Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
22lr slabo strelivo???
Photo 
Zdravo,

Nedavno sem pri Rebcu nabavil nekaj streliva v 22lr in sicer Remington Thunderbolt.
Rabim poceni strelivo za ''nažiganje'', kaj drugega poceni (Aguila, CCI standard) pa takrat niso imeli.
Puška je PAP Kriss Defiance (ar-15 v 22lr).

Načeloma ta puška prebavlja vso municijo oz sem do sedaj imel res zelo malo zastojev. s CCI standard tudi nobenega v eni seansi cca 300 nabojev.
Pri Thunderboltu pa sem imel od ene škatle (50 kos) cca 30 zastojev.
Težava je, da se na puški zaklep ne zapre do konca in je potrebno naboj s forward assistom zabiti v cev.

Doma sem malo gledal naboje, marsikateri oz pri večini nabojev se krogla premika v tulcu; torej če z eno roko primeš kroglo in z drugo tulec in naboj ''ukriviš'', se čuti ohlap. In to je težava, saj se naboj, ko ga zaklep iz nabojnika porine v vodilo/strmino, zaradi ohlapa le ta ukrivi in krogla se zaleti postrani v cev in se deformira. Tudi se sicer slabo na sliki vidi vendar tak naboj je potem rahlo ukrivljen oz ni raven.
Slike so spodaj!

Je to težava tega streliva če ima kdo izkušnje ali je to lahko slaba serija?
Opazil sem da so CCI naboji povoščeni, teli pa ne in je svinec čisto pust/suh. Ali bi pomagalo, da jih namastim?

Imam cca 2000 kos tega streliva ki je kot tak bolj kot ne neuporaben zame...

Hvala!

Še linki do slik saj jih meni forum deformira:

http://shrani.si/f/46/Rk/2TaHh0yZ/img20201102184335.jpg
http://shrani.si/f/3X/95/3U8DG2rI/img20201102184408.jpg

Priponke Male slike

Odgovori
Ar15 v .22 se uporablja naboje z pobakreno kuglo in visjimi hitrostmi
Npr...
Federal champion
Aguila rl40gr HV

Pač svinec prevec zasvinja tako puško, ki mora brez zastoja in čiščenja 300-400 nabojev čez spravit na tekmi.

Poslano z mojega ANE-LX1 z uporabo Tapatalk
Odgovori
https://www.rebec.eu/product/aguila-22-lr-40gr-hv-sp/

https://www.artekcenter.com/naboj-federa...36gr-cphp/

in podobno drugih proizvajalcev in trgovcev

Poslano z mojega ANE-LX1 z uporabo Tapatalk
Odgovori
Ne vem no kaj sploh kupujete ta jajca, napolnjena devetka stane par centov več in je vsaj pravi občutek pri uporabi. navsezadnje pcc je na pohodu 
ko bodo tekmovanja seveda spet dovoljena. Question

Mk je navsezadnje še dražji porabi se nabojev še in še, puške delajo zastoje, niti niso prav poceni, rabijo neko ornk strelivo pol si pa že na ceni devetke ali dražje, sploh pa ni niti za trening dinamike primerna...kar neki no Pray

Pa da ne bom samo kritiziral, seveda je za precizno zakon, ampak spet ne z poceni strelivom niti z ostalim ki mora bit na nivoju. Shifty
Odgovori
Jaz sem sprobal kar nekaj različnega streliva v mojem Defiance, za sedaj nimam pripomb.
Imam dve isti škatlici Remingtona, probam v par dneh.
Pazi na CCi Quiet, meni je začela na polno delat 3Burst?, oz. 2burst, kakor jo prime.
CCi standard ter HV, Rws HV, Rws Subsonic, Fiocchi Subsonic ter Target tudi OK...pa ni da ni streliva da ne bi sprobal? Trenutno pa vporabljam SK refuzo, pri 100tih ponavadi vsaj eden zataji?, kar pa je še v mejah normale. ? Za trening dinamike pa vedno samo HV.
Odgovori
Obstoječe pa prodaj komu ki ima karabin ali enostrelko. Npr. za 2c/kos manj in bosta oba zadovoljna ;)
Odgovori
Stara novica ampak, če prav razumem je podoben probem?
https://www.guns.com/news/2013/08/19/pli...long-rifle
Odgovori
(03-11-2020, 00:40)Symon Napisal: Stara novica ampak, če prav razumem je podoben probem?
https://www.guns.com/news/2013/08/19/pli...long-rifle

Točno tako. Izgleda kot slab crimp.
Bom preveril moj lot no. in se potem obrnil na Rebca.

