Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najugodnejši pošiljatelj orožja
Zanima me, kdo je trenutno najugodnejši pošiljatelj orožja iz Nemčije v Slovenijo.
Odgovori
Bolj kot to kateri je cenejši, se rajši pozanimaj kateri je hitrejši in bolj odziven.
Odgovori
Mislim, da je najcenejši trenutno Bock, vendar pa lahko malo traja. Od 2 tedna do dobrega mesca.
Najbolj ugodno je, če kupiš pri komu, ki sam dela izvoze. Taki trgovci so praviloma skoraj pol cenejši, a izvažajo le svoje, se pravi - to kar sami prodajajo. Bock pa vzame in izvozi vse.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
In koliko računa Bock? Približno?
Odgovori
180 eur, vsak naslednji kos (isti prejemnik) pa 40 eur. Če nameravaš kaj več kupit/uvozit se splača počakat, pa "kontingent" peljat. Kakšen mesec (zdi se mi da do 3 mesece) skladiščenja ne računa.
Ceneje je, če je prejemnik trgovec.

(08-11-2020, 18:22)Robert Napisal: 180 eur, vsak naslednji kos (isti prejemnik) pa 40 eur. Če nameravaš kaj več kupit/uvozit se splača počakat, pa "kontingent" peljat. Kakšen mesec (zdi se mi da do 3 mesece) skladiščenja ne računa.
Ceneje je, če je prejemnik trgovec.

Našel:
https://www.waffenexport24.de/index.php?id=328
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
Hvala za info.
Odgovori
Jaz sem večinoma aukcioniral ne egun pri tistih, ki so sami urejali izvoze orožja, da sem jih prejel direktno na svoj naslov, večinoma preko DHLa, enkrat pa mi je paket dostavil direktno nek Avstrijski kurir...

Pošiljko, skupaj z njihovimi izvoznimi stroški sem plačal največ 120€, večkrat pa so mi za vse skupaj prodajalci vzeli le 50€.

Fino pa je, da preden aukcioniraš prodajalca vprašaš koliko vzame za prevoz in urejanje dokumentacije. Nemci načeloma pri izvozu ne komplicirajo, vsaj takrat ko sem jaz kupoval, niso. Je pa res, da sem nazadnje pošiljko prejel pred dvema letoma. Upam, da se vmes ni kaj spremenilo...

Tudi pri nas na UE ni nobenih težav, le najprej moraš od prodajalca prejeti vse podatke o orožju in o njem, s temi podatki greš po nabavno in uvozno dovoljenje, dokumente poskeniraš in po emailu pošlješ prodajalcu. Stroški na UE pri nas so enaki, kot za nabavno dovoljenje znotraj RS. Prodajalec v Nemčiji izvozno dovoljenje uredi na policiji in v roku 3 dni dobi izvozno dokumentacijo potem pa vse skupaj odda na pošto.

Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)