Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kje kupiti Dillon Case Lubricant ?
#1
Povsod kjer sem iskal,  ga ni na zalogi ali pa ga sploh ne držijo.  Menjat pa ne mislim, ker ga uporabljam cca 10 let (prej za 9x19, 40SW in 10 auto), zdaj pa za dolgocevne kalibre.   
Sem že razmišljal, da bi kupil izopropilni alkohol in lanolin in ga sam naredil - kot vsebina je na flaški navedeno samo to. Žal ne vem, v kakšnem razmerju bi potem zmešal.  
Načel sem zadnjo flaško, imam pa dve prazni od prej, tale uporaba s spray pumpico mi zelo ustreza.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#2
Tule mešajo nekaj takega:


...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#3
Zakaj mora biti ravno tak lubrikant? Tukaj nekdo dela sam.Jaz uporabljam rcbs.

Kar ne probaš ne veš
Odgovori
#4
Dillon Case Lube se ne da več dobit v Evropi, ker je neka blesava fora glede pošiljanja "nevarnih snovi". Mislim da se pri Cesar Shop dobi Double Alpha verzija, ki je ista reč.

Je pa tkole. Dillon Case Lube je mešanica izopropilnega alkohola (Mavrica, kupi 99% čisti IPA, ne manj!) in lanolina. Lanolin je v večini primerov dobavljiv kot maža, ne kot tekoče.
Tekoči lanolin je precej težje dobit, ampak sem ga našel na Amazon.de in ga tudi brez težav pošljejo v SLO.

Mešaš (volumensko) 100 delov IPA in 10-12 delov lanolina (po domače, deci lanolina in liter IPA). To mešanico uporabljam na progresivni preši za 9mm in 223 že več kot leto in dela b.p.
Ko ga nalijem v Dillon flaško, ne opaziš razlike med orig. in domačico.

Edina stvar ki jko moraš paziti je da ne špricaš v tulce - smodnik se navlaži in ne užge kot bi moral. Zato se pošprica kanta, vanjo daš dve pesti tulcev, pretreseš in pustiš da alkohol izhlapi, in polniš dalje... S tem si rešil problem.
Odgovori
#5
Mešaš lahko volumensko v razmerju vse od 1:6 do 1:16, najbolje naj bi bilo tako, kot je že napisano, 1:10-12. Pri 1:6 je mešanica gostejša, pri 1:16 redkejša (več alkohola in manj lanolina). Lanolin se dobi na Ebay in cena s poštnino ni pretirana za 250 ml (okrog 15,00 Eur), kar naj bi bilo dovolj za 2,75 litra mešanice z izopropilnim alkoholom. Na izdelku od DAA, ki ga ima Cesar shop na spletu, piše, da je notri Castor oil, ali je Castor oil enako kot lanolin, pa ne vem, sklepam pa da ne. Verjetno pa deluje enako ali zelo podobno.
Odgovori
#6
Castor oil = ricinusovo olje
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#7
Jaz mešam RCBS case lube in izopropilni alkohol iz Merkurja v razmerju cca 1:10 in s pomočjo male plastenke s pumpico to potem narahlo pošpricam po tulcih. Dela BP.
Odgovori
#8
Super. Hvala vsem za odgovore. IPA sem dobil v Merkurju, na srečo ga epidemija še ni zaprla, lanolin pa naročil tukaj:
https://www.tovarnaorganika.si/trgovina/...brezvodni/  

Bom zmešal 1:10 in za začetek  skalibriral ene 50 tulcev 308 - ker za 308 imam tudi rezervno resizing matrico   Cool
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#9
Tale lanolin ni tekoč. Da ne izumljaš preveč... zagrej vodo in daj piksno lanolina vanjo da postane tekoč.
Prej odmeri koliko je 10%. Ko boš zmešal - ker se lanolin ohladi, se bo strdil in nastala bo emulzija.
Če hočeš da je tekoč ga daj v toplo vodo da se spet stopi (pred uporabo). To preverjeno dela, če pa te moti pa poišči tekoči lanolin. Tle teh problemov ne boš imel.
JAz sem ga kupil tle...
https://www.iherb.com/pr/now-foods-solut...oduct_link
Odgovori
#10
Tukaj je 120 ml približno 14,00€ s poštnino vred. Boš pa čakal, da pride, ker je iz ZDA.

https://www.ebay.com/itm/Liquid-Lanolin-...3637067695


Jaz sem tulce pošprical kar z Ballistolom in dela.
Odgovori
#11
(13-11-2020, 11:59)Kristian Napisal: Tale lanolin ni tekoč. Da ne izumljaš preveč... zagrej vodo in daj piksno lanolina vanjo da postane tekoč.
Prej odmeri koliko je 10%. Ko boš zmešal - ker se lanolin ohladi, se bo strdil in nastala bo emulzija.
Če hočeš da je tekoč ga daj v toplo vodo da se spet stopi (pred uporabo). To preverjeno dela, če pa te moti pa poišči tekoči lanolin. Tle teh problemov ne boš imel.
JAz sem ga kupil tle...
https://www.iherb.com/pr/now-foods-solut...oduct_link