HVALA za tole!
Odgovori
(02-11-2020, 22:53)jabolko Napisal: Ne vem no kaj sploh kupujete ta jajca, napolnjena devetka stane par centov več in je vsaj pravi občutek pri uporabi. navsezadnje pcc je na pohodu 

Mk je navsezadnje še dražji porabi se nabojev še in še, puške delajo zastoje, niti niso prav poceni, rabijo neko ornk strelivo pol si pa že na ceni devetke ali dražje, sploh pa ni niti za trening dinamike primerna...kar neki no Pray

Pa da ne bom samo kritiziral, seveda je za precizno zakon, ampak spet ne z poceni strelivom niti z ostalim ki mora bit na nivoju. Shifty

Ne jambram nad puško (ker je zakon in zelo zanesljiva) ampak nad strelivom  Dumb
Žal še nisem tam, da bi sam polnil, čeprav želja definitivno je...nekoč ko otroci mal zrastejo in bo časa nekaj več.

Trenutna kalkulacija je zelo v prid 22lr. Recimo Aguila HV stane 6 centov na pok, S&B rifuza v 9mm me pride 19 centov na pok. Kmečka logika pravi da lahko popokam 22lr natanko 3x več in še za pir mi na koncu dneva ostane za razliko  S-2guns
Pa še manj poka in moti okolico  Dance
Odgovori
(02-11-2020, 23:12)TataKo4 Napisal: Jaz sem sprobal kar nekaj različnega streliva v mojem Defiance, za sedaj nimam pripomb.
Imam dve isti škatlici Remingtona, probam v par dneh.
Pazi na CCi Quiet, meni je začela na polno delat 3Burst?, oz. 2burst, kakor jo prime.
CCi standard ter HV, Rws HV, Rws Subsonic, Fiocchi Subsonic ter Target tudi OK...pa ni da ni streliva da ne bi sprobal? Trenutno pa vporabljam SK refuzo, pri 100tih ponavadi vsaj eden zataji?, kar pa je še v mejah normale. ? Za trening dinamike pa vedno samo HV.

Super. Tudi jaz zaenkrat zelo zelo zadovoljen za Defianceom. Tako z zanesljivostjo kot tudi z natančnostjo. S CCI standard grupa ponavadi nekje 3-4 cm na 80 metrov kar je zame več kot rabim pa sem bolj nek začetnik. In kot rečeno nazadnje 300 kos brez zastoja. Ponavadi se mi pri cca 500 kos zapacka ekstraktor in potem tulcev ne vleče ven, spucam ekstraktor, obrišem ostalo in gas dalje!
Jaz jih sicer nisem toliko testiral ker SK rifuza je že na 11 centih, podobno subsonic, razne clean variante. Jaz sem bolj za tiste na poceni spektru, tam 6,7, max 8 centov za pok saj sem ravno zato nabavil 22lr. Višje je potem res že preblizu ceni 9mm.
Odgovori
Kakšne mata izkušnje pa z udarnimi iglami? Na internetu je najti cel kup zapisov v zvezi s to puško, da naj bi udarne igle odpovedovale po tekočem traku in naj bi jih bilo treba menjat vsaj na 4000 strelov.. Včasih celo bistveno prej.. Je kaj na tem?
Odgovori
(02-11-2020, 22:53)jabolko Napisal: Ne vem no kaj sploh kupujete ta jajca, napolnjena devetka stane par centov več in je vsaj pravi občutek pri uporabi. navsezadnje pcc je na pohodu 

Po drugi strani mu pa ni potrebno toliko puške šraufat in iskat po svetu nedomestnih delov, kot si moral ti svoj PCC.
Jajca so različna, velika in mala, bela in črna, nekatera so tudi kosmata.
Odgovori
(03-11-2020, 12:05)Ljutica Bogdan Napisal:

Po drugi strani mu pa ni potrebno toliko puške šraufat in iskat po svetu nedomestnih delov, kot si moral ti svoj PCC.

