Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] adapter (reducirka) iz 308win na 7,65 Browning
#1
Da ne bom odpiral nove teme....   Robert91922 EDIT:  pa je vseeno pametno za to odpret novo temo. Ne košta nič, forum je pa bolj pregleden.
Ker smo ravno v debati za 308 win.strelivo me zanima če kdo uporablja tale adapter za pištolske naboje 7.65 ?
Kar ne probaš ne veš
Odgovori
#2
po CIP-u je dimenzija cevi praktično enaka, razen twista.
tako da bi krogla morala lepo nalegati na cev, ker se tega tiče.

https://bobp.cip-bobp.org/uploads/tdcc/t...page12.pdf

https://bobp.cip-bobp.org/uploads/tdcc/t...age125.pdf
Odgovori
#3
@gamsek
Sicer koristne informacije, kar se tiče reducirnih polnitev, ampak vseeno si Off-Topic. Še 1x si preberi začetni prispevek Rolleyes . Gre za uporabo pištolskega naboja 7.65 Browning v puški 308 win.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#4
(23-11-2020, 03:23)Robert91922 Napisal: @gamsek
Sicer koristne informacije, kar se tiče reducirnih polnitev, ampak vseeno si Off-Topic. Še 1x si preberi začetni prispevek Rolleyes . Gre za uporabo pištolskega naboja 7.65 Browning v puški 308 win.


Ups, pardon. Sem odgovoril ker poznam nekoga ki ima točno tega na fotografiji. Nato pa sem seveda domneval da Travaca zanimajo reducirne polnitve in mu ponudil moje izkušnje.

Vsaj sedaj vem zakaj ne komentiram pogosto...bom še manj ali nič, pa se smejal ob sagi o Troyu in o magnum netilkah v .38 Spcl.
Odgovori
#5
@gamsek
Saj sem napisal, da si dal sicer  koristne informacije. Bomo pač dali teh nekaj postov pod novo temo, pa bo   Thumbup
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#6
Se opravičujem za zmedo.Sem pač omenil tudi tisti adapter,ki verjetno ne spada zraven te teme.
Kar ne probaš ne veš
Odgovori
#7
@travac     @gamsek
Ne se opravičevat zaradi dveh subjectov v eni temi...če je možno (še ni prehudo), se da to takole razdelit. Imamo zdaj 3 različne teme, če bo kdo kdaj iskal, bo takole lažje našel.  
Me pa zanima tale adapter, koliko je koštal? A se to da dobit iz Nemčije brez nabavnega, saj po mojem to ni ne "del orožja" ne strelivo.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#8
Mislim, da ti ga bodo prodali le kot vložno cev. Če malo poguglaš za Reduzierpatrone vsepovsod piše da je "EWB erforderlich.bzw Besitzkarte wo das Stammkaliber eingetragen ist."

https://www.egun.de/market/item.php?id=12763825
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#9
(21-11-2020, 12:41)Marks Napisal: po CIP-u je dimenzija cevi praktično enaka, razen twista.
tako da bi krogla morala lepo nalegati na cev, ker se tega tiče.

https://bobp.cip-bobp.org/uploads/tdcc/t...page12.pdf

https://bobp.cip-bobp.org/uploads/tdcc/t...age125.pdf

Ampak če twist ni ustrezen, a ni zadeva mal... nenatančna?
Black rifles matter..
Odgovori
#10
To je bilo včasih mišljeno za milostni strel,1 do 2 metra.
Odgovori
#11
(23-11-2020, 21:56)Luger Napisal: To je bilo včasih mišljeno za milostni strel,1 do 2 metra.

Včasih, a sedaj je kaj drugače Question
Odgovori
#12
(23-11-2020, 17:59)Robert Napisal: Mislim, da ti ga bodo prodali le kot vložno cev. Če malo poguglaš za Reduzierpatrone vsepovsod piše da je "EWB erforderlich.bzw Besitzkarte wo das Stammkaliber eingetragen ist."

https://www.egun.de/market/item.php?id=12763825

Şem pogledal na eGun in cene za tako "zdrejano jekleno hilzno" so res (pre)hude, tudi če ne bi bila "EWB erforderlich".  Trenutno je najvišja ponudba  130€ na dražbi za LW 308win/7.65 Browning.   Je bolje v  žepu nosit eno malo Beretto 22lr - za skoraj isti denar. Tudi hitreje je, kot da iščeš po žepih to reducirko in naboj zanjo, pa vstavljaš v puškino cev.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#13
Jabučk,danes imajo pištole ali revolverje.Nekateri pa vložno cev za šrot.
Odgovori
#14
(24-11-2020, 18:53)Luger Napisal: Jabučk,danes imajo pištole ali revolverje.Nekateri pa vložno cev za šrot.

No ja najbrž res...resnici na ljubo je ta zadeva pa bolj praktična, kot vse pištole pa vložne cevi 
kar se milostnega strela tiče...nič dodatnega ne vlačiš s seboj...to je v obliki enega dodatnega naboja, tulca
pa par namenskih nabojev, res zanemarljivo.
Sam nič pa nismo rekli kako je z legalnostjo te zadeve. To ni neka težava izdelat.
Kolikor vem je podobno uporabljala jugo vojska kot vežbovni naboj, le da je za pogon izstrelka služil plašilni naboj 7,65 kisi ga vstavil v jekleni tulec nakonc pa svinčeni izstrelek. Idea
Odgovori
#15
Legalnost? Vložna/menjalna cev?
Pred leti sem videl v katalogih vložek 44Mag/25ACP, ki je bil narejen iz surove cevi kalibra 25 ( 6,35 mm ).
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#16
(24-11-2020, 22:17)jabolko Napisal:
(24-11-2020, 18:53)Luger Napisal: Jabučk,danes imajo pištole ali revolverje.Nekateri pa vložno cev za šrot.

No ja najbrž res...resnici na ljubo je ta zadeva pa bolj praktična, kot vse pištole pa vložne cevi 
kar se milostnega strela tiče...nič dodatnega ne vlačiš s seboj...to je v obliki enega dodatnega naboja, tulca
pa par namenskih nabojev, res zanemarljivo.
Sam nič pa nismo rekli kako je z legalnostjo te zadeve. To ni neka težava izdelat.
Kolikor vem je podobno uporabljala jugo vojska kot vežbovni naboj, le da je za pogon izstrelka služil plašilni naboj 7,65 kisi ga vstavil v jekleni tulec nakonc pa svinčeni izstrelek. Idea

takole...verjetno pa neznanka za marsikoga Shifty


Priponke Male slike
   
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)