Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PCP zračna puška HW100 S //5.5mm 50J
#1
kupujem zračno puško in na netu še vedno obstaja dielam ali 4.5mm ali 5.5mm
problem na začetku je bil da 4.5mm z visoko hitrostjo/energijo je proti koncu leta dobil spiralno pot
to so potem reševali z težjimi diabolami

istočasno pa opcija 5.5 ki je v vetru bolj stabilna vendar je imela na razdalji večji padec


po podatkih bi naj sedaj novi model HW100 imela diabola imela hitrost do 312m/s pri 50J
je to sedaj moč in hitros s katero bi tudi 5.5 diabola dobila tisto bolj premočrtno pot kot jo ima 4.5

je pa davek za teh 50J in 300m/s + ta da je na eno filanje samo 30 strelov
ima kdo izkušnje z zračkami kjer je moč večja od 40J in hitrosti nad 290m/s
bo v tem primeru dobra grupa na 50m, mogoče 70m

je mogoče kdo ki je šel iz 4.5 na 5.5 in se potem vrnil na 4.5 ? 
kakšno je vaše mnenje ....
Odgovori
#2
Vsekakor 5.5 ,pa tudi izkoristek zraka je boljši (5.5 naredi iz enake kartuše in enke moči več strelov kakor 4.5)
Odgovori
#3
(07-10-2020, 16:54)cheech Napisal: kupujem zračno puško in na netu še vedno obstaja dielam ali 4.5mm ali 5.5mm
problem na začetku je bil da 4.5mm z visoko hitrostjo/energijo je proti koncu leta dobil spiralno pot
to so potem reševali z težjimi diabolami

istočasno pa opcija 5.5 ki je v vetru bolj stabilna vendar je imela na razdalji večji padec


po podatkih bi naj sedaj novi model HW100 imela diabola imela hitrost do 312m/s pri 50J
je to sedaj moč in hitros s katero bi tudi 5.5 diabola dobila tisto bolj premočrtno pot kot jo ima 4.5

je pa davek za teh 50J in 300m/s + ta da je na eno filanje samo 30 strelov
ima kdo izkušnje z zračkami kjer je moč večja od 40J in hitrosti nad 290m/s
bo v tem primeru dobra grupa na 50m, mogoče 70m

je mogoče kdo ki je šel iz 4.5 na 5.5 in se potem vrnil na 4.5 ? 
kakšno je vaše mnenje ....
 Oj, imam dve. Z eno, ki ima regulator, se naredi na 70m grupo za kovanec brez problema. Si pa upam do 100m streljati kadarkoli. Vsekakor pa kaliber 5,5. Ce te kaj vec zanima povej. Sam tudi dve prodajam z optiko in vsem nastudiranim.
Odgovori
#4
Pa mora bit ravno Weihrauch?
Se pa strinjam da 5,5.
Odgovori
#5
(07-10-2020, 21:49)jernejm Napisal: Pa mora bit ravno Weihrauch?
Se pa strinjam da 5,5.

kaj pa je še v tem rangu, nisem pa ravno pristaš tistih futorističnih izgledov, se pravi klasika z lesom
torej 5.5 je sedaj nov standard...
Odgovori
#6
Vzami 5,5 in ne razmišljaj.. imaš več moznosti s strelivom in moznost strelanja na daljse razdalje sploh z slugi. Vecji padec naj te ne skrbi, je vsakic enak in izracunljiv, spiralna pot pa ne.
Ravno sem se vrnil s strelisca (presrecen) kjer sem testiral moje sluge iz domače delavnice(6,35 mm kaliber), na 97m grupa 20mm in se neki poskusi grup 12mm ampak zal na koncu z mojim zaj..
Skratka MK bom kar prodal.

Cheech.. pa kupi raje to zracno, ki jo RWS prodaja Rti. Boljse ne bos mogel naredit, cena ima vrhunsko, da o puski sploh ne govoriva :-)
Odgovori
#7
Če bo filal zrak na pumpo mu RTI ne pride kaj v poštev ker se polni do 300 BAR-ov in tisto veliko flašo nebo napumpal "dva dni" ,pri HW 100 rabiš cc 80 pritiskov pumpe , da napolniš od 100 do 200 BAR-ov in pri polni moči imaš cc 35 strelov (polna moč je obvezno 60 cm cev, drugače ni izkoristka).
Odgovori
#8
To je ze res, po drugi strani pa imas flaso, tu in tam obisces potapljaski servis/trgovino in je reseno. Odvisno kaj si zelis s pusko, ce se bos stvari res posvetil da ne bo samo "vrtno" streljanje z zracno potem kupi rti, ker nisi nikjer omejen. Jaz sem najprej kupil gamo, pa sem hitro videl da malo denarja malo glasbe.. super za vrtno streljanje, cim si pa videl tarco na 100m si se pa usral.
Odgovori
#9
5,5 je zakon, če nič druzga, večji gušt ;)
Odgovori
#10
Kdor misli resno streljati s PCP zračno, si z v začetku naj ne omišljuje ročnih tlačilk, ampak pride v poštev le 300bar jeklenka, po možnosti volumna 6l in je zmagal. Pa zračna puška za resno streljanje mora imeti regulator. Priest z original močjo naredi cca 110+ strelov, z zmanjšano še več. Vse ostalo so nianse. Najti strelivo, ki dobro grupira na večjo razdaljo, izmeriti izhodno hitrost in nato z balističnim kalkulatorjem dobiti padce oziroma klike na željenih razdaljah. Za daljnogled priporočam Hawke Airmax.
Odgovori
#11
tudi vecja gasilska drustva imajo polnjenje jeklenk... polnejo pa 200 ali 300 barov, cisto odvisno od jeklenke.
Odgovori
#12
je kdo že nabavil kompresor , na netu so po 300€ + recimo začnejo. ja in vseeno še boljše da imaš jeklenko.
kako je pa z vlago, v domačem navadnem kompresorju se nibira kondens, kako je pa z vlago v teh rezervoarjih v puškah, je to potrebno kako posebej obravnavati.
Odgovori
#13
(09-10-2020, 08:54)cheech Napisal: je kdo že nabavil kompresor , na netu so po 300€ + recimo začnejo. ja in vseeno še boljše da imaš jeklenko.
kako je pa z vlago, v domačem navadnem kompresorju se nibira kondens, kako je pa z vlago v teh rezervoarjih v puškah, je to potrebno kako posebej obravnavati.

Ne, ker ko se jeklenka polni, se polni preko kompresorja, ki ima že razvlažilec. Poleg tega pazi, da vzameš klasično jekleno tlačno posodo, ker imajo mnogo mnogo daljšo življenjsko dobo kot karbonske ipd.
Odgovori
#14
Za koliko polnitev HW100 pa zadostuje 6L 300 bar jeklenka?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)