Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izbira puške: 7,62x39 vs 5,56x45 (vs 9x19)
Stribog ima sedaj novo (A3) verzijo in deluje z zaprtim zaklepom (valjčki). Prejšnja verzija je delovala z odprtim. To zveni zelo obetavno. A to kdo pri nas prodaja?
Odgovori
(15-11-2020, 08:50)bob78 Napisal: Stribog ima sedaj novo (A3) verzijo in deluje z zaprtim zaklepom (valjčki). Prejšnja verzija je delovala z odprtim. To zveni zelo obetavno. A to kdo pri nas prodaja?

http://strelisce-belit.com/index.php/trgovina
Odgovori
365 Plus ga ima.
Odgovori
Glede A3, Ameri cvilijo glede zbircnosti streliva zanj....Meni odlicno dela z s&b, domacico faktor 135 pa raje ne omenjam...
Odgovori
kot sem videl za striboga a3 obstajajo neki kosi da stjunaš delovanje glede na moč municije:
https://youtu.be/PIOBDXRs98Y

Sicer kljub temu Amerikanci jambrajo da prazen tulec ob napaki lahko pade v v sprožilec.

Sicer všečen kos in cena solidna.
Odgovori
(15-11-2020, 09:08)ZirC Napisal: Glede A3, Ameri cvilijo glede zbircnosti streliva zanj....Meni odlicno dela z s&b, domacico faktor 135 pa raje ne omenjam...
Kaj pa se dogaja z domačico? Če so težave, kakšne so in s katero kroglo?
Odgovori
(15-11-2020, 08:50)bob78 Napisal: Stribog ima sedaj novo (A3) verzijo in deluje z zaprtim zaklepom (valjčki). Prejšnja verzija je delovala z odprtim. To zveni zelo obetavno. A to kdo pri nas prodaja?

http://www.kugla.si/orozje/orozje-pistol...id=9997413
Odgovori
Meni normalno dela z LOS RN kroglami, pri HP verziji se je zatikalo tako kot na posnetku.
Odgovori
Potem je verjetno težava v dizajnu rampe, ali kaj podobnega. Ni panike, se je pač treba RN krogel držat. Hvala za info.
Odgovori
Jaz sem jo kupil pri Boštjanu, Belit d.o.o. na Jesenicah. Lower mi je Boštjan naročil iz aluminija, ne iz plastike. Tudi dodatke, zložljivo in fiksno kopito. Poleg mi je dal še rezervo iglo, pravi, da mu ostajajo, ker se pri novih modelih ne lomijo toliko, kot pri starih.
Odgovori
Zanimiva tema. Katere puške v kalibru 9x9 še posedujete oz.priporočate. Baretta že zgleda zanimiva...Imel bi jo mal plinkat.
Odgovori
(15-11-2020, 17:32)march Napisal: Zanimiva tema. Katere puške v kalibru 9x9 še posedujete oz.priporočate. Baretta že zgleda zanimiva...Imel bi jo mal plinkat.

Za mal plinkat je dovolj Roni, Kidon,... Pa dela brez problemov ;)
Odgovori
Za mal.plinkat dobis rabljenega troy za okol jurja...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
(15-11-2020, 09:35)lovro14 Napisal: kot sem videl za striboga a3 obstajajo neki kosi da stjunaš delovanje glede na moč municije:

Sicer kljub temu Amerikanci jambrajo da prazen tulec ob napaki lahko pade v v sprožilec.

Oh no, pa saj pade tudi pri Hecklerju MP 5 pa kaj pol Pray
Odgovori
(15-11-2020, 19:19)jabolko Napisal:
(15-11-2020, 09:35)lovro14 Napisal: kot sem videl za striboga a3 obstajajo neki kosi da stjunaš delovanje glede na moč municije:

Oh no, pa saj pade tudi pri Hecklerju MP 5 pa kaj pol Pray
Ne pade. Hand
Odgovori
Sem pričakoval da se bo oglasu HK MP 5 poznavalec.

