Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trgovina STITRA.IT - izkušnje?
Pozdravljeni

Zanima me, kake imate kaj izkušnje z trgovino STITRA iz Italije?

Sam sem namreč prejšnji mesec naročil prešo PRO 1000 in jo vplačal 29.9.2020. Po navodilih sem prodajalcu dostavil potrdilo o plačilu, vendar do danes še nisem dobil nobenega odgovora ali je prejel nakazilo ali ne, kaj šele da bi jo dobil. Se je to tudi komu zgodilo, prodajalec ne odgovarja na mejle?
Odgovori
Denar na racunu v EU je ponavadi naslednji dan ali cez dva dni. Isto ce kdo tebi nakaze.
Trgovine ne poznam.
Odgovori
Trgovina omogoča plačilo s PayPal. Zakaj nisi uporabil PayPal-a?

Če ti prodajalec ne odgovarja na sporočila, poskusi poklicati po telefonu.
Odgovori
(23-10-2020, 18:51)Taurus_689 Napisal: Pozdravljeni

Zanima me, kake imate kaj izkušnje z trgovino STITRA iz Italije?

Sam sem namreč prejšnji mesec naročil prešo PRO 1000 in jo vplačal 29.9.2020. Po navodilih sem prodajalcu dostavil potrdilo o plačilu, vendar do danes še nisem dobil nobenega odgovora ali je prejel nakazilo ali ne, kaj šele da bi jo dobil. Se je to tudi komu zgodilo, prodajalec ne odgovarja na mejle?

Prodajalec ne odgovarja na maile, prešo pa boš dobil, ne skrbi.  Nod Nisi edini s tako izkušnjo, važno je, da preše zmeraj pošljejo, ko jih dobijo od proizvajalca.
So pa ja...res kekci, že bonton narekuje da komuniciraš s stranko, oni pa tega očitno ne poznajo.
Odgovori
(23-10-2020, 19:12)Ivan 22Lr Napisal: Prodajalec ne odgovarja na maile, prešo pa boš dobil, ne skrbi.  Nod Nisi edini s tako izkušnjo, važno je, da preše zmeraj pošljejo, ko jih dobijo od proizvajalca.
So pa ja...res kekci, že bonton narekuje da komuniciraš s stranko, oni pa tega očitno ne poznajo.

Ja nisem navajen tega, da ti nekdo ne odgovori 1 mesec, pričakoval bi da mi samo rečejo, smo prejeli nakazilo,dobiš čez 2 meseca in je stvar rešena. Pri Grauwolfu me prodajalec takoj kontaktira pošlje sporočilo tukaj pa nič...

Ja res je da je možnost plačila PAYPAL, vendar z tem nisem še nikoli posloval...

Sem pa malo zapaničaril priznam  Dumb
Odgovori
Izdelke kupil in z paypal plačal 2.7.20 do ponedeljka 19.10.20 nisem nič dobil zato sem na paypalu zahteval vračilo denarja. Poslal sem še cca 10 emailov brez odgovora.
Odgovori
PayPal je odlicna zadeva. BRez heca. Uporabljam se predno so uradno prisli v slo.
Odgovori
(23-10-2020, 19:26)Taurus_689 Napisal:
(23-10-2020, 19:12)Ivan 22Lr Napisal: Prodajalec ne odgovarja na maile, prešo pa boš dobil, ne skrbi.  Nod Nisi edini s tako izkušnjo, važno je, da preše zmeraj pošljejo, ko jih dobijo od proizvajalca.

Ja nisem navajen tega, da ti nekdo ne odgovori 1 mesec, pričakoval bi da mi samo rečejo, smo prejeli nakazilo,dobiš čez 2 meseca in je stvar rešena. Pri Grauwolfu me prodajalec takoj kontaktira pošlje sporočilo tukaj pa nič...

Ja res je da je možnost plačila PAYPAL, vendar z tem nisem še nikoli posloval...

Mogoče je tale nakup dober začetek, da začneš uporabljati PayPal. PayPal je posrednik, ki za tebe izvrśi plačilo prodajalcu, prodajalec pa ne dobi podatkov o tvoji plačilni kartici ali računu pri banki. V primeru, da blaga ne dobiš, pri PayPal sprožiš reklamacijo, oni pa potem od prodajalca zahtvajo pojasnila oz. dokazila o dostavi blaga v določenem roku (poenostavljeno povedano). V kolikor blago ni bilo dostavljeno oz. prodajalec ne odgovori (kot v tvojem primeru), ti PayPal povrne celoten znesek nakupa na tvojo plačilno kartico oz. račun pri banki. Nobenega pošiljanaja e-mailov prodajalcu in nobenega tveganja, da ti bo prodajalec pobral denar, brez da bi ti dostavil blago. Sam v spletnih trgovinah, ki nimajo možnosti plačila s PayPal, sploh ne kupujem več. V izjemnih primerih, če gre za blago manjše vrednosti, ki ga ne morem dobiti - kupiti drugje, uporabim predplačniško Mastercard kartico NLB, na katero pred nakupom položim točen znesek nakupa (nekaj evrov več).
Odgovori
(23-10-2020, 21:42)Matej045 Napisal:

