Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smrdljiv .308
#1
Zadnje čase opažam, da se prodaja polno pušk kalibra .308. Očitno je vsem začel smrdeti ta kaliber ali zgolj naključje?!
Odgovori
#2
Cisto po nakljucju so pogruntali.prednosti ki jih ima 6.5 ;)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#3
Sprašujem se, če ni ravno to vzrok.
Odgovori
#4
jaz prodajam zaradi drugih projektov in ce bi se enkrat kupoval bi kupil se eno v 308win. tako da pri meni sta zgresila .toliko kot se je 308 win postrelalo se se enih 50 let z 6.5 nebo.
Odgovori
#5
včasih so se tudi tolk s konjsko vprego prevozili, da jim avtomobili še danes komaj pridejo blizu... ;)
Odgovori
#6
tisti ki so odkrili 6.5 in sedaj sirijo to novo vero so kot tisti ki se losajo alkohola al pa najdejo boga in potem vsem moralizirajo in pametujejo kako so njihova pota zgresena in da samo oni vedo kako je prav .neglede na to da so ponavadi bili najvecji alkoholiki ,kurbirji itd.... kristjan (podobnost z vero je zgolj nakljucje) a nisi ti zacel na sakotu 308win. lpm
Odgovori
#7
Ampak je spoznal svojo zmoto tako kot jaz.
Aleluja.
Odgovori
#8
sedaj za pokoro na koruzo klecat in 7 zdrava marija.
Odgovori
#9
(20-09-2020, 20:29)jagdsport Napisal: sedaj za pokoro  na koruzo klecat  in 7 zdrava marija.

Neeeee.
Prodat heretični kaliber in nabavit nekaj v 6,5x...
Ter širiti novo vero.amen
Odgovori
#10
Ker sem pred par meseci kupil .308 moram povedat, da sem ta kaliber izbral (po mesecih tuhtanja in branja balističnih člankov, primerjanja koraka navoja, dolžine cevi ki so na razpolago, streliva, teže krogle.....itn.) ker več kot na 350m verjetno v naslednjih 3 letih ne bom streljal. In če bom v treh letih s poceni 308 strelivom postreljal toliko, da bom uničil cev, ok, bom razmišljal o novi puški in o ostalih, bolj rezantnih kalibrih. Do takrat mi pa fabrško strelivo pri mojstru za mali denar krasne grupe dela (pa verjetno bom prej handloadal kot menjal kaliber).

Tako da si mislim, da fantje streljajo na veliko daljše razdalje, ko 308 neha bit konkurenčen. Zato toliko menjav.
Odgovori
#11
.308 in .338 sta moška kalibra. Glasna, dišeča in(predvsem vonj smodnika v sinusih) rohneča. Skratka užitek za dušo. Go big bore or go home. .223 ali pa 6.5 imata svoje prednosti, a če si bolj precizni rekreativec ki obožuje konkretne kalibre, ga ni čez .308.
Odgovori
#12
haha, res je. In da je zgodba še boljša, sem potem sanjal da bi zamenjal na 260Rem, pa mi je kolega razložil da sem bedak, da je 308 čisto vredi in da se naj streljat naučim. No zdej pa že nekaj let strelja .260Rem ;)
BTW, ta teden je v petekna drugi letošnji trening Baču (do 1100m). Jebiga, COVId je naredi svoje....
Odgovori
#13
zan89 Napisal:Zadnje čase opažam, da se prodaja polno pušk kalibra .308. Očitno je vsem začel smrdeti ta kaliber ali zgolj naključje?!

ali pa gredo cevi proti koncu ker ima večina dve puški; eno za tr in eno za open...
Odgovori
#14
To ima folk ,ki strelja B-klaso. TR je pač rezervat za ogroženo vrsto kje so enaki na kupu.Pa na slo razdaljah v TR čist konkurenčen .308 kompanjon iz TR .223rem
Odgovori
#15
gospod marks.niste videli ne puske ne mene tako da ne govorit neumnosti da je zadeva zjahana.ce imate jajca vam dam jaz jacni izziv.vi nabavite nabavno jaz prinesem pusko in 20 kos.federal gold medal in 20 kos. barnaul nekako dobra in najcenejsa municija.odnesemo do mr .t bo on odstrelil ter pogledal cev z kamero in ce ne bo grupirala minimalno moa in on ne potrdi z kamero da je cev kot nova vam PUSKO PODARIM ter z njo naredite kar vam je volja.vse bo posneto in zabelezeno ter dato na strelca. ce bo pa vse v redu pa jo vi odkupite za 800e.lpm
Odgovori
#16
najprej se strezni pol se začni pametno menit!
Odgovori
#17
pijan al trezen ponudba se velja
Odgovori
#18
(20-09-2020, 17:38)zan89 Napisal: Zadnje čase opažam, da se prodaja polno pušk kalibra .308. Očitno je vsem začel smrdeti ta kaliber ali zgolj naključje?!

Me je firbec mantral, pa sem šel pogledati, koliko se jih res prodaja. Dva italijana, eden čeh in eden avstrijc. Mater, poplava. In trditev, da 308 smrdi, ker se prodajajo štiri (4) puške v 308...
Odgovori
#19
Daj preveri še, koliko kosov kalibra 9x19 se prodaja... kok' šele ta smrdi ....  sploh če streljaš čeha v rinfuzi   Wink
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#20
308win ima vseeno eno prednost pred 6.5. Dela vecje luknje. ;)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)