Poglej pri ocenjevanju orožja sem popolnona realen, napišem to kar se zgodi ali kar občutim, in neki tega sem v teh letih ukvarjanja s temi zadevami doživel, pa tudi občutke pri streljanju imam kar izostrene, tako da kako malenkost mi uspe povedat taka kot je brez prikrivanja

Gre verjemi, tulec se pri Hecklerju komot znajde zadaj za zaklepom...
Boš že dočakal, če ne pa tudi v redu saj ni panike sam rastaviš in ga streseš ven. 
Ne mi pa govorit da ne gre, ker sem to že doživel ni mi pa jasno kako, ampak tam zadaj za zaklepom je bil.  Pray
Odgovori
(16-11-2020, 00:56)jabolko Napisal: Sem pričakoval da se bo oglasu HK MP 5 poznavalec.

Poglej pri ocenjevanju orožja sem popolnona realen, napišem to kar se zgodi ali kar občutim, in neki tega sem v teh letih ukvarjanja s temi zadevami doživel, pa tudi občutke pri streljanju imam kar izostrene, tako da kako malenkost mi uspe povedat taka kot je brez prikrivanja

Gre verjemi, tulec se pri Hecklerju komot znajde zadaj za zaklepom...
Boš že dočakal, če ne pa tudi v redu saj ni panike sam rastaviš in ga streseš ven. 
Ne mi pa govorit da ne gre, ker sem to že doživel ni mi pa jasno kako, ampak tam zadaj za zaklepom je bil.  Pray

Pri H&K MP5 se to - FTE - ne dogaja. Dogaja pa se pri klonih - POF, MKE, itd.. 

Vzrok je v delu - ročici, ki izbije prazen tulec po izvleku iz ležišča v cevi in ki se mu reče po nemško Auswerfer oz. angleško Ejector lever. To je ta del - 

https://hkparts.net/product/9mm-ejector-...en-p58.htm

Zamenjaj v prožilnem mehanizmu (lowerju) ta del, ki si ga dobil v puški ob nakupu, z originalnim H&K in boš ugotovil, da se ti to, da tulec ni izbit oz. pade v prožilni mehanizem ali se zagozdi med cev in zaklep, ne bo več dogajalo oz. bodo težave s FTE izginile. Za vsak slučaj zamenjaj še vzmet te ročice (z originalno narejeno pri H&K).
Odgovori
Če sem pošten tulec se mi je znašel tam zadaj, ko sem se igral z subsonic strelivom in sem ob zastoju puško dvignu da bi istresu tulec pa se je znajdu za zaklepom... Shifty zdaj vem da je to možno in na tak način je možno tudi na originalu najbrž a ne, saj je identičen kot mke no vsaj tisti letnik ali generacija.

In na tvoje veselje povem da med delovanjem puške z ustreznimi naboji še nisem doživel zastoja.

Vsekakor hvala na nasvetu Clap mislim da ne bo potrebe po menjavi... zaenkrat menjal samo to dvoje
izvlakač še čaka če bo potreba Smile

Priponke Male slike

Odgovori
Vsem se zahvaljujem za mnenja. Je pomagalo.

Vložil sem nabavno za PAP v kalibru .223 REMINGTON.

Par zadev imam že ogledano, vse ponudbe trgovcev ali fizičnih oseb pa so dobrodošle na ZS.

Hvala, jps
Odgovori
Danes sem imel priložnost po dolgem času testirati Striboga RSR9 A3 z novim nabojnikom, strelivo LOS 123HP, dolžina 27,4mm. V "starem" nabojniku so se zatikali. Novi nabojniki imajo zgoraj kovino in deluje brez napake. Testiral sem še LOS123 RN, dolžina 29,5mm prav tako brez napake, so pa ti delovali že v starem nabojniku.
Lp, Roman

Priponke Male slike

Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)