Mogoče je tale nakup dober začetek, da začneš uporabljati PayPal. PayPal je posrednik, ki za tebe izvrśi plačilo prodajalcu, prodajalec pa ne dobi podatkov o tvoji plačilni kartici ali računu pri banki. V primeru, da blaga ne dobiš, pri PayPal sprožiš reklamacijo, oni pa potem od prodajalca zahtvajo pojasnila oz. dokazila o dostavi blaga v določenem roku (poenostavljeno povedano). V kolikor blago ni bilo dostavljeno oz. prodajalec ne odgovori (kot v tvojem primeru), ti PayPal povrne celoten znesek nakupa na tvojo plačilno kartico oz. račun pri banki. Nobenega pošiljanaja e-mailov prodajalcu in nobenega tveganja, da ti bo prodajalec pobral denar, brez da bi ti dostavil blago. Sam v spletnih trgovinah, ki nimajo možnosti plačila s PayPal, sploh ne kupujem več. V izjemnih primerih, če gre za blago manjše vrednosti, ki ga ne morem dobiti - kupiti drugje, uporabim predplačniško Mastercard kartico NLB, na katero pred nakupom položim točen znesek nakupa (nekaj evrov več).

Glede na to, da sem do zdaj pri Stitri naročil kar nekaj blaga, me je firbec gnal, da po dolgem času obiščem njihovo stran...vendar, kaj so to zdaj za ena jajca, ali je komu jasno, meni odpre takole:     
Odgovori
Jaz sem pri njih že naročil tri preše, plačal preko paypal in vedno dobil znotraj 14 dni.
Odgovori
(23-10-2020, 22:01)Ivan 22Lr Napisal: Glede na to, da sem do zdaj pri Stitri naročil kar nekaj blaga, me je firbec gnal, da po dolgem času obiščem njihovo stran...vendar, kaj so to zdaj za ena jajca, ali je komu jasno, meni odpre takole: 

Probaj https://www.stitra.eu
Odgovori
Odzivni so tipicno po italjansko, anglescina jim je cista italjanscina (skratka tk tk) ampak do danes sem dobil se vse razen ene stvari, katero sem narocil brez da bi vprasal ali je na zalogi. Takrat sem dobil denar nazaj preko Paypala.

Splaca se vprasat vnaprej ali je stvar na zalogi ali ne.
Odgovori
Moja izkušnja z enim od italijanskih prodajalcev je podobna. Naročil 31.07. (tik pred dopusti), potem se do sredi septembra ne zgodi nič, na maile ni odgovora, potem pa enkrat pride paket s polovico robe, ki sem jo naročil. Nakar spet tišina en mesec potem pa odgovori na mail da preostala roba ni dobavljiva in mi vrne preostalo kupnino. Pri italijanih priporočam potrpežljivost. Če je nimate raje naročajte od Nemcev. Je pa ena druga firma v italiji robo poslala takoj in je bila v 1 tednu pri meni. Zato je pametno prej preveriti zalogo v kolikor se želimo izogniti čakanju.
Odgovori
v teh časih je nujno preverit zalogo, ker pošiljke iz amerike prihajajo tudi po 2 meseca.
Odgovori
To so moje izkušnje s Stitro:
-https://www.strelec.si/forum/thread-1867...#pid141462
Odgovori
Jaz pogosto naročam pri Strobl.cz. Hitri, resni, ugodna poštnina in za nekatere artikle zelo ugodne cene: denimo S&B krogle, Lee preše in dodatke (so evropski uvoznik), Frankford Arsenal, ipd.
Odgovori
(24-10-2020, 12:25)bob78 Napisal: Jaz pogosto naročam pri Strobl.cz. Hitri, resni, ugodna poštnina in za nekatere artikle zelo ugodne cene: denimo S&B krogle, Lee preše in dodatke (so evropski uvoznik), Frankford Arsenal, ipd.

Tudi jaz, zadovoljen vedno do sedaj
Wink
*** Fight or Flight ***
Odgovori
(23-10-2020, 21:42)Matej045 Napisal:

PayPal ti povrne denar samo če kopuješ na Ebayu. Pri ostalih nakupih ti denarja ne povrne, se pa vključi kot mediator med prodajalcem in kupcem.
Odgovori
Paypal normalno vrne denar, tudi pri nakupu pri njih.

Moja Google ocena in komentar o Stitri:

https://www.google.com/search?sxsrf=ALeK..._id:VwEHef
Odgovori
Včasih ti lahko paypal doda 2,5% provizije.  Moja zadnja izkušnja je bila takšna, sicer je bilo na računu lepo navedeno, vendar sem pregledal ( neopazno dodano čisto na dnu in pisava 8) .  Naj bi bilo odvisno od pogodbe prodajalec - paypal.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)