ne veš
Odgovori
#5
(24-08-2020, 18:24)travac Napisal: DPS Cerkno.Fejst strelišče na Lajšah in dober folk v klubu.

Na tem strelišču sm bil že parkrat, ful je fajn. Samo malo daleč mi je.

Hvala
Odgovori
#6
DOVL je organiziral v Tržiču dokler je bil stari predsednik sedaj pa bolj po posamezniku in poznanstva si organizirajo sami ..... sam sem se prestavil v soit in si postavim (ko sem sam na strelišču) tri tarče in pokam osnove....
Odgovori
#7
Kot smo že tolikokrat zapisali... društva, ki imajo svoje strelišče in so aktivna, so večinoma zelo tiho in (vsaj aktivno) ne iščejo novega članstva. Zakaj? Zato ker je cilj kluba streljanje, ne pa pridobitna dejavnost (= beri: zbiranje 100€ po članu) in je obremenitev klubskega strelišča primerna zato ne iščejo / ne rabijo tvojih 100€.
V (ožji) okolici Ljubljane deluje vsaj 6 klubov s svojimi strelišči, ki so zaprte sorte in ne boš prišel do nujih na način "dam 100€, kdo mi več ponudi?" ... ker (ne moreš verjet) ne rabijo tvojih 100€. So pa vsi fejst, in če boš navezal stike z ljudmi preko tekem, boš tudi povabljen na kak trening potem pa naprej... predvsem pa ti rabiš njih, ne pa oni tebe, zato zoprna oseba z nemogočim odnosom ne bo daleč prišla.
Kako torej začeti? Ni druge, ali imaš poznanstva, ki te spravijo v aktiven klub, ali pa se boš včlanil v enega od tistih ki vzamejo 100€ in ne sprašujejo/zahtevajo preveč. Potem pa naprej...
Odgovori
#8
(27-08-2020, 20:45)Kristian Napisal: Kot smo že tolikokrat zapisali... društva, ki imajo svoje strelišče in so aktivna, so večinoma zelo tiho in (vsaj aktivno) ne iščejo novega članstva. Zakaj? Zato ker je cilj kluba streljanje, ne pa pridobitna dejavnost (= beri: zbiranje 100€ po članu) in je obremenitev klubskega strelišča primerna zato ne iščejo / ne rabijo tvojih 100€. 

Drži 100%. Vsako društvo, ki si hoče zagotoviti čimkvalitetnejše pogoje za svoje aktivne tekmovalce bo ravnalo tako. Poleg preobremenitve strelišča (in okoliških prebivalcev) se na ta način izogne tudi marsikateremu neprijetnemu dogodku, uniči se manj opreme itd...
Če je čreda prevelika je pač neobvladljiva...
Odgovori
#9
(27-08-2020, 20:45)Kristian Napisal: Kot smo že tolikokrat zapisali... društva, ki imajo svoje strelišče in so aktivna, so večinoma zelo tiho in (vsaj aktivno) ne iščejo novega članstva. Zakaj? Zato ker je cilj kluba streljanje, ne pa pridobitna dejavnost (= beri: zbiranje 100€ po članu) in je obremenitev klubskega strelišča primerna zato ne iščejo / ne rabijo tvojih 100€.
V (ožji) okolici Ljubljane deluje vsaj 6 klubov s svojimi strelišči, ki so zaprte sorte in ne boš prišel do nujih na način "dam 100€, kdo mi več ponudi?" ... ker (ne moreš verjet) ne rabijo tvojih 100€. So pa vsi fejst, in če boš navezal stike z ljudmi preko tekem, boš tudi povabljen na kak trening potem pa naprej... predvsem pa ti rabiš njih, ne pa oni tebe, zato zoprna oseba z nemogočim odnosom ne bo daleč prišla.
Kako torej začeti? Ni druge, ali imaš poznanstva, ki te spravijo v aktiven klub, ali pa se boš včlanil v enega od tistih ki vzamejo 100€ in ne sprašujejo/zahtevajo preveč. Potem pa naprej...

Točno tako Clap Clap
Odgovori
#10
Tako se širi oziroma se spodbuja strelstvo, da bi se vse več ljudi ukvarjalo oziroma spoznalo z športnim streljanjem… »Klubi zaprtega tipa«, »dokazovanje koliko znaš«,«sprejet si samo, če«… Saj ne moreš verjeti… Kot, da se včlanjuješ v neki kult.