Za katero puško govoriš  Question kakšno iskanje po svetu, kakšno  šraufanje, puška ni avto... ima cesar vse kar rabimo, samo zamenjaš
rabil sem pa za troya, blažilec, proženje,  komp, in sedaj iglo pa vzmet le te...ampak to rabi vsak ki ima puško tega sistema, najmanj in sedaj dela kot se spodobi...ostale delujejo edino sig je sila izbirčen glede polnjenega streliva, vsak ne le moj ...boš že še prišel do tega  Dumb
Odgovori
(03-11-2020, 12:36)jabolko Napisal:

Za katero puško govoriš  Question kakšno iskanje po svetu, kakšno  šraufanje, puška ni avto... ima cesar vse kar rabimo, samo zamenjaš
rabil sem pa za troya, blažilec, proženje,  komp, in sedaj iglo pa vzmet le te...ampak to rabi vsak ki ima puško tega sistema, najmanj in sedaj dela kot se spodobi...ostale delujejo edino sig je sila izbirčen glede polnjenega streliva, vsak ne le moj ...boš že še prišel do tega  Dumb

Aaa, pol je pa tole spodaj en drug Jabolko napisal v temi MBX pred 20 dnevi.

U glavnem te puške v devetki, niso tud približno neki ok. Lomov, popuščanja, menjanja delov
ni konca stalno neki. [Image: not.gif]

se opravičujem pomota!
Odgovori
(03-11-2020, 12:49)Ljutica Bogdan Napisal:
(03-11-2020, 12:36)jabolko Napisal:

Aaa, pol je pa tole spodaj en drug Jabolko napisal v temi MBX pred 20 dnevi.

U glavnem te puške v devetki, niso tud približno neki ok. Lomov, popuščanja, menjanja delov
ni konca stalno neki. [Image: not.gif]

se opravičujem pomota!

Saj res niso, moraš zrihtat vzdrževat pol je ok... za neki časa Pray
Odgovori
Zakaj te zadeve ne delajo out fo the box ?
Black rifles matter..
Odgovori
(03-11-2020, 11:05)dex Napisal: Kakšne mata izkušnje pa z udarnimi iglami? Na internetu je najti cel kup zapisov v zvezi s to puško, da naj bi udarne igle odpovedovale po tekočem traku in naj bi jih bilo treba menjat vsaj na 4000 strelov.. Včasih celo bistveno prej.. Je kaj na tem?

Osebno priznam da sem v prvem tednu po nakupu porabil kar cca. Neki čez 3000 streliva, malo sprobanja raznega streliva ,malo gusta po plinkanju pa se malo preciznega na 50m ter 100m,ter trening dinamike z HV strelivom, skratka je delala dnevno do malo segrete cevi?, ko pridem oz. Sem po vsej verjetnosti že čez 5000, ?....ce pomislim NE, vse OK zaenkrat, Puška dela kot je treba, igla ter ostalo vitalno v njej zaenkrat OK.
V drugem tednu sem jo že do-gradil po svoji želji z boljšo naprozilno, kopiscek, ročaj, zavoro... Itd. 
Ko bo kaj, pa če bo in kdaj, pa sigurno sporočim. 
Zaenkrat ostaja cenejši delovni stroj za treninge pa malo plinkanja?.
Odgovori
Remington Thunderbolt kupil pri Rebcu od 150 kom nič zastoja. Pištola Walther PP 22lr.
Odgovori
(03-11-2020, 14:26)stafordcic Napisal: Remington Thunderbolt kupil pri Rebcu od 150 kom nič zastoja. Pištola Walther PP 22lr.

Lahko probaš, če se pri katerem kugla premika? Pri meni jih 90% naredi tak droben "klik" ene 10% se jih vidno premika.
Odgovori
(03-11-2020, 11:05)dex Napisal: Kakšne mata izkušnje pa z udarnimi iglami? Na internetu je najti cel kup zapisov v zvezi s to puško, da naj bi udarne igle odpovedovale po tekočem traku in naj bi jih bilo treba menjat vsaj na 4000 strelov.. Včasih celo bistveno prej.. Je kaj na tem?

Jest imam postreljeno samo cca 2000 kos ker nimam blizu nobenega zunanjega strelišča in zaenkrat BP. Priznam tudi da preveč delam dry-fire brez kapice in je igla brez neke vidne obrabe .
Pravijo ja, da je težava igla in ekstraktor. Iz anglije se da naročit titan iglo in ekstraktor iz boljšega materiala.
Sicer naj bi bojda imele težave predvsem prve serije.

Ampak res na prvi vtis priporočam zelo, dela na večino municije. Ko sem nabavljal je bila najcenejsa m&p 15-22 nekje 780 EUR, sedaj ko jih dobiš pri rebcu za 585 eur je cenovna razlika malo večja. ampak filing v rokah je pa čisto drug!
Čeprav sedaj v slo dobiš tudi že Tippmana M4 ki je baje tudi vrhunski.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)