Če prav razumem, bom tudi potem, ko bom že imel v šprici 10% mešanico,  moral vsakič, preden pošpricam blazinico (Lube Pad), to mešanico segret v topli vodi?  Nerodna reč   Think  
Običajno si delam strelivo sproti (5 do 10 kosov), ker ga rabim za lov in bi to vsakič preveč podaljšalo postopek.  
Če je temu tako, bom raje naročil tekoči lanolin. S tem, ki ga že imam, bom pa gojzerje in šotorsko krilo impregniral.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#12
Bolje je, če jo segreješ, dela pa tudi če jo samo pretreseš. Ampak najbolj pomembno, če filaš 5-10 kosov, potem le-te namaži s prsti in se ne zajebavaj. Taka špricmaža ima smisle če boš filal recimo par 1000 kosov naenkrat.
Odgovori
#13
Sem se pač navadil, da enkrat špricnem blazinico in povaljam...no ja, včasih naredim tudi 20 kosov v eni rundi   Blush  
Bom šprico imel ves čas na radiatorju, ki je zraven mize, to bo zimska varianta. Poleti je pa v tej sobi bistveno topleje (podstrešje) in bo tudi ok.  Pretresem pa itak vedno pred uporabo, to sem se že navadil.  
Bom za začetek kar zmešal eno šprico s tem navadnim lanolinom, ker ga že imam, da vidim, kako bo šlo.  Un tekoči z eBay-a je pa tudi že naročen.  
Itak sem komaj načel zadnjo flaško original D.C.L od Dillona, tako da imam cajt experimentirat, sploh v teh cajtih.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#14
Pozdrav,

Kok teh flask Dillona bi pa potreboval?
Odgovori
#15
(14-11-2020, 10:48)Robert91922 Napisal: Sem se pač navadil, da enkrat špricnem blazinico in povaljam...no ja, včasih naredim tudi 20 kosov v eni rundi   Blush  
Bom šprico imel ves čas na radiatorju, ki je zraven mize, to bo zimska varianta. Poleti je pa v tej sobi bistveno topleje (podstrešje) in bo tudi ok.  Pretresem pa itak vedno pred uporabo, to sem se že navadil.  
Bom za začetek kar zmešal eno šprico s tem navadnim lanolinom, ker ga že imam, da vidim, kako bo šlo.  Un tekoči z eBay-a je pa tudi že naročen.  
Itak sem komaj načel zadnjo flaško original D.C.L od Dillona, tako da imam cajt experimentirat, sploh v teh cajtih.

Jaz imam tako mešanico že vsaj 2 leti narejeno in vsakič pred uporabo samo pretresem in dela BP, tudi pri 20 stopinjah.
Odgovori
#16
(14-11-2020, 11:53)bobo123 Napisal: Pozdrav,

Kok teh flask Dillona bi pa potreboval?

Hvala, zdaj bom prešel kar na DIY  varianto. Eno flaško lubrikanta z navadnim lanolinom sem danes namešal tako, kot je svetoval Kristian. Res nastane motna emulzija, ki je cca pol ure mirovanja gostejša na dnu. Potem 3x potresem, špricnem po blazinici, povaljam tulce in to je to. 
7 tulcev 308 win (različnih znamk) sem dopoldne skalibriral in se v redu obnese. Jutri bo malo več časa in jih bom skalibriral 50 - za končni test maziva. Običajno špricnem blazinico za vsakih 15 do 20 tulcev.  
Original Dillona DCL sem do sedaj porabil eno flaško na leto. V Merkurju sem kupil 2L  IPA, pri Organika pol kile lanolina in glede na količino, porabljeno za izdelavo ene Dillon flaške maziva zgleda, da imam lanolina dovolj 4ever, izopropila pa za par let.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#17
OK. Če bo potreba, pa javi pa bomo iz USA prnesel. Sicer ma Dillon sedaj dve verziji tega produkta, standardno ( z lanolinom) in syntetic (brez lanolina). Flaski zgledata skoraj identicno.
Odgovori
#18
Kaj bi se dalo uporabit namesto lanolina ?... zgoraj sem videl da se omenja ricinusovo olja pa balistol... v kakšnem razmerju zmesati za sprico?
Odgovori
#19
Ballistol jaz nisem nič mešal, imam ga v spreju in sem samo pošprical 100 narobe obrnjenih tulcev 9x19.
Odgovori
#20
Moje končno poročilo o tej začeti temi:
Sem si namešal dve Dillon dozi lubrikanta s tekočim lanolinom 10%  (iz eBay) in izopropilnim alkoholom 90% (iz Merkurja).     
Trdni lanolin, ki ga moraš stopit in potem hitro zmešat z alkoholom, dokler se ne ohladi, je malo bolj problematičen, tako kot je navedel Kristijan. Moraš ga imet na radiatorju, sicer se lanolin preveč zgosti na dnu, pa veliko pretresanja pred uporabo je potrebno vsakič.  Je pa taka  mešanica s trdnim lanolinom fajn za impregnirat terenska/lovska oblačila in šotorska krila, če te ne motijo svetlejši madeži na mestu, kjer ga je bilo malo več.  Tudi gojzarje iz tradicionalnega trdega usnja sem dobro impregniral s tem.

Najboljša DIY varianta za tulce pa mi je ricinusovo olje (Castor oil)  od Futunatura.si  (10-15%) in izopropilni alkohol (85-90%).  Tako namazane tulce je tudi enostavneje očistit po kalibraciji, samo položim jih na papirnato brisačo plus pokrijem in povaljam.  Lubrikant in tudi preostalo r. olje je treba imet v temnem prostoru (npr. omarica), sicer kmalu dobi vonj po žaltavem, kar sicer ne vpliva na mazivost tulcev. 

Še nekaj sem opazil pri trdnem lanolinu: če ga preveč ostane na puškovnem tulcu, naboj pa je bolj "hot", deluje lanolin kot lepilo in tulec po strelu ne gre ven iz ležišča z repetiranjem. Potrebna je medeninasta šipka in nežno izbijanje s sprednje strani.

Zaključek: ko yebe merikance in njihov originalni Dillon lubrikant
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)