To me spominja na srednjo šolo in najstnike… Kako se ena grupa združi in potem »izigrava« nekaj in nešta.

Zato pa je slovensko strelstvo tako na psu. 
Odgovori
#11
(27-08-2020, 21:29)Martin1 Napisal: Tako se širi oziroma se spodbuja strelstvo, da bi se vse več ljudi ukvarjalo oziroma spoznalo z športnim streljanjem… »Klubi zaprtega tipa«, »dokazovanje koliko znaš«,«sprejet si samo, če«… Saj ne moreš verjeti… Kot, da se včlanjuješ v neki kult.

To me spominja na srednjo šolo in najstnike… Kako se ena grupa združi in potem »izigrava« nekaj in nešta.

Zato pa je slovensko strelstvo tako na psu. 

Martin prosim pozorno preberi Kristianov post še 1x. To je OK.
Širjenje strelstva na čredni način, se pravi vsak ki pride mimo da 100€ in welcome...ne ne to pa ni OK! Med temi "vsak ki pride mimo" je mnogo pacientov, ki so po čudežu prišli do papirjev...
Pika.
Odgovori
#12
(27-08-2020, 21:36)Ivan 22Lr Napisal:
(27-08-2020, 21:29)Martin1 Napisal: Tako se širi oziroma se spodbuja strelstvo, da bi se vse več ljudi ukvarjalo oziroma spoznalo z športnim streljanjem… »Klubi zaprtega tipa«, »dokazovanje koliko znaš«,«sprejet si samo, če«… Saj ne moreš verjeti… Kot, da se včlanjuješ v neki kult.

To me spominja na srednjo šolo in najstnike… Kako se ena grupa združi in potem »izigrava« nekaj in nešta.

Zato pa je slovensko strelstvo tako na psu. 

Martin prosim pozorno preberi Kristianov post še 1x. To je OK.
Širjenje strelstva na čredni način, se pravi vsak ki pride mimo da 100€ in welcome...ne ne to pa ni OK! Med temi "vsak ki pride mimo" je mnogo pacientov, ki so po čudežu prišli do papirjev...
Pika.

Se strinjam...in se strinjam tudi z Kristjanom..
Odgovori
#13
Prvo se zahvaljujem vsem za odgovore!

Vsak ima po svoje prav. Saj smo vsi (ne samo strelci) eni veliki otroci, ki radi pokajo in iščejo izgovore zakaj to delamo. Ali pa so otroci naše ogledalo? hmm...

Menim da je pravilno, da obstajajo klubi zaprtega tipa, ker bi drugače dobri strelci bili še bolj redki. Pravilno je, da so masovni klubi, ker omogočajo strelstvo množicam. Vsak opravlja svoje delo. Za promocijo strelstva kot vsakega športa in dejavnosti pa so potrebni javni dogodki, promocije, kjer najbolši strelci predstavljajo šport. Seveda, komu pa se da to organizirat? Mogoče tistim, ki služijo od strelstva (trgovine)?
Seveda, če je to sploh v interesu na državnem nivoju.

Sem se pa odločil tako, da se bom vpisal v DOVL, ker imajo na voljo zastonj trening enkrat tedensko, v moji bližini (Rudnik). Hkrati imajo pa svojo ekipo praktičnih strelcev. Res da trenirajo drugje, ampak vsaj prvo leto bom itak največ vadil osnove.
Odgovori
#14
Za zacetek najbolje da si tam kjer ti je najblizje.
Vse ostalo bos pa spoznaval sproti.
Osebno se vedno veselim novih sotekmovalcev preciznih in dinamicnih ;)
Najmanj so mi vsec tisti, ki pridejo 2-3x na strelisce, ko nabavijo svoj kos jih pa nikoli vec ne vidis. :( Zamerit jim pa vseeno ne mores.
Odgovori
#15
(28-08-2020, 08:00)MarkB Napisal: Za zacetek najbolje da si tam kjer ti je najblizje.


MarkB za začetek je najbolje, da si tam kjer boš nekaj imel od tega (v smisli znanja). Lahko imam streliščeza hišo pa če ni nikogar, da bi mi pokazal vsaj osnove...
Odgovori
#16
Drzi. Stat na avtubusni kjer se bus nikoli ne ustavi ni najbolj pametno ;)
Po drugi strani pa OP ni nihce ravno pomagal s kaksnim konkretnim predlogom glede klubov v LJ.
V tem primeru lahko samo napisem - hvala Bogu da sn štaj'rc ;)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)