Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MK puška Krico
Nabavil sem MK puško, enostrelno z debelo cevjo, nastavljivim sprožilcem in diopterjem. Puška je starejši letnik, odlično ohranjena, natančna. Rad bi dobil podatek kako se razstavi zaklep. Pregledal sem že skoraj ves internet in youtub, nikjer nič! Na puški je samo napis # Kriegskorte-co, GMBH Stuttgart# , kal.22lr in cip, drugih napisov -podatkov nič! Kontaktiral  tudi z firmo KRICO.de, tudi oni na žalost nič, če ima kdo kakšno info. glede puške ali da je lastnik podobnega modela, naj me prosim kontaktira na ZS ali pa napiše kaj tukaj. Hvala za pomoč.

lp
Odgovori
weihrauch jo je morda izdelal.
Odgovori
Sam imam sicer polavtomat Kriko, tudi na njemu ni nobene oznake modela, razen Kriegskorte-co .Tudi na netu ni nobenega podatka (sem imel kar nekaj problemov pri nabavi rezervnega okvirja), Drugače pa so dobro narejene.
Odgovori
volodja,a je možna kaka slika,za morebitno prepoznavo...mogoče se kdo najde,ki ve kako se stvari streže.
Odgovori
Kolikor vem, je Krico v lastni delavnici proizvajal relativno malo modelov, je pa pod svojo blagovno znamko tržil različne bolj ali manj generične izdelke drugih proizvajalcev. Firma je vmes tudi večkrat propadla, tako da sedanji Krico razen imena praktično nima dosti skupnega s predhodniki. Res bi bilo najbolje pripeti kakšno bolj detajlno sliko, verjetno se bo dalo razbrati, za kaj točno gre.
Odgovori
Mi ni dalo miru, se mi je zdelo, da sem nekje že videl navodila za Krico serija 300 - tule je povezava v besedi in sliki, če gre za isti ali vsaj soroden model:

https://archive.org/details/FirearmsAsse...3/mode/2up
Odgovori
                      Upam da bodo slike kaj pomagale, hvala.

lp
Odgovori
Kot rečeno, glej pripeto povezavo v zadnjem sporočilu, na str. 184-187 je opisan postopek razstavljanja zaklepa. Po slikah sodeč gre za isti model. Če povezava ne deluje, pa pripenjam še tu spodaj.

Priponke Male slike

Odgovori
Prav lepa hvala na pomoči #tomazl#, demontaža je uspela. Na žalost glede delov pa je še vedno uganka kje?

lp
Odgovori
Tole je napisal nek uporabnik na rimfire forumu

weihrauch sell the krico rifles under the name hw66 and hw60j.top grade rifles in every aspect

Mogoče wiihrauch prodaja dele, zaklep je zelo podoben mojemu iz HW 660, če kaj pomaga

LP
Odgovori
Hvala za info. vendar nič kar bi bilo povezave Krico-Weihrauch. Iščem ta dva kosa.

lp

Priponke Male slike

Odgovori
samo pod 'weihrauch' bi jaz iskal. morda njih kontaktiral.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)