Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Margolin 22 LR - info
#1
A lahko kdo poda informacije ( predvsem mislim lastnike omenjenega kosa ali vsaj tiste ki so streljali z njo ) kako se obnese ruska pištola Margolin 22LR - zanima me predvsem zanesljivost oziroma ali je izbirična pri strelivu, natančnost in podobno .......vsaka informacija bo dobrodošla .......


Priponke Male slike
   
Odgovori
#2
Moja je požrla vse. Pri nevem koliko tisoč je enkrat zatajila- strelivo top shot. Natančnost pa... bo moral kdo od boljših strelcev povedat. Jaz na 50 m gre velikost piskne pira. Ima pa trd sprožilec. Imam jo pa kakšnih pet let, kupil novo pri Boškotu. Sem se pa malo igral, pa sem spredaj obesil kviht na konec cevi.
Black rifles matter..
Odgovori
#3
(12-10-2020, 15:20)mm38 Napisal: Moja je požrla vse. Pri nevem koliko tisoč je enkrat zatajila- strelivo top shot. Natančnost pa... bo moral kdo od boljših strelcev povedat. Jaz na 50 m gre velikost piskne pira. Ima pa trd sprožilec. Imam jo pa kakšnih pet let, kupil novo pri Boškotu. Sem se pa malo igral, pa sem spredaj obesil kviht na konec cevi.

Poceni kos  samo pazi da ne uporabljaš premočno municijo ker ti lahko izbije izvlakač tulcev meni ga je pa tudi kolegu sem delav za oba nova izvlakača drugače je pa zelo natančna malo zgodovine konstruktor ki je načrtoval to pištolo je bil namreč slep
Odgovori
#4
hvala za informacije - ja vem za zgodovino te pištole - nekaj informacij je na spletu ampak ker gre ponavadi ( menda jih delajo še danes ) za pištole iz bivše SZ jih na zahodu do razpada SZ niso prodajal - pri nas pa v bivših "komi" državah so bile pa običajne......
v našem klubu nekaj strelcev strelja z njimi ampak jih glih ne hvalijo - OK ja za slab rezultat na tarči je ZMERAJ kriva pištola........ Dumb 
po rokah sem jo že vrtel in mi lepo leži v roki pa par šusov spustil tudi ampak info od lastnikov ki jo imajo so dobrodošla.....
Odgovori
#5
Ja, za lovsko municijo pa niso. Meni je čisto ok, ampak, sprožilec je pa pretrd. Je pa veliko boljših kosov, čeprav kar se zanesljivosti tiče, pa ne vem če je kaj boljšega.
Black rifles matter..
Odgovori
#6
Verjetno nas je tu kar nekaj takih, ki smo z Margolinom napravili prve "zaresne" korake na strelišču. Kolikor sem imel prilike postreljati s sposojenim klubskim primerkom, je deloval zelo zanesljivo, vsaj s klasično športno (SV) municijo. Natančnost je bila odlična, tudi proženje zelo solidno, čeprav seveda ne v isti ligi kot sodobne MK tekmovalne pištole.

Ruger Mk II se mi je takrat sicer zdel precej bolj fin kos in se mi je vizualno dosti bolj dopadel, ker je bil le ameriška roba ... ampak zadeval sem pa bolje z Margolinom. Vsekakor je Margolinov dizajn zelo domišljen in robusten, edino to je treba upoštevati, da je celotna pištola precej lahka. Za mladega strelca dobrodošlo, za bolj izkušenega pa mogoče malo manj oz. je treba dodatno obtežiti cev.

Ne spomnim se, da bi po naših trgovinah videl kakšnega novega Margolina. Če jih še vedno delajo in je kvaliteta enaka, kot je bila, bi znal biti zelo dober nakup.
Odgovori
#7
ne novega ni - gledal sem rabljenega ampak lepo ohranjenega ...........me pa "drži" tudi Ruger MK2 target .....za tega sem slišal in prebral same hvale......... Dance
Odgovori
#8
hvala za odgovore in info........... Clap
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)