Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zavarovanje orožja
#1
Zavarovalnica SAVA zahteve pri zavarovanju trezorja z orožjem kopijo orožnih listin in sliko vsakega kosa orožja.

Ali je to OK?
Odgovori
#2
Nevem v cem je to fora oz. zakaj komplicirate sami sebi. A negre to pod krajo dokazujes pa z racuni in oroznim listom in to je to......Vlomi in kraje so pa odvisni kaksen paket imas ponavadi je to do nekega zneska.
Odgovori
#3
19clen Tatvine in ropi 4tocka 3odstavek v splosnih pogojih imas vse opisano.
Seveda pa ljudje so ovce fajn je potegnat se kaksen evro za nad standardna zavarovanja.
Isto je pri avto zavarovanjih. V osnovnem kasku imas vse zavarovano (ponavadi ni toce) z 1% odbitne fransize lahko pa dodas se razne kombinacije brez odbitne fransize. Na koncu ce znas zracunati vidis da si z raznimi kombinacijami vrgel skozi okno par sto eur.
Ampak ja ce se das se daj
Odgovori
#4
Tega jaz niti slučajno ne bi posredoval. To je absurdna zadeva. Greš pač na drugo zavarovalnico pa je. Ker v primeru vloma itak potem dokazuješ z računi. Kdor pa ima veliko dragega orožja pa itak skoraj nujno rabi še videonadzor. Ampak finančna izguba je še tamali problem. Večji je ta da ob morebitni kraji orožja obstaja precej velika verjetnost, da novih nabavnih dovoljenj več ne boš mogel dobit, ali pa se boš pravdal na upravnem sodišču ter dokazoval da nisi nezanesljiv če ti profiji ukradejo za 20k orožja iz ustrezno ali celo nadstandardno varovanega trezorja in prostora. Tega se jaz bolj bojim, zato pa sem sedaj orožje tako skril, da ga noben vlomilec ne bi našel in razen tu gor (anonimno) nikomur sploh povem ne da ga imam. Manj ljudi ve za tvoje orožje, manj nevarnosti za krajo je.
Odgovori
#5
No tole je ze na meji obsedenosti.....isto kot bi rekel da avto puscas neznano kje ker se bojis da ti ga bodo doma ukradli.
Ne razumem zakaj bi mel probleme ce imas hranjeno po zakonu. Pac lopovi so skoz na delu in lahko se zgodi vsakemu. So pa sitnosti in kup vprasanj z strani organov.
Pred leti so kolegu lovcu ukradli puske ni bilo nic posebnega drkanja ker je imel vse po crki zakona. Je pa cez cca 1leto dobil puske nazaj.
Odgovori
#6
Seveda, mozak tudi zeno skrije pa nobenmu ne pove kam, da mu je ne bi kdo slucajno kresnil...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#7
pa mozak tudi :) ...
Odgovori
#8
Eni ne vedo in vprasajo. Mogoce nima zavarovanega stanovanja/hise.
Ko pa kam poklices in omenis orozje pa so tak vsi cisto paf - 'oni ma orozje, kaj si ti ja malo nor'.
Bolje da zacnes z ribisko opremo.
Odgovori
#9
hm.... vrednost moje ribiške oprem je ene 5x mojega orožja hahahahah
Odgovori
#10
(24-09-2020, 13:28)dani_79 Napisal: hm.... vrednost moje ribiške oprem je ene 5x mojega orožja hahahahah

Ribiške ladje znajo bit precej drage - domnevam Smile
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#11
verjetno, bi moral na net pogledat
Odgovori
#12
(23-09-2020, 16:55)Mare1911 Napisal: Tega jaz niti slučajno ne bi posredoval. To je absurdna zadeva. Greš pač na drugo zavarovalnico pa je. Ker v primeru vloma itak potem dokazuješ z računi. Kdor pa ima veliko dragega orožja pa itak skoraj nujno rabi še videonadzor. Ampak finančna izguba je še tamali problem. Večji je ta da ob morebitni kraji orožja obstaja precej velika verjetnost, da novih nabavnih dovoljenj več ne boš mogel dobit, ali pa se boš pravdal na upravnem sodišču ter dokazoval da nisi nezanesljiv če ti profiji ukradejo za 20k orožja iz ustrezno ali celo nadstandardno varovanega trezorja in prostora. Tega se jaz bolj bojim, zato pa sem sedaj orožje tako skril, da ga noben vlomilec ne bi našel in razen tu gor (anonimno) nikomur sploh povem ne da ga imam. Manj ljudi ve za tvoje orožje, manj nevarnosti za krajo je.

A je tole na osnovi kakega konkretnega primera ali sodne prakse, ali le zgolj, kot naš Ljubljeni vodja rad reče, samo vaše domneve?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)