Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
reducirne polnitve za puško ter smodniki/tulci/krogle za to
#1
Poznam nekoga ki ga ima, a ga ne uporablja. Zadeva je primerna za “milostni strel” in se v teoriji sliši lepo, v praksi pa se skoraj ne uporablja.

Sam imam tiste drage nemške reducirne tulce ki so super, a spet, po tem ko sem ustrelil cca 40 strelov, ležijo v omari. Ker je manj dela z reduciranimi smodniki...

Za vse reducirne polnitve (oplascene ali svinčenke) je veliko bolj praktična uporaba smodnikov TrailBoss, AA5744 oz ekvivalent Lovex D060, ki ga v ZDA firma
“Shooters World” prodaja pod imenom BuffaloRifle. Ker TrailBossa praktično ni mogoče več kupiti, ga bom sam, ko mi ga zmanjka, nadomestil z Vihtavuori TinStar, ima skoraj enake lastnosti le nekaj manj prostora zavzame. Oba zavzameta veliko prostora.
Trenutno sva TinStar / TrailBoss z kolegom primerjala v 300 BLK in .308 Win. Težko bi ločil.

Če malo pogoglaš npr “TinStar in .308 Win” boš dobil nekaj podatkov, mi smo jih preizkusili in večinoma držijo.

Podatki kje začeti (reducirne polnitve) so tudi na spletni strani nemškega H&N ki prodaja pobakrene krogle.
Odgovori
#2
Gamsek....Zanima me kako tiste reducirne polnitve grupirajo? Če v redu je to za v tarčo streljat super in poceni,ker gre malo smodnika in še svinčenka pa še ušesa ne trpijo.
Tukaj je link za krogle ne vem pa kako je z naročanjem?
https://www.hn-sport.de/en/reloading/rou...-165-gr-hs
Če ima nekdo omenjeni smodnik ...Vihtavuori n32c,Lovex d060 bi zamenjal s kroglami
https://www.strelec.si/forum/thread-2510...dam+krogle ali pa ga kupim kakšnih 200 gramov.
Imam listino za polnjenje.
Star
Kar ne probaš ne veš
Odgovori
#3
(23-11-2020, 07:23)travac Napisal: Gamsek....Zanima me kako tiste reducirne polnitve grupirajo? Če v redu je to za v tarčo streljat super in poceni,ker gre malo smodnika in še svinčenka pa še ušesa ne trpijo.
Tukaj je link za krogle ne vem pa kako je z naročanjem?
https://www.hn-sport.de/en/reloading/rou...-165-gr-hs
Če ima nekdo omenjeni smodnik ...Vihtavuori n32c,Lovex d060 bi zamenjal s kroglami
https://www.strelec.si/forum/thread-2510...dam+krogle ali pa ga kupim kakšnih 200 gramov.
Imam listino za polnjenje.
Star

Fajn bi bilo vedet, da se take krogle občasno delajo tudi v losu...mislim da so celo težje. Shhh
Odgovori
#4
(23-11-2020, 07:23)travac Napisal: Gamsek....Zanima me kako tiste reducirne polnitve grupirajo? Če v redu je to za v tarčo streljat super in poceni,ker gre malo smodnika in še svinčenka pa še ušesa ne trpijo.
tar

Takole... sam sem uproabljal reducirke na K31 v kaalibru 7.5x55 Swiss. Uporabil sem običajen 7.5x55 tulec, polnjen s smodnikom Trailboss in pobakrene krogle 190gr RN.
Trailboss res lepo zapolni tulec (skoraj do vrha) in s 15 graini da od sebe okoli 1.200fps (ne me držat za besedo, ker nimam zapiskov pri sebi).

Ker si bil navajen na pretepanje s strani tega starega krepela, je bil prvi strel še kar šok, ne butne, ne pokne, skratka, efekt tam na cca 10% vojapškega streliva.
Puško je treba nastreliti ker nese drugače kot full power.
Grupa je bila približno 2x večja kot z full power strelivom.  Zanimivo da je tlak tako nizek da tulca sploh ni bilo treba sajzat, samo nasul si pulfer in nataknil kroglo. Še vrat je držal...

Ampak na koncu sem opustil ta projekt, ker po moje nima smisla trenirat drugače kot pa boš uporabljal takrat ko gre zares. Je pa zanimivo če pokaš občasno za svoje veselje, ker ne greš domov s plavo ramo :)
Odgovori
#5
Moja izkušnja z reducirno polnitvijo je taka: kal. 308 win, krogla Hornady SP RN 220gr, smodnik Rex 1 (rdeči) - 11 do 12gr. Hitrosti cca 1150 do 1200 fps, grupa na 50m pa izredno lepa, trije zadetki so se držali skupaj.  Kljub nastavitvi daljnogleda na 100m za neko lovsko strelivo 150gr, ja bila ta reducirna grupa na 50m cca 15 cm pod centrom.  
Hitrosti na kronografu zelo enakomerne, čeprav je ta Rex zavzel zelo malo prostora v tulcu.

Sem pa imel vseeno s seboj medeninasto šipko, če bi moral kakšni krogli pomagat, da pride ven, pa po vsakem strelu sem snel zaklep in preverjal cev.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#6
Meni cal. 8x57 ni uspelo, je razmetavalo na 50, na 100. Skratka en velik burek. Mogoče je komu uspelo dobro napolniti v tem kalibru?
Odgovori
#7
https://www.lovska-zveza.si/userfiles/Lo...018-01.pdf   strani 15 - 19
Odgovori
#8
Dobrih 20 let že uporabljam 110 HP Sierra kroglo pri ca. 660 m/s iz 56 cm dolge cevi, naboj .30-06. AA5744 sem uporabljal na samo na začetku, sedaj pa uporabljam čisto običajne pištolske smodnike s srednjo hitrostjo izgorevanja.
Odgovori
#9
(24-11-2020, 10:32)kimber Napisal: Dobrih 20 let  že uporabljam 110 HP Sierra kroglo pri ca. 660 m/s iz 56 cm dolge cevi, naboj .30-06. AA5744 sem uporabljal na samo na začetku, sedaj pa uporabljam čisto običajne pištolske smodnike s srednjo hitrostjo izgorevanja.

A lahko še zaupaš recept?  Imam zalogo Lapua 100gr OTCE krogel in 30-06-ko s 56 cm  cevjo,  verjetno bi bilo tudi v moji konfiguraciji uporabno.  Trenutno sem s to kroglo v 30-06 streljal z N140, a le minimalno polnitev 54gr po Vihtavuori tabeli (še vedno so to polnokrvne 30-06 polnitve, hitrost je bila nekaj čez 2900 fps).  Reducirne polnitve sem delal samo v 308win, 220gr krogla in Rex 1 smodnika 11 - 12gr, hitrosti tam nekje plus/minus hitrosti zvoka. Malo višje nisem šel, da ne bi s tem hitrim smodnikom ustvaril kakšnih prevelikih pritiskov.
Imam še eno načeto piksno Rex Magnum, ki je približni ekvivalent V. N340, mogoče bi bil ta RM uporaben za kakšne bolj nežne polnitve tam cca 2000 fps?
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)